SPIN

Kto wiceprezydentami Siedlec. Pierwsze spekulacje

Beata Głozak wtorek, 23 listopada 2010, 12:18 Siedlce, Wydarzenia
Platforma Obywatelska podczas ogłaszania kandydatów na radnych miejskich i kandydata na prezydenta Siedlec. Marek Kordecki: 2 od prawej. Fot. AB

Platforma Obywatelska podczas ogłaszania kandydatów na radnych miejskich i kandydata na prezydenta Siedlec. Marek Kordecki: 2 od prawej. Fot. AB

Wiadomo już, że prezydentem Siedlec został ponownie Wojciech Kudelski (PiS). Drugi wynik należy zaś do radnej Siedleckiego Towarzystwa Samorządowego Anny Sochackiej. Wielkim przegranym wyborów prezydenckich jest bez wątpienia startujący z listy Platformy Obywatelskiej Mariusz Dobijański, dotychczasowy przewodniczący rady miasta. Znamy prezydenta. Kto będzie tym drugim i trzecim?

W poniedziałek tuż po godz. 2. podczas krótkiego briefingu prasowego zorganizowanego w siedleckim magistracie zwycięzca wyborów podkreślił wolę współpracy z każdym na rzecz Siedlec. Kudelski stwierdził, że nie przekreśla nikogo.

MAREK KORDECKI?

Według naszych informacji wynika, że prezydent nie wyobraża sobie jednak bliskiej współpracy z Mariuszem Dobijańskim. Kto zatem obejmie fotel wiceprezydenta Siedlec? Nieoficjalnie najgłośniej mówi się, że jedną z tych osób będzie Marek Kordecki, przewodniczący siedleckiego koła powiatowego Platformy Obywatelskiej. Tym bardziej, że PO w radzie miasta zdobyła 7 mandatów.

To on był w wyborczą noc w urzędzie miasta podczas wznoszenia toastu za wygraną Wojciecha Kudelskiego tuż po przekazaniu pierwszych wyników zebranych z wszystkich 43 obwodów miejskich. Zapytany przez SPIN czy możemy mówić o nim wiceprezydent, Kordecki nie potwierdził, ale też nie zaprzeczył tym spekulacjom. – Poczekamy. Nic nie jest pewne. Jeszcze nic nie wiadomo – stwierdził. Jak podkreślają osoby związane na co dzień z siedlecką Platformą – nie wszystkim podobała się twarz jaką PO zaprezentowała podczas kampanii prezydenckiej. Padały opinie, że za tak miażdżącą przegraną sztab Mariusza Dobijańskiego powinien ponieść konsekwencje.

GDZIE SOCHACKA?

Kandydatką do fotela wiceprezydenta Siedlec może być też Anna Sochacka, randa i kandydatka STS na prezydenta. Problem w tym, że Towarzystwo będzie miało w radzie miejskiej zaledwie 4 mandaty. Nielogiczna wydaje się zatem tak bliska z nim współpraca.  Ryzykowne jest też powoływanie na swoich zastępców przewodniczących różnych formacji. Najlepsza dla Wojciecha Kudelskiego byłaby opcja jak w poprzednim rozdaniu, czyli prezydent i wiceprezydent z Prawa i Sprawiedliwości. W takim wypadku dla Anny Sochackiej najwłaściwsze byłoby stanowisko przewodniczącej Rady Miasta Siedlce.

Nie jest nowością, że Kudelski przy każdej okazji podkreślał wolę dalszej koalicji z siedlecką Platformą. Jeśli Platforma to tylko ta bez Dobijańskiego a jeśli nie Dobijański to na usta ciśnie się tylko jedno nazwisko. Zapewne na korzyść Marka Kordeckiego przemawia to, że i oficjalnie i nieoficjalnie odżegnywał się od poczynań sztabowców wicekuratora oświaty. Nie tak dawno to przecież Marek Kordecki miał być kandydatem PO w wyborach prezydenckich. Wszystko wskazuje na to, że prezydentem będzie. Wice.

bg

47 komentarzy

 1. Michał dodano 11 lat temu

  I było by bardzo dobrze gdyby Pan Marek, posadę dostał, on jest dla ludzi a nie ponad nimi jak niedoszły kandydat.

