SPIN

NEWS: Krzysztof Tchórzewski zapowiada „zbitkę” informacji TVN

redakcja wtorek, 23 listopada 2010, 19:29 Siedlce, Wydarzenia
Krzysztof Tchórzewski: - Dotknęło mnie to, co zobaczyłem i usłyszałem w jednej z telewizji, bo to było bardzo daleko posunięte kłamstwo. Fot. AB

Krzysztof Tchórzewski: - Dotknęło mnie to, co zobaczyłem i usłyszałem w jednej z telewizji, bo to było bardzo daleko posunięte kłamstwo. Fot. AB

Krzysztof Tchórzewski, poseł Prawa i Sprawiedliwości ziemi siedleckiej powiedział przedstawicielom lokalnych mediów, że zamierza „sprostować” materiał jaki kilka dni temu wyemitowała jedna ze stacji ogólnopolskich, a którego bohaterem stały się Siedlce. Nazwa stacji w rozmowie co prawda nie padła, ale nikt nie ma wątpliwości, że chodzi o TVN i reportaż w jego „Faktach”.

Przypomnijmy. W poniedziałek 15. listopada w tvn-owskich „Faktach” pojawił się materiał dotyczący oceny trzyletnich rządów PO-PSL. Dziennikarz TVN odwiedził Poznań i Siedlce. Dlaczego do programu wybrał akurat te miasta? Bo jak mówi w materiale to tam w minionych wyborach parlamentarnych poparcie dla Platformy było odpowiednio największe i najmniejsze. Nie ma wątpliwości, że przy rozwiniętym i nowoczesnym Poznaniu nasze miasto wypadło niekorzystnie.

– Dotknęło mnie to, co zobaczyłem i usłyszałem w jednej z telewizji, bo to było bardzo daleko posunięte kłamstwo – powiedział nam poseł Krzysztof Tchórzewski podczas nocy wyborczej. – Jako poseł stykam się z nieprawdziwymi informacjami, ale tak nieprawdziwa informacja bardzo mnie zabolała i myślę, że zabolała także mieszkańców Siedlec – dodał. Przyznał także, że nie ukrywa, iż „przygotowuje zbitkę do tej informacji”. W jaki sposób? Szczegółów nie zdradził, ale pomysł ogólny jest.

– Do każdego miejsca pokazanego w tej informacji przygotowuję miejsce inne, żeby pokazać jakie jest nasze miasto rzeczywiście – wyjawił, bo jak dodaje „Siedlce są miastem miłym i pięknym, i dalej się rozwijają”.

– Jeżdżąc dużo po miastach Polski, to z grupy tych między 50 a 100 tysiącami mieszkańców takiego postępu jaki u nas można zauważyć, tam nie widać. Widać za to, że u nas decyduje zaradność, która jest coraz bardziej widoczna i to mnie cieszy – podkreślił poseł. Na pytanie SPIN jakich mediów zamierza do „zbitki” użyć na razie nie odpowiedział.  – Za wcześnie jest, by mówić za pomocą kogo to pokażemy, ale musimy.

beata głozak

15 komentarzy

 1. no tak dodano 11 lat temu

  "Za wcześnie jest, by mówić za pomocą kogo to pokażemy, ale musimy."
  on czy redakcja?

 2. Anonim dodano 11 lat temu

  Jeżdżąc dużo po miastach Polski, to z grupy tych między 50 a 100 tysiącami mieszkańców takiego postępu jaki u nas można zauważyć, tam nie widać – to chyba widzimy coś innego !!!!! zapraszam do Płocka, Gniezna, Białej Podlaskiej! itp

 3. aaaa dodano 11 lat temu

  Dobry pomysł. Plus dla p.K.T.

 4. dr Kleks dodano 11 lat temu

  Głupota do kwadratu. Z mediami jeszcze nikt nie wygrał. Zacznie poseł wojować z TVNem to jeszcze kilka takich materiałów zrobią, które jeszcze bardziej utrwalą obraz Siedlec jako zacofanej, prowincjonalnej, moherowej dziury. Intencją nie jest walka o prawdę i fakty ale pokazanie PiSowskiemu elektoratowi jaki to Pan Poseł jest czujny i jak sprawnie broni moherowego punktu widzenia.

