Siedlczanin walczy razem z Justyną Kowalczyk

Beata Głozak środa, 24 listopada 2010, 23:06 Sport, Wydarzenia
Maciej Staręga, UKS Rawa Siedlce. Fot. PZN

Maciej Staręga, siedlczanin i zawodnik UKS Rawa Siedlce walczy o Puchar Świata w biegach narciarskich razem z naszą najlepszą zimową sportowczynią Justyną Kowalczyk.

W ubiegłą sobotę w Gaellivare (Szwecja) Maciek wziął udział w biegach indywidualnych mężczyzn na 15 km stylem dowolnym a w niedzielę przyszła kolej na rywalizację w drużynie. To właśnie 21. listopada w  męskiej sztafecie siedlczanin spisał się całkiem nieźle. Zawodnik z UKS biegł jako trzeci w polskiej drużynie i pokonał 10 – kilometrowy odcinek uzyskując najlepszy czas w zespole pokonując 9 lat starszego od siebie doświadczonego Macieja Kremczera. Pomimo, że ostatecznie zespół z Polski uplasował się na ostatnim 23. miejscu to warte odnotowania jest to, że na 92 startujących zawodników indywidualnie Staręga zajął 50 miejsce z czasem 23:50.1. Od 26. do 28. listopada zawody w biegach narciarskich będą rozgrywane w fińskim Kuusamo.