 2. Nowe Siedlce dodano 11 lat temu

  Nie wyobrażam sobie żeby Pan Dobijański był w Radzie Miasta, ponosi odpowiedzialność za porażkę w tych wyborach. Osobiście Pana nawet lubię ale przypominam sobie jak Pan oskarżał Pana Kudelskiego o kłamstwa a sam Pan mówił w TV Siedlce( może SPIN to odnajdzie) ,że nie interesuje Pana mandat Radnego. Trzeba umieć przegrać z honorem to właśnie jest klasa.

 3. hehe dodano 11 lat temu

  Oj tu się chyba mylisz albo facet dostanie ciepłą posadkę albo będzie się trzymał kurczowo korytka i nie odejdzie w życiu. Znam tego Pana ponieważ mnie uczył w szkole i powiem tyle….czy pada deszcz czy pomyje to dla niego bez różnicy. Taki charakter.

 4. resvitae dodano 11 lat temu

  Dla mnie wymarzona opcja to SOCHACKA i ORZEŁOWSKI . Marzenia trzeba realizować !

 5. y dodano 11 lat temu

  widać zaczyna się merytoryczny dobór kadr

 6. xyzzz dodano 11 lat temu

  ja tam też uważam że Sochacka.

 7. Warszawska dodano 11 lat temu

  Sochacka vice! Tylko nie znowu POPiS

 8. Stefan K. dodano 11 lat temu

  Pani Sochacka się skompromitowała optując za bezsensownym referendum
  i naraziła tym samym kasę miejską na niepotrzebne koszty.
  Ona i STS reprezentują głównie handlarzy bazarkowych, bez wizji nowoczesnych i rozwijających się Siedlec, pełni zaściankowości i bylejakości.

  Pani Sochackiej dziękujemy, już pokazała, co (nie)potrafi.

 9. o_o dodano 11 lat temu

  orzełowski i sochacka vice – optymalne społecznie rozwiązanie

 10. siedlczanka dodano 11 lat temu

  Wygrywa się jednością w tym jest siła.Czy p Kordecki nie jest z PO jak p Dobijański ,czy go wspierał ?hamował?czy byli w jednej drużynie??Wygrywa się razem nie oddzielnie .Jak by wygrał Dobijański to pan Kordecki też by się cieszył (MOŻE MNIEJ) .Nie oszukujmy się jest przerost ambicji nad możliwościami u tego pana .Wmyśl przysłowia ''każdemu lizać …….. aby do żłoba''.Takie słowo jak lojalność jest nieznane temu panu.Za klęskę PO ponosi taką samą winę jak Dobijański .

 11. Kudelski przehandluje sukces? dodano 11 lat temu

  Te zakulisowe gierki pokazują, że jeśli chodzi o michę, to podziałów nie ma żadnych.
  Ja pytam: KIM BĘDZIE ORZEŁOWSKI, któremu zaufało 1200 osób?
  Jeśli teraz złoży mandat aby znów zostać garderobianym prezydenta, to udowodni, że NIE STARTUJE W WYBORACH DLA REALIZACJI OCZEKIWAŃ SWOICH WYBORCÓW, tylko dla michy.
  Czy będziemy mieli 1200 oszukanych?

 12. tak tak dodano 11 lat temu

  chcemy by O był radnym!
  Po to wybrany na radnego i żaden nie powinien zrezygnować .

 13. x.y.z. dodano 11 lat temu

  eej, nie – nie chcę Sochackiej
  niech będzie Kordecki i Orzełowski

 14. x.y.z. dodano 11 lat temu

  i tutaj widzę , że mamy podobną wizję : z wynikiem 1202 głosy, wyprzedzając o prawie połowę drugi wynik Dobijańskiego (który miał kampanię na szeroką , ogólnomiejską skalę) – 648 głosów pokazuje jak daleko zostawił konkurencję w tyle . taki potencjał tylko nierozsądny by nie wykorzystał . dla mnie przewodniczący albo vice . a i kordecki też dobrze byłoby aby był wysoko, bo obaj są dla ludzi, a nie "ponad" ludzi, jak niektórzy.

 15. leksek dodano 11 lat temu

  tylko nie kordecki wszyscy ale nie on!!!!!!!!!!!

 16. mumio dodano 11 lat temu

  sochacka – tak
  orzełowski – tak
  kordecki – tak
  dobijański – nie
  głowacki – nie

 17. Mlody dodano 11 lat temu

  Gratulacje dla Pani Sochackiej! Powodzenia i popieram viceprezydenture dla Pani Sochackiej!

