SPIN

Przejmijmy kontrolę nad cukrzycą

Aneta Borkowska wtorek, 9 listopada 2010, 12:34 Aktualnie, Wydarzenia

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Siedlcach wraz z Przychodnią Medycyny Rodzinnej „OMEGA” organizuje w dniach 10 i 13 listopada z okazji Światowego Dnia Walki z Cukrzycą cykl spotkań, badań i porad dotyczących problemów cukrzycy.

10 listopada (środa) od godz. 13. w sali konferencyjnej szpitala, ul. Poniatowskiego 26 (niski parter) odbędą się wykłady z prezentacjami multimedialnymi na temat:
– „Samokontrola cukrzycy” – lek. med. Stanisław  Pawełczak,
– „Systemy monitorowania glikemii zarządzania w opiece nad osobami z cukrzycą” – Adam Skowroński.
Tego dnia będzie można skorzystać z porad w zakresie samokontroli cukrzycy, zdrowego stylu życia oraz otrzymać ulotki i materiały edukacyjne. Do dyspozycji uczestników będą bezpłatne badania pomiaru cukru, masy ciała, ciśnienia tętniczego oraz obliczanie wskaźnika obwodu talii do obwodu bioder (WHR). Na miejscu możliwa będzie konsultacja dietetyczna, możliwość profesjonalnego sprawdzenia glukometrów oraz wymiany starego glukometru na nowy.
Odbędzie się również prezentacja wyrobów mających zastosowanie u pacjentów z cukrzycą: wkładki ortopedyczne i buty dla cukrzyków, bezuciskowe skarpety zdrowotne z np. pędami bambusa, alg morskich, srebra (Punkt Zaopatrzenia Ortopedycznego).

Drugie spotkanie odbędzie się 13 listopada (sobota) w godzinach 10–15. w Przychodni POZ „OMEGA”, ul. Świrskiego 34
Tego dnia również będzie można zrobić bezpłatne badania, wymienić glukometr oraz zasięgnąć porady lekarskiej.   Dodatkowo wszyscy, którzy będą chcieli sprawdzić stan swojej wiedzy o cukrzycy mogą wziąć udział w teście. Do wygrania atrakcyjne nagrody!

Ośrodek Promocji i Marketingu, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Siedlcach

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?