SPIN

Nie oddamy nawet metra

Aneta Borkowska poniedziałek, 15 listopada 2010, 18:37 Siedlce, Wydarzenia

Temat Polikliniki pojawiał się na stronach naszego portalu już niejednokrotnie. Dzisiaj wracamy do niego po raz kolejny.

"Nie oddamy żadnego metra kwadratowego" - mówi Marzenna Ilczuk

"Nie oddamy żadnego metra kwadratowego" - mówi Marzenna Ilczuk

W piątek w siedzibie siedleckiego oddziału NSZZ „Solidarność” z lokalnymi dziennikarzami spotkali się przedstawiciele pacjentów Polikliniki, Sylwester Czyżyk (NSZZ „Solidarność”) i Marzanna Ilczuk, przedstawicielka związków zawodowych pracowników cywilnych CSK MSWiA Poliklinika w Siedlcach. Niestety. Obyło się bez konkretów.

–  Nikt nas nie informuje, komendanci milczą, wszystkie informacje jakie do nas docierają są nieoficjalne – powiedział Marek Bagłaj, przedstawiciel pacjentów Polikliniki. – A my nie zgadzamy się, aby postawiono nas przed faktem dokonanym – dodał.
– Nie oddamy żadnego metra kwadratowego – tłumaczyła Marzenna Ilczuk przedstawicielka związków zawodowych pracowników cywilnych CSK MSWiA Poliklinika w Siedlcach. – Strajk? To za mocne słowo, bo mi to się kojarzy z odejściem od łóżek pacjentów, ale rozważamy wszystkie możliwości – przyznała.  
– Może będzie to protest, może demonstracja. Nie chcemy, ale być może będziemy zmuszeni wyjść na ulicę i protestować. Chcielibyśmy, aby zaczęto z nami rozmawiać, ale tak normalnie przy biurku, a nie na ulicy – wyjaśnił Ireneusz Trochum, drugi z przedstawicieli pacjentów Polikliniki.

"Względy finansowe są ważne, ale względy ludzkie jeszcze ważniejsze" - mówi Stanisława Prządka

"Względy finansowe są ważne, ale względy ludzkie jeszcze ważniejsze" - mówi Stanisława Prządka

Względy ludzkie najważniejsze

To nie było ostatnie spotkanie w sprawie Polikliniki do jakiego doszło 12 listopada. Zaledwie kilka godzin później o sytuacji szpitala mówili członkowie Sojuszu Lewicy Demokratycznej: poseł Stanisława Prządka i Józef Oleksy, którzy przyjechali do Siedlec na zaproszenie Macieja Drabio, kandydata na prezydenta.  Prządka poinformowała zebrane w sali konferencyjnej Siedleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej osoby, że zainteresowała się tematem Polikliniki.
– Natychmiast jak tylko dowiedziałam się o problemie skierowałam pismo do ministra poprzez marszałka sejmu. Pytam pana ministra czy w ogóle jest zamiar likwidacji placówki, bo nie chcę przyjąć do wiadomości tego, że już jakieś decyzje zostały podjęte. A jeśli tak to jakie argumenty za takim rozwiązaniem przemawiają. Oczywiście względy finansowe są ważne, ale względy ludzkie jeszcze ważniejsze. Oczekuję, że w ciągu najbliższych trzech tygodni powinnam mieć już w tej sprawie stanowisko. Musimy walczyć żeby 8 tysięcy ludzi miało dobrą opiekę, taką jaką mięli do tej pory – podkreśliła.
Na ręce pani poseł zostały wręczone podpisy jakie były zbierane pod apelem ws. Polikliniki od 25 października.
– Chciałabym podziękować za wsparcie i zainteresowanie w tej sprawie, gdyż zwracaliśmy się do naszych posłów z tym problemem i tylko państwo się tym zainteresowali – powiedziała Ilczuk. – Dlatego na państwa ręce składam 4 tysiące podpisów jakie zebraliśmy i zbieramy nadal – dodała.

