SPIN

Jarosław Głowacki i Anna Sochacka teraz w Lublinie

Beata Głozak czwartek, 4 listopada 2010, 14:09 Siedlce, Wydarzenia
Jarosław Głowacki odwołał się od wyroku siedleckiego sądu.

Jarosław Głowacki odwołał się od wyroku siedleckiego sądu.

A jednak. Jarosław Głowacki, wiceprezydent Siedlec i kandydat na radnego z listy PiS odwołał się do Sądu Apelacyjnego w Lublinie od wyroku jaki zapadł w piątek w Sądzie Okręgowym w Siedlcach.

Przypomnijmy. W minionym tygodniu Głowacki pozwał w trybie wyborczym Annę Sochacką, kandydatkę STS na prezydenta Siedlec w związku z wypowiedzią jakiej ta udzieliła podczas rozmowy z naszym portalem i przegrał.

Chodziło o fragment wypowiedzi:

„Jakiś czas temu przegrała Pani w konkursie na dyrektora szkoły. Mogą pojawić się głosy „przegrała w szkole chce być prezydentem”.
Dałam sygnał, że bardzo zależy mi na tej szkole. Podczas poprzedniego konkursu i rodzice i uczniowie wypominali mi, że źle zrobiłam, że nie oddałam mandatu radnej i nie startowałam do konkursu. Teraz startowałam, więc mam czyste sumienie, ale jak w Komisji zasiedli: sekretarz miasta (PiS), radny (PiS) i przewodniczący Klubu Radnych PiS to ja się pytam a gdzie jest PO, które odpowiada za oświatę w mieście? (…)”

Jarosław Głowacki stwierdził, że Anna Sochacka zasugerowała w ten sposób, iż sekretarz miasta Sławomir Marchel jest członkiem PiS chociaż ustawa z 2008r zabrania łączenia obu tych funkcji. Wyraził obawę, iż te słowa mogą negatywnie odbić się na kampanii wyborczej jego i siedleckiego Prawa i Sprawiedliwości. Sąd uznał, że wnioski kandydata na radnego są „zbyt daleko idące” a sama Sochacka swoją wypowiedzią nie naruszyła prawa. Jeszcze w piątek, tuż po rozprawie wiceprezydent powiedział nam, że musi zastanowić się nad dalszym postępowaniem, ale jeśli się na nie zdecyduje to decyzję tę na pewno podejmie  po konsultacji prawnej.

bg

O sprawie SPIN pisał tutaj

12 komentarzy

 1. żenada! dodano 11 lat temu

  Głowacki to bodaj najsłabsze ogniwo siedleckiego PiS i zarazem kamień u nogi Kudelskiego. Pieniacz. Szkoda słów i głosów na niego. Pozostaje mieć nadzieję, że wyborcy to dostrzegą i pozbawią tego pana dalszego sprawowania mandatu w siedleckim samorządzie.

 2. za PiSem dodano 11 lat temu

  Dokładnie też tak myślę. Szanuję p. Kudelskiego, ale Głowacki tylko mu przeszkadza. Dyplomacji żadnej. PiS idź po rozum do głowy.

 3. joe dodano 11 lat temu

  czyli pierwszą decyzję podejmował bez konsultacji prawnej znaczy, tak ?

  pGłowacki robi wszytsko aby być żywym symbolem ZGODY

  trzymam kciuki za Anne Sochacką

 4. dr Kleks dodano 11 lat temu

  Pan Głowacki najlepiej co umie robić to zbierać na tace w czasie mszy świętej i niech przy tym zostanie. Reszta mu kompletnie nie wychodzi.

 5. mariuszczapla dodano 11 lat temu

  Ciekawe kto wygra.

 6. ??? dodano 11 lat temu

  Głowacki jest takim "Dobijańskim" w PiSie czyli…nie lubi nikogo. Dość tego Pana. PiS w normalne ręce.

 7. efaster dodano 11 lat temu

  Jaka partia taki (wice)prezydent. Partia słaba (żeby nie powiedzieć bez nadziejna) to i takich ludzi sobie dobiera. Krótko mówiąc czas się konserwatywnej prawicy pozbyć, teraz czas na tą drugą liberalną połowę Siedlec. Niech PO i SLD zdobędą jak najwięcej głosów, róbmy taką koalicję jak w Warszawie jest w RM i co źle im miasto super się rozwija II linia metra, most północy, Centrum Nauki Kopernik, stadion Legii, dokończenie Trasy Siekierkowskiej, ect. Czy u nas też nie możemy się tak rozwijać ?? PiS już podziękujemy 🙂

 8. konsensus dodano 11 lat temu

  zgadzam sie na odsunięcie PISu ale STS też jest potrzebny 🙂

 9. dość złodziejstwa dodano 11 lat temu

  z czystej ludzkiej uczciwości nigdy nie zagłosuję na antypolskie, skompromitowane partie typu PO, PSL, SLD czyli w każdym przypadku lewicę pod różnymi skrótami literowymi. I to lewicę kojarzoną tylko z czymś najgorszym, która absolutnie nie działa w interesie socjalnych potrzeb ludzi, a wręcz odwrotnie.
  Wystarczy spojrzeć na jedno ich głosowanie w Sejmie z dnia 6 maja 2010, nr 1, p 66.

 10. Kudelski_czas_odejsc dodano 11 lat temu

  Tylko barany mysla ze Glowacki sam podjął taką decyzje. Ta partia trzymana jest za gebe, za tym stoi W.Kudelski i jego sztab – liczyli na wygraną. Sochacka mówiła o układach i obsadzaniu stanowisk przez PIS i wygrała !

 11. obiektYW dodano 11 lat temu

  i otrzymała jasny komunikat – "my czytamy wywiady i będziemy męczyć nawet jeśli nie mamy racji"

  nie można słuchać PISu bo po wyborach powiedzą że byli na lekach i chodziło im nie o zgodę tylko o awanturę …

  zresztą zobaczcie jak sami kandydaci wstydzą się swojej partii na materiałach marketingowych …

 12. obserwator dodano 11 lat temu

  Tak czy siak możemy mówić o Głowackim, ale chyba nikt nie wierzy , że to jego inicjatywa. Miał tak zrobić i kwita. Dziwi mnie, że Siedlce idą za Pis-em jak za gwiadą północną,mają polarną tundrę w zanadrzu. Gdyby nie mądrość PO Siedlce byłyby zadupiem Mazowsza. Nie problem promować starszego pana Prezydenta jako ostoi wszelkiego spokoju, tylko kto zrobił tzw. "czarną robotę" i przygotuje wnioski do UE o pozyskanie śroków na modewrnizację pod którymi Pan Prezydent złoży swój podpis finalizując wszystko. Samo słowo kochajmy sie nie zamieni róbmy wszystko, by ludziom żyło się lepiej. Może warto iść po rozum ……

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?