SPIN

Wyborcza noc na portalu SPIN. Nie będzie drugiej tury

Beata Głozak niedziela, 21 listopada 2010, 19:31 Siedlce, Wydarzenia

Zapraszamy Państwa na wyborczą noc na portalu SPIN. Od godziny 21., czyli na godzinę przez zamknięciem lokali wyborczych będziemy na „żywo” śledzić pracę Miejskiej Komisji Wyborczej a także aktualne wyniki wyborów samorządowych w naszym mieście. To u nas przeczytają Państwo pierwsze komentarze.

AKTUALIZACJE:

Godz. 21.30. Jak poinformował nas Sławomir Marchel, sekretarz UM Siedlce frekwencja z godz. 19. wyniosła 40.7 proc. W najbliższym czasie podamy wyniki głosowań do Rady Dzielnicy Nowe Siedlce. Tam głosowanie zakończyło się o godz. 20. Jak powiedział nam Sławomir Marchel wyniki powinny pojawić się za około pół godziny.

Godz. 22.07. Razem ze sztabem Wojciecha Kudelskiego czekamy na pierwsze sondaże wyborcze. Jak powiedział nam przed chwilą prezydent Wojciech Kudelski „nie ma stresu”. – Razem ze znajomymi śledzimy w tej chwili wyniki warszawskie. Pierwsze głosy jakie zostaną policzone to głosy oddane na kandydatów na prezydenta, więc jeśli będziemy mieć cokolwiek damy Państwu znać – dodaje Kudelski. W sztabie wyborczym są między innymi Sylwester Czyżyk, Bogdan Kozioł i Bartłomiej Kurkus.

Godz. 22.18. Mimo wcześniejszych informacji nie ma jeszcze wyników z głosowań w Radzie Dzielnicy Nowe Siedlce.

– Były łamania ciszy wyborczej – mówi nam Mariusz Orzełowski, kandydat na radnego. – Sam zgłosiłem złamanie ciszy komendantowi siedleckiej policji – twierdzi Orzełowski.

Godz. 22.23. Mamy nieoficjalne pierwsze wyniki. W szpitalu przy ul. Bema zagłosowało 5 osób. Wynik 4 głosy oddane na Wojciecha Kudelskiego a 1 na Mariusza Dobijańskiego. Kolejne nieoficjalne wyniki z okręgu 33 i 34 (ul. Warszawska) większość do rady miasta zagłosowała na Prawo i Sprawiedliwość.

Godz. 22.29. Mamy kolejne informacje. Głosowanie w więzieniu: 9 głosów – Mariusz Dobijański, 9 głosów – Wojciech Kudelski, 4 głosy – Maciej Drabio

Godz. 23.02. Informacje jakie docierają do nas ze sztabu Wojciecha Kudelskiego wskazują, że nawet za godzinę możemy podać Państwu pierwsze nieoficjalne wyniki. Na razie sztab milczy. Nieoficjalnie mówi się o zakończeniu wyborów na prezydenta w 1 turze. W Urzędzie Miasta Siedlce są między innymi Adam Bobryk, kandydat na radnego SLD a przed chwilą dołączył Marek Kordecki, kandydat na radnego z listy PO, którzy obserwują wyniki wyborów.

Godz. 23.07. Wg. informacji w lokalu wyborczym LOK przy ul. Warszawskiej Wojciech Kudelski: 495 głosów a Mariusz Dobijański 100 głosów.

Godz. 23.10. Spływają do nas kolejne nieoficjalne informacje odnośnie wyników prezydenckich: 59 proc. dla Wojciecha Kudelskiego i 14,80 proc. dla Mariusza Dobijańskiego.

Godz. 23.16. W Urzędzie Miasta Siedlce zjawili się także poseł Krzysztof Tchórzewski i Karol Tchórzewski.

Godz. 23.26. Z kolejnych informacji jakie do nas spływają wynika, że do przeliczenia pozostały głosy z 12 komisji. Do tej pory stosunek głosów układa się 4 dla Wojciecha Kudelskiego 1 dla Mariusza Dobijańskiego.