 18. joe dodano 11 lat temu

  fajnie byłoby jakby uwzględniono wynik wyborczy i postawiono
  na ludzi którzy otrzymali największe poparcie społeczne

  głowacki powinien odpuścić magistrat bo nic nie wnosi bez niego kudelski by lepiej wyglądał i uznanie ludzi dodatkowe i możnaby mówić o merytorycznym wietrzeniu w urzędzie …

 19. obserwator dodano 11 lat temu

  Dlaczego krytykujecie Marka Koreckiego. Jako samorządowiec 2010 nie może być taki za jakiego niektórzy chca go uważać. Gdyby każdy mógł go poznać zmieniłby zdanie. Jako v-ce prezydent uspokoiłby niepotrzebne napięcia i dalej "Zgoda i rozwój" poszłyby wcześniej wytyczona drogą. Kiedyś powiedziłem mu "Ms Prezydent" i podtrzymuję tą dewizę. Marek gratulacje!

 20. siedlczanin dodano 11 lat temu

  Ja go znam ,niestety .Jest śliski jak wąż i sprytny jak kameleon.Nielojalny jako przyjaciel, kolega .Wszystkim będzie lazł palcem w …….aby byc vice.Dla kariery zrobi wszystko .A dlaczego nie uspokoił napi ecia w PO ???TYLKO NIE KORDECKI !!!!!

 21. janek dodano 11 lat temu

  spuszczony sztab chyba szczeka na Marka, aj…
  a ja jak najbardziej popieram Orzełowskiego z Kordeckim na vice! wreszcie byłby "mój" prezydent, wreszcie nie byłoby wstydu – po prostu czas na odważne decyzje.

 22. KILKA SŁÓW WYJASNIENIA... dodano 11 lat temu

  Pan Mariusz Orzełowski będzie teraz Wiceprezydentem i radnym:) To jasne jak slońce! I bardzo dobrze! Życzę Mu powodzenia bo jest wart tego stanowiska!

 23. ztejsamejstrony dodano 11 lat temu

  Za co P. Sochackiej takie wysokie stołki. Wice przewodnicząca RM i to chyba za dużo, jak na te 4 mandaty.

 24. gongol dodano 11 lat temu

  Byle nie Głowacki i Sochacka. Panie Prezydencie, niech Pan pomyśli o ludziach! Ludzie chcą zmian, naprawdę.

 25. laik dodano 11 lat temu

  Jeżeli pan Orzełowski zostanie Wiceprezydentem to nie może być radnym.

  Jak powstanie nowa (stara) koalicja PiS – PO to będzię nie tylko wiceprezydent
  z PO, ale również w Radzie Miasta będzie taka sama koalicja, więc jakim cudem Przewodniczącą Rady Miasta miałaby być pani Sochacka? Przy takim układzie zapominacie o panu Głowackim, jeżeli pozostanie dalej Wiceprezydentem plus drugie stanowisko dla PO, to nie ma miejsca dla pana
  M. Orzełowskiego.

  Jezeli pan Prezydent Wojciech Kudelski byłby konsekwentny w stosunku do pana Dobijańskiego (więc także do PO, bo przecież sam Dobijański kampanii nie prowadził) to pozostaje koalicja PiS – STS. 14 mandatów to bezpieczna większość w Radzie Miasta, a gratulacje pana Kordeckiego o 1 w nocy na odległość pachną "Piłatem" (umywam ręce, co złego to nie ja… ). Ciąg na stanowisko aż kłuje w oczy. Jezeli pan Kordecki czuje się oszukany przez swoich partyjnych kolegów z PO, że to nie On był kandydatem na Prezydenta Miasta, niech zmieni partię, a nie na pierwszy sygnał o porażce pana Dobijańskiego poleciał prosić o przebaczenie … .
  Jaka pokuta panie Kordecki ???

 26. trevis dodano 11 lat temu

  Kilka opcji, które z racji ostatnich wyników są prawdopodobne/oczekiwane:
  1) Kudelski Prezydentem
  Orzełowski Vice-prezydentem, Sochacka Vice-prezydentem
  2) Kudelski Prezydentem
  Orzełowski Vice-prezydentem, Kordecki Vice-prezydentem
  3) Kudelski Prezydentem
  Orzełowski Vice-prezydentem, Głowacki Vice-prezydentem
  Sochacka Przewodniczącą Rady
  4) Kudelski Prezydentem
  Orzełowski Vice-prezydentem, Głowacki Vice-prezydentem
  Kordecki Przewodniczącym Rady

  A jak będzie? Obyśmy się nie rozczarowali, bo to przecież tylko Siedlce. Tu trzeba być wiernym, w myśl przysłowia: bierny, mierny, ale wierny.

