SPIN

POLICJA: Najspokojniejszy „Znicz” od lat

Beata Głozak wtorek, 2 listopada 2010, 11:02 Aktualnie, Wydarzenia
Najspokojniejszy "Znicz" od lat. Fot. JM

Najspokojniejszy "Znicz" od lat. Fot. JM

– „Znicz 2010” był jednym z najspokojniejszych od lat – powiedział SPIN podinsp. Marek Myszkiewicz, naczelnik siedleckiej drogówki. – Od dnia rozpoczęcia akcji, czyli od piątku do poniedziałku na drogach powiatu siedleckiego doszło do 21 zdarzeń drogowych w tym 18 kolizji i 3 wypadków. Nie pamiętam takiego weekendu a trzeba dodać, że był długi – przyznaje.

3 osoby ranne i 5 nietrzeźwych kierowców – takie żniwo zebrał miniony długi weekend. Siedleccy policjanci są zaskoczeni. W roku ubiegłym na terenie powiatu doszło do 25 zdarzeń drogowych, było więcej nietrzeźwych kierowców i rannych. Z kolei dwa lata temu w trakcie trwania „Znicza” doszło do wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. Jaka jest przyczyna tak dobrych statystyk?

– Zapewne wydłużony weekend, bo wiele osób odwiedziła cmentarze wcześniej i bez wątpienia doskonała pogoda – wylicza Myszkiewicz. Dodaje też, że pierwszy raz od dłuższego czasu policjanci z drogówki nie mieli problemu z zakorkowanym miastem. – O dziwo kłopot był tylko przez niedługi czas i tylko w rejonie cmentarza przy ul. Janowskiej. Miasto nie zostało sparaliżowane a tego się obawialiśmy.

MAZOWSZE:

Inaczej wyglądają statystki na drogach garnizonu mazowieckiego. Od 29. października do 1. listopada doszło do 32 wypadków drogowych, w których zginęły 3 osoby, 42 zostało rannych, zatrzymano 142 nietrzeźwych kierujących. To więcej niż w minionym roku, gdy od 30. października do 1. listopada na Mazowszu doszło do 21 wypadków drogowych, w których śmierć poniosło 6 osób, 18 zostało rannych, zatrzymano 95 nietrzeźwych kierujących.

bg

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?