Godz. 23.30. Mamy wyniki do Rady Dzielnicy Nowe Siedlce. Z 21 kandydatów wybrano 15 radnych: Adamkiewicz Sławomir, Chodak Elżbieta, Kalicka Katarzyna, Kożuchowska Wacława, Maksymiuk Barbara, Miazga Teresa, Polański Michał, Szalach Zygmunt, Żukowska Hanna, Dzięga Adam, Kaślikowska – Olszyna Ewa, Konstanty Karol, Korycińska Kinga, Makowski Marek, Wyrzykowska Małgorzata.

Godz. 23.45. Kolejne wyniki. Zostało 12 obwodowych komisji. 15,25 proc. dla Anny Sochackiej, 15,35 proc. dla Mariusza Dobijańskiego i 58-59 proc. Wojciech Kudelski. Przypominamy, że w mieście jest zarejestrowanych 43 obwodów.

Do nieoficjalnych wyników ustosunkował się Marek Kordecki (PO): Jeżeli faktycznie tak rozkładają się głosy to można to skomentować w jeden sposób: pomysł na kampanię był zbyt ostry. Więcej powiedzieć nie mogę w tej chwili.

Godz. 23.57. W komisji przy ul. Starowiejskiej (SP nr 7): 625 głosówWojciech Kudelski. 125 głosów Mariusz Dobijański

Wojciech Kudelski: Czułem podskórnie że wygram, bo zasłużyłem sobie na zaufanie mieszkańców. Myślę, że miałem okazję ich dobrze poznać i oni mięli okazję poznać mnie. Dla mnie wygrana to zaszczyt. Nie spodziewałem się aż takiej przewagi. Ale taka przewaga zobowiązuje. Zobowiązuje do tego by wspólnie z naszym ugrupowaniem kontynuować to co robiliśmy przez poprzednią kadencję.

Godz. 1.12. Z jednego obwodu głosy jeszcze nie zostały policzone. Wg ostatnich nieoficjalnych informacji: Anna Sochacka (STS): 14,97 proc. Mariusz Dobijański (PO): 14,94 proc. Maciej Drabio (SLD) około 7-9 proc.

Godz. 1.30. Z nieoficjalnych informacji jakie do nas napływają z UM Siedlce wynika, że Wojciech Kudelski ma najwyższy wynik wśród kandydatów na prezydentów miast z listy Prawa i Sprawiedliwości w Polsce.

Godz. 1.37. Nieoficjalne wyniki dla wszystkich: Wojciech Kudelski: 58,05 proc. Anna Sochacka: 15,01. proc. Mariusz Dobijański: 14,95 proc., Maciej Drabio: 7,19 proc. Leszek Szymański: 2,06 proc., Janina Orzełowska: 1,87 proc. Marek Grabowiec: 0,87 proc. Frekwencja ok. 29. tys., czyli 47 proc.

bg

54 komentarze

 1. lk dodano 11 lat temu

  Entuzjazmu nie widać.

 2. q dodano 11 lat temu

  czekamy na news-y

 3. bee dodano 11 lat temu

  mineła 22
  więc jakie są prognozy na prezydenta ??

 4. q dodano 11 lat temu

  wygrała Hanna Gronkiewicz – Waltz

 5. jak dodano 11 lat temu

  no jak tam, słuchamy, czekamy

 6. za informacje po 15.00 dziękujemy dodano 11 lat temu

  tak, tak

 7. Jurek dodano 11 lat temu

  Wygra Kudelski lub Sochacka.

 8. as dodano 11 lat temu

  gdzie te wyniki ?

 9. joe dodano 11 lat temu

  u mnie na liście Kudelskiego nie było
  nie wiem czy nie zapomnieli nadrukować jego nazwiska

 10. mend dodano 11 lat temu

  kto by nie wygrał to i tak będzie bryndza. Mentalności niezmieni sie przez 4 lata. A niektórzy lubią zmieniać barwy partyjne, oby tylko ugrać jak najwięcej.