 27. KILKA SŁÓW WYJASNIENIA... dodano 11 lat temu

  No to nie może byś też trzech z PIS-u…

 28. siedlczanka dodano 11 lat temu

  Co wy z tym Kordeckim? Nie dosyć, że przez niego PO przegrało wybory prezydenckie, to teraz ma jeszcze zbierać zaszczyty? Anty kampanię, którą prowadził przeciw MD w samym PO i w Siedlcach ocenić należy jako działanie NIE ETYCZNE a o lojalności partyjnej lepiej milczeć! Jako pierwszy pobiegł pić szampana do UM. Tak się zachowuje członek partii, która ma wyborczy kłopot? I nie słyszał chyba nikt, by stawał w obronie partyjnego kandydata, gdy ten był na różne sposoby atakowany, poniżany, opluwany! Za kilka miesięcy wybory do Sejmu. Czy jako koalicjant i "lojalny" wobec prezydenta VICEK poświęci dla stołka całą Platformę? Syndrom drobnego lizipupka i judaszyka, który zdradza własnych przyjaciół może zaszkodzić PO w wyborach parlamentarnych! Może Kudelski nie jest aż tak naiwny by liczyć, że nie dojdzie do wojny PO z PiS! Dojdzie, a wtedy wróg polityczny będzie rozgrywał elektorat spółek miejskich, szkół i urzędów! Pomyśl prezydencie nim ostatecznie zgłupiejesz by takiem facetowi powierzać aż tak ważny stołek!

 29. Dobijański powinien zrezygnować z polityki dla dobra PO dodano 11 lat temu

  Dobijański out

 30. d dodano 11 lat temu

  Dobijański zawalił kampanię atakując Kudelskiego i stosując chamski sposób walki, nic dziwnego że atakują pana Kordeckiego, który ratuje honor i sytuację platformy. Zgoda i rozwój z panem Kordeckim owszem tak, lecz z Dobijańskim to się nie uda.

 31. siedlczanin dodano 11 lat temu

  To gdzie był ten dobry Kordecki ???przy Dobijańskim ??czy są może z innych PO ???Ratuję swoje ambicje ,honor ??a ma taki??A kogo będzie popierał w wyborach do Parlamentu ?PO do ktorego należy ??czy może PIS od ktorego chce vice ??ale znając ''honor'' tego pana to pewnie opcja wygodna dla niego będzie najlepsza.

 32. lolek dodano 11 lat temu

  A czemu pominięto Pana Leszka S. ?? Panie Prezydencie może jakiś stołeczek i dla niego by się znalazł??

 33. kogo? dodano 11 lat temu

  obchodzą wasze rozważania na to czy na tamto.
  Fakty, tylko fakty.

 34. KILKA SŁÓW WYJASNIENIA... dodano 11 lat temu

  Już widać elementy nienawiści! Czy nie możecie normalnie podyskutować tylko od razu szpile, szpile… Okropne to!

 35. rex dodano 11 lat temu

  Orzełowski i Kordecki wice prezydentami, a Sochacka przewodnicząca pewnie

 36. M60 dodano 11 lat temu

  Pan Kudelski ma niepowtarzalną szansę powoli wycofać partie z życia samorządowego z Siedlec ,byłby to prawdziwy gest szacunku dla mieszkańców. Pokazałby swoją wielkość prawdziwą, a nie tę z WIELKIEGO BANERU W CENTRUM. Pani Anna Sochacka zasługuję na vice-prezydenta jak mało kto w tej grupie "wygranych". Co do innych vice to bym się zastanowił czy w ogóle są nam potrzebni? ….. ale to jest marzenie moje chyba tylko . Będzie niestety mała wojenka małych ludzi i 4 lata psu na budę.
  P.s Panowie z PO od początku waszej bytności w Siedlcach jesteście śmieszni i żałośni zarazem. Porażką był Ambroziewicz "piękny Robuś" a teraz Dobijański
  "kim dzong il" (pseudo nasunęło mi się po tym jak zawitał jako baner na Placu). Szkoda oj szkoda "papierowe tygrysy" …POrażka na maxa.