"Zanim podejmie się decyzje o wyjściu na ulicę, trzeba domagać się szczegółów" - tłumaczy Józef Oleksy

"Zanim podejmie się decyzje o wyjściu na ulicę, trzeba domagać się szczegółów" - tłumaczy Józef Oleksy

Domagać się szczegółów

Sprawą bardzo zainteresował się Józef Oleksy, dla którego niezrozumiałe jest traktowanie pracowników przez szefostwo oraz policję. Poprosił także obecnych na spotkaniu przedstawicieli Poliklinik o rozwagę jeśli chodzi o ewentualny protest.
– Protest oczywiście jest zasadny, ale zanim podejmie się decyzje o wyjściu na ulicę, trzeba domagać się szczegółów – wyjaśniał. – Policja  będzie wysuwać argument oszczędności i doskonale policzy co i jak będzie zaoszczędzone. Dlaczego też wy musicie zrobić to samo, aby zbijać ich argumenty – dodał.
Powiedział również, że spotkanie pomiędzy stronami powinno odbyć się możliwie jak najbardziej publicznie, bo walka z biurokracją po cichu jest bardzo trudna.

ab

7 komentarzy

 1. Zenek z Opieniek dodano 11 lat temu

  nawet oleksy tak sie nie zhańbił jak przadka:
  spójrzmy na antypolskie głosowanie tej "pani":

  http://www.bibula.com/?p=21474

 2. obserwator dodano 11 lat temu

  Czyli kampani ciąg dalszy. Widać Czyżykowi nie wystarczy już wyimaginowany strajk na kolei. Drabio nijak wypadł w debacie prezydenckiej. Trzeba sie wzmocnić przed wyborami. Oby nie.

 3. pacjent dodano 11 lat temu

  Szkoda,że obserwator widzi w tym wszystkim kampanię wyborczą,wiem że związki zawodowe polikliniki zwracały się nie tylko do p M.Drabio o pomoc i wsparcie.Żaden poseł ziemi siedleckiej, nie zareagował na zaistaniały problem, pan Czyżyk poparł ich działania i udostępnił im lokal.A RESZTA? PO CO MA SIĘ NARAŻAĆ WŁAŚNIE PRZED WYBORAMI??????????
  WZMOCNIĆ SIĘ PRZED WYBORAMI?PAN DRABIO I TAK JEST MOCNY.

 4. ZWIĄZKI ZAWODOWE PRACOWNIKÓW CYWILNYCH MSWi A dodano 11 lat temu

  DZIĘKUJEMY P.P.POSEŁ STANISŁAWIE PRZĄDCE, P.PREMIEROWI JÓZEFOWI OLEKSEMU, P.MACIEJOWI DRABIO ,
  NASZYM PACJENTOM ,NIEZALEŻNEMU SAMORZĄDNEMU ZWIĄZKOWI ZAWODOWEMU POLICJANTÓW -przy KMP SIEDLCE, ZARZĄDOWI TERENOWEMU EMERYTÓW I RENCISTÓW NSZZ POLICJANTÓW W SIEDLCACH, P.SYLWESTROWI CZYŻYKOWI -przewodniczącemu oddziału SOLIDARNOŚĆ -Siedlce, RADNYM MIASTA-Siedlce ZA OKAZANE NAM ZROZUMIENIE I POPARCIE.
  Jesteście osobami,które aktywnie włączyły się w protest poparcia o zaprzestanie działań ,które z biegiem czasu doprowadziłby do likwidacji naszej przychodni.
  Wierzymy,że zwycięży dobro nad złem .a ludzka determinacja nie doprowadzi do działań nieprzemyślanych.

 5. Kojra_32 dodano 11 lat temu

  I brawo!! Walczcie o swoje. Od razu widać kto się czym interesuje z naszych lokalnych elit. poza tym czego spodziewaliście się np. po takim jacku k. ?? Proszę. Przecież ja nie wiem czy on jakieś zapytanie wydukał z siebie w sejmie a jego tak wszyscy chwalą na każdej miejskiej imprezie. żenua

 6. zwierzor dodano 11 lat temu

  nie rozumiem???? przecież w siedlcach nie ma metra!!!!

 7. koli dodano 11 lat temu

  do zwierzora……….

  nucz się czytać , a potem komentuj…..odpowiedz ,bo jestem bardzo ciekawy gdzie wogóle jest metro kwadratowe??????????

  uznania dla ludzi,którzy potrafią walczyć z obłudą i zakłamaniem.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?