 11. bee dodano 11 lat temu

  – Były łamania ciszy nocnej – mówi nam Mariusz Orzełowski, kandydat na radnego.
  Kto świętował wygraną tuż po 22.00 ????

 12. ps dodano 11 lat temu

  Bobryk i Kordecki w siedzibie sztabu Kudelskiego, to absurdalne. Czy będą wspólnie świętować? Albo się dogadywać?

 13. bee dodano 11 lat temu

  czemu nie ma wyników STS-u ??
  nikt na nich nie głosuje??

 14. śmieszne dodano 11 lat temu

  "Nieoficjalnie mówi się o zakończeniu wyborów na prezydenta w 1 turze."

  Siedzicie w sztabie Kudelskiego to nic dziwnego że wszyscy sądzą że wygra w pierwszej turze.

 15. proste dodano 11 lat temu

  Najwyraźniej z własnymi kandydatami dogadać się nie mogli

 16. takitam dodano 11 lat temu

  Będzie nowa koalicja PIS, SLD i STS. Kordecki przyszedł pogratulować Kudelskiemu. ja tez gratuluję.

 17. Paweł dodano 11 lat temu

  Ha ha ha, no cóż, jakie kadry taki wynik, w naszym mieście PiS nie miał z kim przegrać. PO solidnie zapracowało przez 4 lata na taki wynik.

 18. Stefan dodano 11 lat temu

  no to mamy kolejne 4 lata beznadziejnych rzadow PiS

 19. jaki wynik? dodano 11 lat temu

  nie ma jeszcze żadnych wyników

 20. ps dodano 11 lat temu

  no to absurdalna kampania Dobijańskiego przyniosła spodziewany efekt, tak jak chciała PO będzie zdala od polityki

 21. wyborca dodano 11 lat temu

  i tak to ludzie ludziom zgotowali ten los….

 22. joe dodano 11 lat temu

  tchórzewscy się zjawili … dobry news

  jak idzie liczenie ???

 23. mrs dodano 11 lat temu

  Faktycznie news… pojawienie sięTchorzewskich..he he…….

 24. nutek dodano 11 lat temu

  z jednego sie cieszę , ze tych wyborów nie wygral dobijanski, naprawde sie cieszę. troche to dziwne ale jestem duzym sympatykiem PO. ale zawsze patrze na człowieka nie na legitymację.

 25. Antyfaszysta dodano 11 lat temu

  No właśnie, po cholerę Tchórzewscy się zjawili w UM? Żeby coś pomataczyć? Ja bym się nie zdziwił, że za 4 lata doczekamy się 15 parafii rzymskokatolickiej a żona Kudelskiego stanie się najbogatszym notariuszem w Polsce – jeśli jej mąż wygra

 26. AntyPO dodano 11 lat temu

  Tchórzewscy zjawili się żeby triumfować i cieszyć się z sukcesu PiS. Od mataczenia w tym Państwie to jest PiS na czele ze Schetyną, Tuskiem a w Siedlcach z zarośniętym Dobijańskim.

 27. takitam dodano 11 lat temu

  Bardzo sromotna przegrana Dobijańskiego.
  Bardzo dobry wynik Sochackiej.

 28. bee dodano 11 lat temu

  Mądry PO …. po wyborach 🙂

 29. io dodano 11 lat temu

  Był zbyt ostry? On był po prostu chamski, zwłaszcza te plakaciki o korkach. Niech PiS zawrze koalicję z STS, a Dobijański niech się wykazuje w kuratorium, to może jeszcze uda mu się synka wychować.

 30. AntyPO dodano 11 lat temu

  Mała poprawka – oczywiście od mataczenia w tym kraju jest PLATFORMA OBYWATELSKA a nie PiS.

 31. MANIAANIA dodano 11 lat temu

  jest ok ten kto gra ferr wygrywa brawo sztab pana w. kudelskiego . dla was chłopaki wielkie dzięki dużo dobrej pracy trzymajcie się .
  PIS to dobrzy ludzie

 32. Paweł dodano 11 lat temu

  Kampania PO – za ostra ? OSTRA??? 🙂 Tępa jak nóż w ruskiej restauracji. Zupełnie bez wyobraźni.

