SPIN

„Zaróbmy jeszcze więcej” kolejna odsłona „Do zobaczenia…”

Aneta Borkowska poniedziałek, 22 listopada 2010, 11:56 Kultura, Wydarzenia
"Zaróbmy jeszcze więcej"- kadr z filmu Fot.MF

"Zaróbmy jeszcze więcej"- kadr z filmu Fot.MF

Gdyby jakimś cudem wstali z martwych twórcy podwalin kapitalistycznej gospodarki, prawdopodobnie zaraz padliby trupem. W rozpasanym monstrum kapitalizmu nie rozpoznaliby bowiem idei wolności i swobody. Ze wspaniałej utopii pozostały już tylko hasła, podczas gdy rzeczywistość jest mroczna i brutalna, o czym przekona się każdy, kto wybierze się do kina na dokument „Zaróbmy jeszcze więcej”. (Marcin Pietrzyk)

Zapraszamy na kolejny film z cyklu „Do zobaczenia…”, który zobaczyć będzie można już 25 listopada o godzinie 19. i za jedyne 14 zł  w NoveKino. Tym razem na wielkim ekranie zobaczymy „Zaróbmy jeszcze więcej” w reżyserii Erwina Wagenhofera.

Film podąża za naszymi oszczędnościami złożonymi w banku. Pokazuje mechanizmy ukryte pod kolorowymi reklamami i uśmiechniętymi pracownikami banku czy funduszu ubezpieczeniowego. Co nasze oszczędności mają wspólnego  z zadłużeniem każdego narodzonego dziecka w Burkina Faso i gigantomanią rynku nieruchomości w Hiszpanii? Nie musimy kupować domu, aby być w to zamieszanymi. Najlepiej kupować, gdy krew jest na ulicach –  mówi Mark Mobius guru inwestorów z Singapuru – wtedy zarabia się najwięcej. „Szantaż, morderstwa polityków i w ostateczności interwencja militarna” – spowiada się agent CIA. Otwierając rachunek bankowy stajemy się częścią światowego systemu finansowego. Prawdopodobnie nasze pieniądze pożyczane są spekulantom. Nie mamy pojęcia kto to jest i jak zarabia na nasze procenty.  Większość z nas nie jest nawet tym zainteresowana. Lubimy hasło „daj pracować swoim pieniądzom”. Ale pieniądze nie pracują. Pracują tylko ludzie, zwierzęta i maszyny.

Po filmie każdy bilet weźmie udział w losowaniu nagród. Tym razem do wygrania książki wydawnictwa „Znak”.

źródło filmwb.pl ab

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?