SPIN

Wybory samorządowe w Siedlcach bez zakłóceń

Beata Głozak niedziela, 21 listopada 2010, 12:23 Kraj i świat, Siedlce, Wydarzenia

Jak dowiedziałyśmy się w Miejskiej Komisji Wyborczej lokale w Siedlcach zostały otwarte o godz. 8. bez zakłóceń. W tej chwili głosowanie przebiega spokojnie, nie ma telefonów alarmowych. Siedlczanie mogą oddawać swoje głosy do godziny 22. do zamknięcia lokali wyborczych. Dzisiaj wybieramy prezydenta miasta, radnych rady miejskiej i radnych sejmiku mazowieckiego.Wg. danych z godziny 10. frekwencja w Siedlcach wyniosła 4,5 proc.

– Wszystko przebiega zgodnie z prawem, bez żadnych zakłóceń od godziny 8. Lokale wyborcze otwarte zostały o wyznaczonej godzinie a teraz głosowanie przebiega spokojnie – powiedziała nam członkini Miejskiej Komisji Wyborczej. – To niestety najtrudniejsze wybory w jakich obywatele biorą udział, ponieważ muszą poradzić sobie z kilkoma stronami kart  i stąd też pomyłki z ich strony.

W Siedlcach osób uprawnionych do głosowania jest 60 387. Kandydatów do rady miasta ze wszystkich 4 okręgów jest 262, mandatów zaś 23. To znaczy, że o jedno miejsce w miejskiej radzie ubiega się 11,4 kandydatów. Oprócz radnych siedlczanie wybierają także prezydenta miasta. Tu kandydatów jest 7. To jednak nie wszystko. Musimy bowiem dokonać także wyboru spośród 157 kandydatów na radnych do sejmiku mazowieckiego.

– Wybory samorządowe to takie, na które chodzę zawsze, ponieważ to dzięki nim tak naprawdę mam bezpośredni wpływ na to co się dzieje wokół mnie – mówi jeden z głosujących siedlczan w obwodu nr 2. – Faktycznie najtrudniej jest „odnaleźć” się w karcie do głosowania do sejmiku, ale jest w porządku.

bg

Komentarze (1)

  1. Filip dodano 11 lat temu

    Toz to durnota – miasteczko i 23 radnych. Tylu radnych ma ponad milionowe miasto Toronto, prosze sprawdzic.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?