SPIN

Mariusz Orzełowski: Nie zrzeknę się mandatu

redakcja czwartek, 25 listopada 2010, 14:50 Siedlce, Wydarzenia
Mariusz Orzełowski podczas konwencji Prawa i Sprawiedliwości. Fot. AB

Mariusz Orzełowski podczas konwencji Prawa i Sprawiedliwości. Fot. AB

– Nie ma takiej opcji, żebym zrezygnował z mandatu radnego – powiedział nam dzisiaj Mariusz Orzełowski, dotychczasowy naczelnik biura prezydenta Siedlec Wojciecha Kudelskiego.

Mariusz Orzełowski, „jedynka” Prawa i Sprawiedliwości w miejskim okręgu nr 4 w walce o fotel radnego ucina spekulacje na temat ewentualnego zrzeknięcia się przez niego mandatu radnego. – Nie ma takiej opcji – powiedział nam dzisiaj. – To byłoby nie fair wobec wszystkich tych, którzy oddali na mnie swoje głosy – dodaje.

Nie da się ukryć, że to Orzełowski zdobył niemal rekordową, bo 1 202 ilość głosów podczas wyborów do rady miejskiej. To drugi po Wojciechu Kudelskim wynik. Żaden z  pozostałych kandydatów na prezydenta nie może się takim pochwalić. Czy w związku z tym Mariusz Orzełowski pozwoli sobie na stratę zaufania siedlczan wybierając posadę urzędniczą? – Nie. Dzisiaj zaczynam sprzątać swoje biurko – stwierdził.

– Ludzie, którzy oddali na Mariusza Orzełowskiego swoje głosy o wiele chętniej widzieliby go na stanowisku wiceprezydenta, ale nie darowaliby mu kolejnego tak naprawdę nijakiego stołka – komentuje osoba zbliżona do siedleckiego urzędu. – Najlepsze co w tej sytuacji mógłby zrobić prezydent to spełnić ich oczekiwania.

Nie można wykluczyć opcji, że Mariusz Orzełowski, jeden ze współtwórców wyborczego sukcesu Wojciecha Kudelskiego, miał nadzieję na fotel wiceprezydenta Siedlec. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika jednak, że ta funkcja najprawdopodobniej ponownie przypadnie Jarosławowi Głowackiemu.

Jak nieoficjalnie dowiedział się SPIN bardzo prawdopodobne jest, że z mandatu zrezygnuje za to Bogdan Kozioł, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego startujący z okręgu nr 3. Kolejny wynik po nim zanotował Leszek Gadomski, rektor Collegium Mazovia a następny Sylwester Czyżyk. Kto zasiądzie w radzie miejskiej zamiast niego? Wszelkie wątpliwości rozwieje najbliższa sesja miasta, która odbędzie się w najbliższy wtorek.

Portal SPIN będzie, jak zwykle „na żywo” relacjonował obrady sesji.

beata głozak

 


26 komentarzy

 1. o_o dodano 11 lat temu

  a poprzednio mógł zrzec się … czyli jednak przyznał się że wtedy zachował się nie fair …

 2. edek dodano 11 lat temu

  taki juz jest PiS, mowi co na jezyk przyniesie wiatr, a potem odwraca kota ogonem.

 3. ek dodano 11 lat temu

  Jeśli ma zostać Przew. RM to po co ma się zrzekać?

 4. majkel dodano 11 lat temu

  to jak Orzełowski zostanie przewodniczącym RM, to za 4 lata zostanie Prezydentem (taka tradycja 😉

 5. lipka dodano 11 lat temu

  Orzełowski nie bedzie przewodniczącym. przewodniczącym bedzie kordecki. swoją drogą uważam, że wiceprezydentem faktycznie powinien zostać Orzełowski, ale Kudelski nie pozwoli się mu wybić.

 6. Anonim dodano 11 lat temu

  Ciekawe jak to wszystko się rozegra. Pan Orzełowski to naprawdę w porządku człowiek. Powinien pełnić poważną funkcję w mieście. Za 4 lata wystartuje na prezydenta i wygra – to niemal pewne. Ale co teraz? Przecież ta funkcja szefa gabinetu to nieporozumienie!Już raczej można powiedzieć że była to funkcja rzecznika prezydenta. Moim zdaniem: vice będzie p. Sochacka i Sosnowska albo Kordecki a przewodniczacym RM Pan Orzełowski:)

 7. el mondeo dodano 11 lat temu

  I masz Wojtku co chciałeś, wolisz leworęcznego Głowackiego to masz. Amen.

 8. Marek dodano 11 lat temu

  Mariusz, nie odchodź! Przecież urząd bez Ciebie to nie to samo! Daj spokój, będziesz szarym radnym? Nie!

 9. Vivat Głowacki! dodano 11 lat temu

  Dzięki Głowackiemu na stanowisku za-cy prezydenta za 4 lata bardziej realna jest zmiana warty przy siedleckim korycie. I dobrze!