 5. obserwator dodano 11 lat temu

  Czy aby ta zacietrzewiona kobieta była z kosmosu, czy z Siedlec? Dlaczego tak fatalnie wypowiada się o naszym mieście? Komu potrzebne sa takie animozje? Dlaczego zapraszał Pan ludzi pokroju Macierewicza, chował ich przed ogółem w przykościelnych salkach, poił nienawiścią przedwyborczą, a potem mał żal i pretensje, że mamy takie notowania wsród zaścinkowych miast? Pewnie że ten materiał był tendenyjny, ale mleko zostało rozlane i teraz co Pan chce zrobić, nakazać odszczekanie tego? Kto uwieży, że pokazanie innego wizerunku miasta Siedlce bedzie prawdziwe?. Raz usłyszana i pokazana informacja na dobre zakorzeniła się w sercach i rozumach Polaków i może Pan mówic i pokazywać co chce, ludzie mają już wyrobione zdanie na ten temat. Trzeba było organizować spotkania w Urzędzie Mista dla wszystkich siedlczan, a nie tylko dla wybrańców i dzisiaj nie miałby Pan wyrzutów i dyskomfortu. Nie sądzę, aby udało się Panu to odkręcić. Oby.

 6. mend dodano 11 lat temu

  tak, już raz PiS wojował z TVN'em i nie wyszło mu to na dobre. Jeśli chce się zmienić zdanie Polaków o Siedlcach (nie raz słyszałem , że Siedlce to małe miasto liczy 20-30tyś mieszkańców, zero przemysłu nie mówiąc już o UPH, że to gdzieś na wschodzie gdzie niedźwiedzie i renifery chadzają – tak postrzega nas część społeczeństwa) to należy PROMOWAĆ miasto w inny sposób niż świecenie rowu, rury, czy otwieranie kolejnej parafii. W ten sposób nie przyciągnie się inwestorów.

 7. efaster dodano 11 lat temu

  No panie Trzurzewski krzyżyk na drogę, powiedziałby pewno biskup Kiernikowski. Tak jest ruszaj pan cała machinę ITI, tak to naprawdę dobry pomysł. Jedno małe ale. Sam, bez nas. Nie mieszaj w to mieszkańców Siedlec. Jak się uprą to walną taką kanonadę na wszystkich kanałach, że zostanie tylko płacz i zgrzytanie zębów. Walną takiego news w głównych faktach + kilka dni wałkowania na TVN 24, dorzucą jeszcze jakieś docinki na Turbo, Style czy Meteo. I leżym i kwiczymy. Ba ja się wkurzą to już nawet nie mamy, co myśleć o wypożyczeniu jakiegokolwiek zawodnika nawet z młodej ekstraklasy do Pogoni, a bez tego to śpiewkę o II lidze, to sobie możemy włożyć miedzy .. bajki. Chcesz pan walczyć to próbuj, ale proszę miasta Siedlce i mieszkańców w to nie mieszać. Nas nie stać na płacenie wielomilionowych odszkodowań ITI, za zniesławianie. Bo mają taki sztab prawników, ze cały pis łącznie z kaczyński by nic nie wskórali. Lepiej daj "se" pan siana. Wygrał Kudelski w I turze, macie 10 mandatów w RM, jeszcze wam mało. To teraz wyruszacie na wojnę z ITI.

 8. efaster dodano 11 lat temu

  O sory,Tchórzewski oczywiście prez "ó" a nie u. Przepraszam za pomyłkę 🙂

 9. mend dodano 11 lat temu

  "Wygrał Kudelski w I turze, macie 10 mandatów w RM, jeszcze wam mało. To teraz wyruszacie na wojnę z ITI." – apetyt rośnie w miarę jedzenia 😉

 10. betka dodano 11 lat temu

  @efaster. dobry apel. Ruszajcie sobie co chcecie nawet samego papieża, ale bez nas. Amen