 37. KILKA SŁÓW WYJASNIENIA... dodano 11 lat temu

  Pan Orzełowski na pewno…:) Tylko znowu będzie musiał złożyć mandat. Trudny wybór przed Nim. Jak by nie zrobił – będzie Go gryzło …

 38. rex dodano 11 lat temu

  Ale praca w UM to jakby nie patrzeć większy wpływ na samorządność i większa i cięższa praca niż radny, który pojawi się 1-2 razy na miesiąc w urzędzie na sesji. Orzełowskiemu vice, bo się należy, fakt, ale kto drugi – Kordecki czy Sochacka? PO czy STS? Trudny wybór.

 39. KILKA SŁÓW WYJASNIENIA... dodano 11 lat temu

  No ale czy pan Mariusz pogodzi pracę vice z praca artystyczną? Bo gdyby nie to szkoda byłoby…

 40. el mondeo dodano 11 lat temu

  zobaczycie, że i tak będzie po staremu, bo to są ślepcy – zmieni się tylko koalicjant pewnie, a tak krytykowany i nielubiany Głowacki i tak będzie pewnie vice. my tu możemy dywagować, marzyć, śnić, ale nic się z tego nie spełni, bo to są Siedlce – tu trzeba być mierny, biernym, ale wiernym i taki jest Jaruś :*

 41. nana dodano 11 lat temu

  Nie, no jesli p.Głowacki zostanie na stanowisku vice to pan prezydent straci w oczach siedlczan. Wybór Głowackiego na vice prezydenta był ogromną pomyłką przed czterema laty!

 42. M60 dodano 11 lat temu

  Jeżeli chodzi kto będzie v-ce prezydentem, przewodniczącym rady miasta , czy wreszcie koalicjantem . Decydują nie wygrani w Siedlcach tylko ich szefowie na górze moi drodzy Ziomale taka jest prawda . prawda smutna jak .(piiiiii tu brzydki wyraz) w deszcz. Jeszcze raz uważam , że Pan Prezydent powinien pokazać wielkość i w ostatniej swojej kadencji pokazać partiom środkowy palec i zacząć rządzić miastem bez odbierania na baczność poleceń telefonicznych czy to z Warszawki czy z Kurii. Jest Pan porządnym gościem i warto by Pan pokazał, że naprawdę zasługuje Pan na miano SIEDLCZANINA …….. Siedlczanin

 43. .... dodano 11 lat temu

  Spróbuję jeszcze raz, bo poprzedni komentarz jakoś się nie wyświetlił. Piszecie o Kordeckim jak o bohaterze. A ten bohater kilka lat temu jechał na podwójnym gazie za kierownicą, za co stracił prawo jazdy. W poprzednich wyborach miał sprawę w sądzie za kupowanie glosów. W tych wyborach robił z kolesiami krecią robotę Dobijańskiemu, starając się go za wszelką cenę zdyskredytować. I taki człowiek ma być Przewodniczącym Rady? Jego kilkanaście nicków na różnych forach przyprawia o mdłości.
  PO dało du…y w wyborach i za karę powinna być poza koalicją. Niech rządzi PiS i STS. Mają czternaście mandatów. Kordecki i tak poleci do PiS za cokolwiek co pozwoli mu czuć się ważnym i zaspokoić wielkie ego małego czlowieka.

 44. M60 dodano 11 lat temu

  Masz rację …. (taki nick dałeś). PiS i STS to jest najbardziej inteligentne rozwiązanie, a jeszcze inteligentniej brzmi Wojciech Kudelski i Anna Sochacka. A jeżeli chodzi o "PO Siedlce" bo to ewenement w PO , to od początku są tam kosmici u władzy. Może nowy narybek coś zmieni, ale pod warunkiem ,że opuszczą szeregi tej partii i zaczną działać tylko dla SIEDLEC, szkoda naszych ludzi dla jakiejkolwiek partii.
  nooo fajny ten portal 🙂

 45. Dobijański dodano 11 lat temu

  Pan Mariusz niestety musi odejść z polityki taka jest brutalna prawda. Siedlce czekają na Pana zachowanie. Niech Pan pokaże,że jest Pan człowiekiem honoru.

 46. .... dodano 11 lat temu

  He he. Misiowy Robuś wykończył swojego przełożonego w kinie, teraz próbuje swoich sił dalej.

 47. Bronek dodano 11 lat temu

  Panie Mariuszu trzeba odpocząć od poltyki to prawda.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?