 33. pisał dodano 11 lat temu

  oj żeby ktoś z was wiedział jak ten sztab wychwalany "uczciwie" zapracowal to by nic nie pisał. Właśnie ten gra fair kto mówi wszystko prosto z serca. Ale niektórzy są zbyt głupi żeby niektóre wypowiedzi zrozumieć. Niestety ten elektorat umie dwie rzeczy myć szczęki i głosować. (myślę że i tak większość nie zrozumie tej wypowiedźi). Dobranoc

 34. WS dodano 11 lat temu

  w każdej partii są dobrzy i źli nie ma co dzielić w tak małym środowisku jakim są Siedlce na tych z PO i PIS ja życzę wszystkim którzy wygrają żeby jak najlepiej zarządzali Siedlcami i służyli najlepiej jak potrafią nam mieszkańcom

 35. kto dodano 11 lat temu

  kto teraz będzie załatwiał sprawy PIS na górze dla miasta?

 36. bee dodano 11 lat temu

  Może słówko o frekfencji ??

 37. siedlczanin dodano 11 lat temu

  No to znow nas pokaza w faktach;)
  A tak powaznie to sie chyba w siedlcach jeszcze dlugo nie zmieni-miasto pisowskie.Niestety ksieza odegrali tu glowna role.

 38. MANIAANIA dodano 11 lat temu

  proszę o podawanie większej ilości informacji , co się dzieje w um i sztabie

 39. AntyPO dodano 11 lat temu

  Do niecierpliwców. To jest jedyny portal w mieście który zawsze podaje rzetelne informacje i robi to najszybciej. Trochę szacunku dla administratorów, bo jeszcze kilka lat temu musieliśmy czekać do rana na wyniki.

 40. kfoo dodano 11 lat temu

  Potwierdzam.SPIN naprawdę się przykłada do tego co robi ,a robi to dobrze.Ba, najlepiej w Siedlcach.Pozdrowienia dla Pani Naczelnej.

 41. joe dodano 11 lat temu

  spoko że jest ten "live"

  najlepiej jakby ilości wszystkich głosów na prezydenta i radnych wrzucić tutaj …

  scany protokołów najlepiej

 42. SPIN dobry dodano 11 lat temu

  SPIN dobry, bo PiSowy. Żenada. Pewnie klikacze prezydenta kudelskiego przez ścianę komentarze piszą. Co potwierdza AntyPO

 43. look dodano 11 lat temu

  @SPIN dobry. Ty chyba sam nie wiesz co piszesz. Szkoda mi Ciebie. To jedyne całkiem niezależne medium od kogokolwiek tylko niedocenione. jeszcze. A Ty jesteś smutny bo pan kurator nie stanął na wysokości zadania.

 44. joe dodano 11 lat temu

  bravo annna sochacka

 45. misia dodano 11 lat temu

  a kiedy wyniki na radnych?

 46. . dodano 11 lat temu

  teraz gdy SPIN jest zapiPISany do PIS dostanie wytyczne od Prezydenta by nie pokazywać swoich członków w pozycji horyzontalnej.

 47. SPIS dodano 11 lat temu

  ta nazwa będzie lepsza

 48. Benek dodano 11 lat temu

  SPIN na prezydenta!!!

 49. dobry Spin dodano 11 lat temu

  bardzo dobry

 50. miezkaniec Siedlec dodano 11 lat temu

  Czy wie już ktoś jakich mamy Radnych?Napiszcie.

 51. Siedlczanin dodano 11 lat temu

  Co do radnych to wiele się nie zmieniło w sumie to samo prawie co ostatnio 🙂

 52. Edyta dodano 11 lat temu

  Gratulacje dla Pana Kudelskiego.Wygrał najlepszy.

 53. nie znają dodano 11 lat temu

  widocznie SPIS – owi nie powiedzieli

 54. Beata Głozak dodano 11 lat temu

  Panie "nie znają" – znają i podali.
  Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?