SPIN

The Kudelsi… czyli Wybory „z przymrużeniem oka”

Beata Głozak niedziela, 14 listopada 2010, 18:36 Komentarze

O szaleństwie wywołanym wydaniem pierwszej płyty THE KUDELSI, z liderem grupy Wojtkiem Kudelskim rozmawia Hirek Kruk.

Hirek Kruk: Wojtek, czy spodziewałeś się, że płyta będzie hitem i rozejdzie się jak przysłowiowe „świeże bułeczki”?
Wojtek Kudelski: Nie ukrywam, że trochę zamieszenia wydaniem tej płyty wprowadziliśmy. To pierwsza na siedleckim rynku taka płyta. Jesteśmy rozpoznawalni, ludzie chcą autografy, młodzież szaleje, tańczą to na dyskotekach, puszczają w pubach, radiu. Nie spodziewaliśmy się takiego sukcesu. Chcieliśmy dać tytuł tej płycie „The Kudelsi… tylko po 23.00”, ale koledzy mnie przegłosowali …i wygrała „Zgoda i Rozwój”.

Jakie były motywy powstania płyty?
Kiedy okazało się, że przegadujemy wybory, licytujemy się na  wielkości banerów, ilość plakatów oraz ilość wysłanych smsów; kiedy tak naprawdę mieszkańcy przestali rozumieć kto jest z kim, a kto przeciw, postanowiliśmy w taki muzyczny sposób jeszcze raz przypomnieć  Siedlczanom, że tylko zgoda buduje, że w Siedlcach nie było polsko-polskiej wojny… i dzięki temu rozwój miasta nabrał dyskotekowego tempa…

Wojtku, jak długo trwały przygotowania do nagrania tej płyty…
Nie pytaj… U Mariusza w garażu jest świetna atmosfera twórcza. Szybko powstawały aranże. Jarka nie trzeba było uczyć grać na perkusji, bo przecież wiemy, że uderzać „w gary” umie, a Boguś? w młodości trochę grał na gitarze i okazało się, że świetnie śpiewa. Mamy też wielu wspaniałych przyjaciół, o których mówimy w 2. utworze Drużyna Zgody, a którzy nas mocno dopingowali.

Pierwsze dwa przeboje są Wasze, trzeci jednak trochę przypomina…
Wszystkie trzy są uśmiechnięte, „z przymrużeniem oka” i dobrze się nucą. Trzeci utwór na płycie jest trochę na nutę starej austriackiej melodii ludowej, ale tak dla żartu, mocno ją przerobiliśmy… na Wybieramy Zgodę i Rozwój. Utwór Zgoda Dance, jak mówią nasze fanki, zachwyca swoją melodyjnością. Zawsze powtarzam, że muzyka łagodzi obyczaje, zwiększa wrażliwość, ubogaca życie.

Pięknie powiedziane. PRZEBOJE na 5!!!
Warto zapamiętać!!! GDZIE SŁYSZYSZ MUZYKĘ TAM IDŹ, TAM LUDZIE DOBRE SERCA MAJĄ…

Dziękuję za rozmowę.
Dziękuję. Z wyborczym „przymrużeniem oka” pozdrawiam Wszystkich Fanów THE KUDELSI.

Informujemy Państwa, że strona,  na której w tej chwili Państwo znajdują się jest stroną reklamową. Dlatego też komentarze negatywne o kandydacie nie będą zatwierdzane przez administratora.

5 komentarzy

 1. NieKudels dodano 11 lat temu

  Co to ma być? Jeśli to artykuł sponsorowany, to napiszcie, tak jak zawsze. Jeśli nie – wstydziłbym się takiego dziennikarstwa. A jeśli jeszcze pani Beata to pan Hirek, żenada na maxa.

 2. o kurcze dodano 11 lat temu

  Widać w popkulturze nowa gwiazda rozbłysła. Iggy Pop powinien czuć się zagrożony – "Wojtek" jest młodszy od niego o rok

 3. Beata Głozak dodano 11 lat temu

  Nie p. NieKudels. Nikt z portalu SPIN nie jest Hirkiem Krukiem.

 4. trubadur dodano 11 lat temu

  Przecież to wszystko jest z przymrużeniem oka, trzeba być szalonym, żeby tego nie rozumieć.

 5. rej dodano 11 lat temu

  Mnie to lotto!

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?