SPIN

NEWS: Kolejne wyróżnienie dla Siedlec. Gadomska przy ministrze

Beata Głozak czwartek, 25 listopada 2010, 16:29 Aktualnie, Wydarzenia

8. października 2010 r. w Warszawie wręczono nominacje na członków Rady Pomocy Społecznej VI Kadencji. Do składu działającej przy Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej RPS została powołana Maria Gadomska, dyrektorka Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Siedlcach.

– Jestem tą nominacją zaskoczona, ale mam nadzieję, że dzięki temu Siedlce chociaż w jakimś małym stopniu będą mieć wpływ na pomoc społeczną w Polsce – powiedziała nam krótko Gadomska.

W skład Rady, której kadencja trwa 3 lata wchodzi nie więcej niż 20 osób z całej Polski. Do zakresu działań Rady należy opiniowanie projektów aktów prawnych oraz inicjowanie zmian przepisów prawa w zakresie pomocy społecznej, przygotowywanie ekspertyz dotyczących wybranych obszarów pomocy społecznej, przedstawianie ministrowi okresowych informacji o swojej działalności a także przyjmowanie i opiniowanie dla ministra wniosków o nagrody specjalne za wybitne osiągnięcia w dziedzinie pomocy społecznej.

O pracy w Radzie i pomysłach w zakresie pomocy społecznej Maria Gadomska opowie nam w styczniu.

opr. bg

2 komentarze

  1. gość dodano 11 lat temu

    Pani Maria jest doskonałym fachowcem w tej dziedzinie. Osobiście cieszę się, że Marysia została zauważona. Gratuluję

  2. pomoc społeczna dodano 11 lat temu

    Teraz to w Siedlcach bieda została już sama

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?