SPIN

POLICJA: Demolowali samochód cegłami

Beata Głozak środa, 17 listopada 2010, 13:14 Aktualnie, Wydarzenia

Wczoraj w nocy 16. listopada około godz. 0.15 policjanci Referatu Wywiadowczego siedleckiej komendy zatrzymali 28-letniego mieszkańca gm. Siedlce. Mężczyzna ten wspólnie z innym nieustalonym na razie sprawcą „uzbrojeni” w cegłówkę dewastowali zaparkowany przy ul. Armii Krajowej pojazd m – ki Renault. Na szczęście dla właścicieli innych znajdujących się tam pojazdów chuligańskie ekscesy zostały przerwane przez policyjnych wywiadowców.

16. listopada tuż po północy w Siedlcach na ulicy Armii Krajowej jedna z załóg Referatu Wywiadowczego siedleckiej komendy patrolując centrum miasta usłyszała niepokojący hałas dobiegający z jednego ze znajdujących się tam parkingów samochodowych. Policjanci postanowili natychmiast sprawdzić, co jest przyczyną tych odgłosów. Gdy pieszo ruszyli w stronę parkingu zauważyli, że przy jednym z zaparkowanych tam pojazdów stoi dwóch mężczyzn, którzy trzymając w rękach cegły uderzają nimi w karoserię auta. Funkcjonariusze ruszyli więc biegiem w kierunku wandali. Gdy ci zorientowali się, że w ich stronę ktoś biegnie, rzucili się do ucieczki w różnych kierunkach. Jednemu ze sprawców udało się zbiec w pobliskie osiedle, natomiast drugi z nich został zatrzymany i obezwładniony. Okazało się, że jest to 28-letni mieszkaniec gminy Siedlce. Zatrzymany był pod wpływem alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało u niego ponad 1,7 promila alkoholu w organizmie. Sprawcę zatrzymano do wyjaśnienia i wytrzeźwienia w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszy on zarzuty uszkodzenia mienia, za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności oraz obowiązek naprawienia szkody. Pracujący przy tej sprawie funkcjonariusze ustalają obecnie kim był jego kompan.

źródło: KWP Radom; Jerzy Długosz, oficer prasowy KMP Siedlce

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?