SPIN

NEWS: Marty Sosnowskiej nie będzie w sejmiku

Beata Głozak wtorek, 23 listopada 2010, 23:48 Siedlce, Wydarzenia
Marta Sosnowska. W tle Elżbieta Lanc

Marta Sosnowska. W tle Elżbieta Lanc

Jako pierwsi podajemy Państwu wyniki do sejmiku mazowieckiego z okręgu siedlecko – ostrołęckiego. To pewne. Marta Sosnowska, była wiceprezydent miasta i kandydatka do sejmiku z listy PO  nie dostała mandatu radnej.

Sosnowska zdobyła w 6 siedlecko – ostrołęckim okręgu 6 550 głosów. Z Platformy Obywatelskiej do sejmiku weszły dwie osoby: Elżbieta Lanc startująca z pozycji nr 1 zdobyła 12 118 głosów a Leszek Celej z Mińska Mazowieckiego zdobył 9 237 głosów.

Po 3 mandaty do sejmiku mają Polskie Stronnictwo Ludowe i Prawo i Sprawiedliwość. Wśród radnych Stronnictwa zobaczymy Janinę Orzełowską, kandydatkę „ludowców” na prezydenta Siedlec. Głosy na nią oddało 15 301 osób. Marian Krupiński z Ostrołęki z 11 280 głosami to kolejny radny tej partii. Na trzecim miejscu znalazł się Mirosław Augustyniak (Sypniewo) 10 622.

Rekordzistą wśród kandydatów do sejmiku województwa  jest zaś Karol Tchórzewski z PiS, który zdobył 29 314 głosów. Obok niego z Prawa i Sprawiedliwości w sejmiku z 8 180 głosami znajdzie się także Żochowski Krzysztof (Sławiny) i Maria Koc z Węgrowa. Na tę ostatnią oddano 7 860 głosów.

Jeden mandat przypadnie zaś Sojuszowi Lewicy Demokratycznej i startującemu z tej listy Stanisławowi Rybskiemu z Ostrołęki (9 785) głosów.

bg

9 komentarzy

 1. wybory dodano 11 lat temu

  p. Marta Sosnowska to chyba "jeszcze" wiceprezydent miasta, chyba że coś się wydarzyło ostatnio, albo SPIN ma ciekawe newsy dla nas?

 2. sympatyk dodano 11 lat temu

  Bardzo szkoda pani Marto. Dawno nie spotkałem tak szlachetnej i szczerej osoby otwartej na ludzi i ich problemy. Wielka szkoda. Mam nadzieję że los jakoś Pani wynagrodzi tę przegraną.

 3. rex dodano 11 lat temu

  tak, tak – pewnie trafi do Mostostalu – zobaczymy ile w plotce prawdy?

 4. sympatyk dodano 11 lat temu

  rex'iu … jeśli to prawda, to szczęście dla Mostostalu.

 5. betka dodano 11 lat temu

  pani Martko trzymam kciuki.

 6. mika_25 dodano 11 lat temu

  Będzie bardzo pusto bez Pani Pani Marto. Szkoda, ze Platforma Pani nie doceniła. 3 miejsce to bardzo obraźliwe miejsce. postawili na kobietę – chorągiewkę. wstyd

 7. jak zawsze dodano 11 lat temu

  to sosnowska załatwiała kasę dla prezydenta a te jełopy z PO nawet nie wiedzieli jak o tym ludziom powiedzieć.

 8. PO dodano 10 lat temu

  Bardzo dobrze się stało bez takich ludzi należy usuwać z polityki

 9. PO dodano 10 lat temu

  Pani Marto niech Pani zrezygnuje z polityki prosimy nasz kraj moze tego nie wytrzymać

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?