 10. x.y.z. dodano 11 lat temu

  Mariusz przewodniczącym!

 11. nana dodano 11 lat temu

  Nie rozumiem tego komentarza wyżej:) Można jeszcze raz?

 12. ewa dodano 11 lat temu

  Ojeju! Pan Mariusz naprawdę chce odejśc z Urzędu? Nie!!!

 13. Mariusz dodano 11 lat temu

  Odejść z Rady Miasta powinien honorowo Pan Dobijański .

 14. Nowe Siedlce dodano 11 lat temu

  Żenujące rozegranie PiS-u. Mariusz po prostu ma to czego chciał. Po raz drugi z rzędu The Kudels wszedł dzięki niemu na to stanowisko. Trzeb być niezłym s….m, żeby tego nie widzieć.

 15. darek dodano 11 lat temu

  I znowu miernota wygrała z osobowością. I o tych absurdach siedleckich mówił jeden z kontrkandydatów Kudelskiego. Jestem ciekawy co na to poseł T. i jego synek Karol T.?

 16. darek dodano 11 lat temu

  i jeszcze jedno piszecie:"…jeden ze współtwórców wyborczego sukcesu Wojciecha Kudelskiego" – nie jest to prawdą, bo jest to TWÓRCA wyborczego sukcesu Kudelskiego.

 17. stock dodano 11 lat temu

  Głosowałeś na Kudelskiego – wybrałeś Sochacką!!! Faktycznie mocna koalicja się zawiązała 10 (Pis) + 4 (STS) + 2 (PO). Niezgoda i niedorozwój. A Mariusz podzielił syndrom PiSowski (czytaj PC – piczka) im jesteś lepszy, bardziej utalentowany, pracowity i wypruwasz z siebie flaki, to na koniec każą Ci spier…
  Opcja jest czytelna za cztery lata na stanowisko prezydenta będzie kandydował Kamil Tchórzewski. Mariusz O. byłby zbyt groźny, bo K.T. to utalentowanych i pracowitych nie należy.

 18. **** dodano 11 lat temu

  No naprawdę, w tym wszystkim to chyba Pan Orzełowski stracił…
  I finansowo i prestiżowo. Gdyby mógł przewidzieć,że Kudelski wygra i to w cuglach to mógłby nie startować do RM tylko siedzieć sobie na stanowisku szefa gabinetu a za 4 lata wystartować na prezydenta a tak…:(

 19. trubadur dodano 11 lat temu

  Te całe wybory są bez sensu. ludzie stawiają na aktywnych, kreatywnych a do władzy dochodzą miernoty. Straszne!!!

 20. ert dodano 11 lat temu

  2 z PO do pis?tam jest 7 radnych , kto zdradził kolegów z PO? <mam pewne przypuszczenia, pewnie ten co był w sztabie kudelskiego w noc wyborczą, zamiast ze swoimi , i jego kolega kierowca z word>

 21. sprostowanie dodano 11 lat temu

  do 'stock'-a: nie Kamil tylko Karol Tchórzewski.
  Ale na litość boską 'stock'! powiem tak: aby Twoje słowo w g***o sie obróciło:) Chodzi mi oczywiście o to,że za 4 lata może zwycięzyć Karol Tchórzewski! Ja i wiele osób zapewne tego nie przeżyj!!!

  Kto ma miękkie serce to…wiadomo co.
  Wynika z tego wszystkiego taki wniosek; Pan Orzełowski powinien startować TERAZ w wyborach prezydenckich i na pewno wygrałby!
  Szkoda Go…

 22. marta dodano 11 lat temu

  kudelski w życiu nie pozwoli żeby orzełowski był kimś więcej niż naczelnikiem biura czy radnym.

 23. **** dodano 11 lat temu

  Tzn. że Pan Orzełowski musi opuścić PIS-te cholerną partię i zacząć działac niezależnie albo w STS-ie. Jest w końcu Siedlczaninem.

 24. marta dodano 11 lat temu

  @**** dokładnie tak. Ta partia a raczej prezydent Kudelski nie wie co to lojalność. A ja nabieram coraz większego szacunku do pana Orzełowskiego.

 25. RODOWITA SIEDLCZANKA dodano 11 lat temu

  ciekawa jestem skąd się biorą te hymny pochwalne na rzecz Pana Orzełowskiego, może sam siedzi w domu i wypisuje te pierdoły. Jak się czyta te komentarze to ma się wrażenie, że siedzi sobie dwóch człowieczków pod kilkoma nikami i gadają ze sobą żeby podkręcić atmosferę. Za robotę byście się ludzie wzięli.

 26. ludzik dodano 11 lat temu

  przecieżwpisy na fb to też robota:) I to ciężka! Wszystko trzeba przemyśleć… To nie są hymny pochwalne na rzecz pana Orzełowskiego tylko co racja to racja – jest On bardzo'wartościowym' człowiekiem dla naszego miasta!

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?