SPIN

Orkiestra Garnizonowa – „THE BEST OF”

Aneta Borkowska piątek, 26 listopada 2010, 12:07 Kultura, Wydarzenia

Po dłuższej przerwie, ponownie powraca na scenę koncertową Orkiestra Garnizonowa Siedlce. Już 28 listopada o godz. 19. w sali „Podlasie” usłyszymy jej największe przeboje „THE BEST OF”.

Orkiestra powstała w 1947r. w Sanoku. Do roku 1976 jej siedzibą był Jarosław. W 1977r Orkiestra została przeniesiona do Siedlec. Orkiestra liczy 30 muzyków.
Obecnie swoją działalnością obejmuje całe województwo mazowieckie i podlaskie. Występuje dla wojska i społeczeństwa podczas uroczystości państwowych, wojskowych, miejskich i na imprezach rekreacyjno- rozrywkowych. Prezentuje muzykę patriotyczno- historyczną, religijną, poważną i rozrywkową. Koncertuje w kościołach oraz na gościnnych scenach innych miast z bogatym repertuarem muzyki polskiej i światowej. Orkiestra pełni także funkcje reprezentacyjne, biorąc udział w powitaniach mężów stanu i dowódców wojskowych: w Pałacu Prezydenckim, w Sztabie Generalnym Wojska Polskiego oraz w Dowództwie Wojsk Lądowych.
W ramach Orkiestry działają zespoły kameralne instrumentów dętych oraz zespół jazzu tradycyjnego ” Ragtime Band”. W 2002 roku z okazji jubileuszu 55- lecie powstania, orkiestra została uhonorowana dyplomem Ministra Kultury i Sztuki. W roku 2003 r. na Konkursie Orkiestr Garnizonowych Wojska Polskiego w Świeradowie Zdroju zajęła I miejsce prezentując najlepszy program koncertowy, za co została wyróżniona dyplomami i pucharami Ministra Obrony Narodowej. Ma na swoim koncie występy zagraniczne m.in.: w Austrii, Niemczech, Holandii, na Słowacji i Łotwie.

Bilety w cenie 5 zł dostępne w MOK przy ul. Berka Joselewicza 3 (I piętro), od poniedziałku do piątku w godz. 8–16. oraz godzinę przed koncertem.

źródło MOK

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?