SPIN

Informacja prasowa: Jaki będzie zabytkowy Stary Szpital?

Beata Głozak piątek, 12 listopada 2010, 15:59 Aktualnie, Wydarzenia

Oddział psychiatryczny, poradnia zdrowia psychicznego oraz poradnia leczenia uzależnień znajdą się w zmodernizowanym budynku starego szpitala w Siedlcach przy ul. Starowiejskiej. Decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego projekt otrzyma dofinansowanie z UE. Umowę w tej sprawie podpisali dzisiaj wicemarszałkowie Marcin Kierwiński i Ludwik Rakowski oraz kierownik Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Mirosław Józef Leśkowicz. Wartość projektu to ponad 9,8 mln zł, z czego dofinansowanie wyniesie przeszło 6,4 mln zł.

Przeprowadzenie prac modernizacyjnych pozwoli na „odzyskanie” nieużytkowanego zachodniego skrzydła szpitala i przeznaczenie go na działalność związaną z ochroną zdrowia. Przeniesiony zostanie tam Oddział psychiatryczny z izbą przyjęć i poradnia zdrowia psychicznego oraz powstanie poradnia leczenia uzależnień. Na poddaszu zlokalizowane będą szatnie personelu medycznego.

Prace obejmą m.in. roboty rozbiórkowe, wymianę i wzmocnienie konstrukcji budynku, wykonanie stolarki okiennej i drzwiowej oraz naprawę elewacji budynku. Obiekt zostanie wyposażony w nowe instalacje elektryczne, sanitarne i centralnego ogrzewania; ciepłej i zimnej wody, wentylacji, a także sieci informatyczne i telefoniczne. Budynek będzie przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

W ramach projektu zagospodarowana zostanie także przestrzeń wokół obiektu. Powstaną parkingi, drogi wewnętrzne i chodniki, co zapewni pacjentom i osobom odwiedzającym, łatwy i bezpieczny dostęp do budynków szpitalnych.

źródło: Marta Milewska  
Rzecznik Prasowy
Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego

Materiał z podpisania dzisiaj w godzinach wieczornych

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?