SPIN

Projekcja filmów OFFowych (NASZ PATRONAT)

Aneta Borkowska poniedziałek, 8 listopada 2010, 14:34 Kultura, Wydarzenia

14 listopada o godz. 16. w Bibliotece Miejskiej w Węgrowie odbędzie się projekcja filmów OFFowych oraz spotkanie z  Jerzym Jernasem, ich twórcą. Wstęp na projekcje jest bezpłatny. Na koniec spotkania przewidziana została dyskusja z reżyserem i rozmowa na temat czterech wyświetlonych filmów.

KSU. LEGENDA BIESZCZAD, LEGENDA ROCKA (Polska 2007, 30 min.)
Film o jednym z najstarszych zespołów punk rockowych w Polsce, bieszczadzkim KSU. Grupa, obchodziła w 2007 roku 25 – lecie działalności. Do dnia dzisiejszego wciąż gra koncerty w całej Polsce, przyciągając trzy pokolenia słuchaczy.

BROŃ CHEMICZNA (Polska 1991, 20 min.)
W 1988 roku powstał zespół Big Cyc. Jak wyglądały początki grupy nazywanej najbardziej komercyjnym buntowniczym polskim zespołem? Młody Skiba w niezależnym dokumencie z 1991 roku zrealizowanym przez wytwórnię „GARAŻ – film”.

TACY BYLIŚMY – POLSKA 1988 (Polska 2008, 28 min.)
W 1988 roku trwała w najlepsze epoka Jarocina. Wtedy właśnie zarejestrowano wypowiedzi członków zespołów takich jak Bielizna, Marilyn Monroe, Sztywny Pal Azji, Chłopcy z Placu Broni czy Malarze i Żołnierze. Muzycy opowiadali o swoich marzeniach i ideałach, o sprawach trudnych, ale też o wartościach, które chcą przekazać następnym pokoleniom. W dokumencie zawarto także dużo muzyki z tamtych lat.

SPRAGNIONE CZUŁOŚCI (Polska 2010, 13 min.)
Bohaterkami filmu są uczestniczki festiwalu muzycznego Castle Party w Bolkowie. Opowiadają o sobie, swoich pragnieniach, a także opowiadają swoje sny. W filmie jest sporo muzyki oraz dużej galerii barwnie poubieranych „Gotów”, przybyłych na ten unikatowy Festiwal z całej Europy.

Jerzy Jernas (ur. 14 września 1957 w Poznaniu) – reżyser filmowy i telewizyjny, scenarzysta, operator obrazu, producent filmowy. Uważany za jednego z pionierów kina offowego w Polsce. Jeden z założycieli grupy twórczej Garaż-film. Stworzył i zrealizował Festiwal Niezależnej Twórczości Filmowej Osób Dojrzałych „Wyścig”.

Komentarze (1)

  1. jajula dodano 11 lat temu

    Świetne, ale może by tak zaprezentować to i w Siedlcach?

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?