 11. oglądałem dodano 11 lat temu

  Jesli ktoś uważa ,że wizytówką naszego miasta nie sa sklepy z ,,używaną odzieżą,,,co było widac w materiale tvn-u ,,bardzo wyrażnie,to powinien udać się do okulisty.I to według mnie to jest ta zaradnośc,o której wspomniał Pan poseł.Zaradnośc mieszkańców Siedlec polega na tym,że nie mając normalnej pracy i szans na nią w tym przemiłym miescie , kupują ciuchy w szmateksach i rozsyłają je po całej Polsce przez allegro.Proszę przejechać się na pocztę panie pośle,prezydencie ,radny itd.Jak tak dalej Siedlce będą ,,kwitąć,, ,to zostana tu same ciucholandy i sklepy -wszystko po 5zł.Nie bronie tvn-u,nie jestem ani z pisu ani z po,ale parę rzeczy w tym ,,tendencyjnym,,programie się zgadzało.A już szanowny emeryt z pod Atlasu rozwalił mnie do końca stwierdzeniem-,,dajcie wszystkim po pińcet,a nie tylko sobie to będzie się lepiej żyło,,-szczrze aż do bólu.Poznania nie da się porównać z Siedlcami w żaden sposób,to prawda.Traktor na głównej ulicy rzadko widzę,ale szmateksy są naszą,, chlubą miejską,,.I dopóki ludzie będą bez pracy,albo z pensją poniżej 1 tys zł nic się nie zmieni.Tak na marginesie znam wielu ludzi ,którzy wyjechali na studia do Poznania,Warszawy,Lublina,Białegostoku i nie zamierzają tu wracać.Nie znam niestety jeszcze tych ,którzy przyjechali do Siedlec na studia ze ściany wschodniej i nie zamierzają tam wracać.Dla polityków to wszystko jedno ,ważne aby sztuki się zgadzały.Może któryś z nich podałby jakieś wiarygodne dane ilu ludzi wyjechało w ciągu ostatnich trzech lat za chlebem,ile przyjechało nowych obywateli z miast jeszcze mniej rozwojowych.Ja sądzę że ok 30%.Można zapytać banki i developerów miejskich.Zasłonią się tajemnicą handlową.Prawda jest taka,że nic tu nie zatrzyma mądrych ludzi jak nie będzie pracy. Tak to wygląda od dołu.Normalna emigracja,ale niestety poziom społeczeństwa spada.A jak wiadomo nie jest to problemem dla polityków,bo czym naród głupszy,tym łatwiej wciskać kit.

 12. czarownica dodano 11 lat temu

  A gdzie jest naczelny PRowiec miasta??? Czy w referacie promocji i kultury ktoś jeszcze pracuje??? Sztuka PRowska mówi, że złego newsa trzeba przykryć dobrym. Tylko widzę, że nie ma komu go szukać …

 13. mika_25 dodano 11 lat temu

  pan poseł to niech się nie wypowiada publicznie. To między innymi przez jego wypowiedzi w stylu "ludzie oglądajo" czy "mówio" sprawiają, że z naszego miasta i rejonu śmieje się reszta kraju.

 14. marta dodano 11 lat temu

  @mika_25 święta racja. oglądałam na YT. Żal

 15. xy dodano 11 lat temu

  Trochę was nie rozumiem. Tu nie chodzi o PIS, PO czy jakąkolwiek inną partię rządzącą. W każdym mieście jest multum sklepów z tanią odzieżą, ludzie, których wolelibyśmy nie oglądać w telewizji, ulice, za które nam wstyd. I nie chodzi o to, czy praca jest, czy jej nie ma, bo to nie tylko od władz zależy, tylko od tego, czy znajdą się ludzie, którzy chcą coś zrobić. To że ludzie wyjeżdżają do innego miasta-zwykle tego, w którym studiowali, jest całkowicie normalne i zdarza się niezależnie od tego, czy ktoś pochodzi z Siedlec, Poznania, Gdańska czy Lublina. Normalne jest też, że w dużym mieście o wiele łatwiej jest o pracę. Powołanego przez "oglądałem" Lublina zresztą w ogóle nie będę komentować, bo tam w ciągu 4 lat rządów prezydenta PO nie zmieniło się zupełnie nic. Nie lubię polityków z jakiegokolwiek ugrupowania, a i to, które obecnie w Siedlcach sprawowało i będzie sprawować władzę nieszczególnie mi odpowiada. Rozważam przeprowadzkę do większego miasta, ale nie dlatego, że moje jest w stanie stagnacji, ale dlatego że dla mnie jest zbyt małe, żebym dobrze się w nim czuła. Ale uczciwie muszę przyznać, że Siedlce sprzed kilkunastu lat a Siedlce dzisiaj pod względem choćby wizualnym są nie do poznania. I przykro mi, że przedmówcy nawet tego nie zauważają. Poznań, Warszawę czy Kraków da się przedstawić w taki sam lub nawet bardziej żenujący sposób. Wystarczy tylko wiedzieć, gdzie pójść. Nie będę też wyliczać miast wielkości naszego, które mogłyby tylko pomarzyć o tym, żeby ktoś tak się nimi zajął, jak zajmowano się Siedlcami wcześniej, bo nie zamierzam nikogo obrażać. Reportaż, mimo iż za naszym miastem nie przepadam, uraził mnie-z uwagi na to, że był nierzetelny i manipulował faktami na potrzeby z góry obranej tezy. I dziwię się komentarzom przedmówców, którzy zwrócili uwagę tylko na to, kto w mieście rządzi i kto domagał się sprostowania. Dr Kleks- z mediami wygrało wiele osób-pech w tym, że one raczej nie są chętne, by o tym opowiadać i dlatego panuje powszechne przekonanie o ich bezkarności i wszechmocy.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?