SPIN

NEWS: Miasto ma zakusy na budynek policji?

redakcja poniedziałek, 29 listopada 2010, 08:49 Siedlce, Wydarzenia
Wg. Wojciecha Kudelskiego budynek KMP w Siedlcach jest cenny: po remoncie zewnętrznym i z dużą działką. Fot. BG

Wg. Wojciecha Kudelskiego budynek KMP w Siedlcach jest cenny: po remoncie zewnętrznym i z dużą działką. Fot. BG

To najprawdopodobniej pierwsze tak oficjalne stanowisko siedleckiego prezydenta w sprawie budynku policji przy ul. Prusa. – Byłbym złym gospodarzem gdybym nie skorzystał z okazji i nie zmierzał do jego pozyskania, bo ten obiekt nadaje się na wszystko – twierdzi Wojciech Kudelski w rozmowie ze SPIN.

O tym, że Komenda Wojewódzka Policji w Radomiu chce przenieść siedzibę siedleckiego komendanta policji z ul. Prusa do budynku przy ul. Starowiejskiej 66 wiadomo od dawna. Wiadomo też, że przeprowadzce sprzeciwiają się pracownicy Polikliniki MSWiA w Siedlcach. Dlaczego? Bo to właśnie część szpitala, być może już wkrótce zostanie zaadaptowana na potrzeby mundurowych. Komendant wojewódzki przekonuje, że policja tak naprawdę wróci na swoje, bo budynek przy Starowiejskiej został przekazany jej w użytkowanie wiele lat temu. O tych informacjach mówi się od dawna. Nie od dawna mówi się jednak, że miastu taki rozwój wypadków jest bardzo na rękę.

– Z chwilą kiedy brakuje pieniędzy na utrzymanie dwóch budynków policyjnych, normalne jest, że komendant wojewódzki próbuje te koszty zmniejszyć – tłumaczy Wojciech Kudelski, prezydent Siedlec. –  Ma on swoje obiekty na Starowiejskiej i te mu w zupełności wystarczą. Dlatego dał propozycję, aby wejść we współpracę z nami – twierdzi.

Jak to ma być współpraca? Na przykład taka, że miasto wyłoży pieniądze na remont pomieszczeń w budynku przy ul. Starowiejskiej i przejmie budynek przy ul. Prusa. Warunek jest zdaniem Kudelskiego jeden: musi to być zdrowa finansowa relacja. I działka, i budynek przy Prusa to własność Skarbu Państwa zatem w grę wchodzi komunalizacja. Ograniczeń tak naprawdę nie ma a zysk jest duży.

– Ja patrzę na to z punktu widzenia interesu miasta. Gmach przy Prusa jest z około dwuhektarową działką położoną w pięknym miejscu – podkreśla prezydent. I dodaje: – Byłbym złym gospodarzem gdybym nie skorzystał z okazji i nie zmierzał do jej pozyskania, bo ten obiekt nadaje się na wszystko: na szkołę, przedszkole. Można go też… sprzedać – wylicza.

beata głozak

O POLIKLINICE PISAŁYŚMY:

10 komentarzy

 1. edek dodano 11 lat temu

  tak przejąć i sprzedać strusiowi, ot cała polityka prezydentka

 2. **** dodano 11 lat temu

  no naprawdę ten Kudelski bzdury wygaduje. Kurna mać no jak on sprzeda to strusiowi:) to wszystkich tych co na niego głosowali wyeksmitowac z miasta!
  Tak, taka jest własnie polityka Kudelskiego!

 3. ieg dodano 11 lat temu

  "Polikliniki MSWiA w Siedlcach. Dlaczego? Bo to właśnie część szpitala, być może już wkrótce zostanie zaadaptowana na potrzeby mundurowych."

  Jakiego szpitala?

 4. gość dodano 11 lat temu

  P. Marzeno, za dużo w Siedlcach i poza Siedlcami rozmów na wyższym szczeblu o ten budynek Polikliniki ! wiem że dr Szymańska walczy jednak żeby budynku nie oddać !

 5. sar11 dodano 11 lat temu

  Urzędasom za ciasno w dotychczasowych budynkach.W ramach zaciskania pasa prezydent chce rozszerzyć grono zjadaczy naszych podatków.Dalej głosujcie na PiSowców a będzie lepiej/weselej/

 6. sar11 dodano 11 lat temu

  Twój komentarz jest sprawdzany. Hurra,jest nareszcie cenzura.

 7. Aisza dodano 11 lat temu

  A może by coś dla ludzi zrobić w tym budynku, a nie tylko sprzedawać, sprzedawać, sprzedawać.

 8. Nowe Siedlce dodano 11 lat temu

  Panie Prezydencie, kogo chcemy oszukać przeciez i tak wiadomo kto stanie się właścicielem takiej posesji i Napewno nie będzie to Miasto.
  Tylko nie wydawajmy znowu pieniędzy na niepotrzbne referendum właściciel bedzie ten Sam !!!

 9. MARZENA dodano 11 lat temu

  BUDYNEK POLIKLINIKI MA SŁUŻYĆ PACJENTOM, A NIE KOMÓRKOM ORGANIZACYJNYM KMP .Z TAKIM PRZEZNACZENIEM BYŁ OD PODSTAW BUDOWANY I PRZYSTOSOWYWANY.

  WRÓCIĆ NA SWOJE?

  MOŻE KOMENDANT WOJEWÓDZKI MA NA MYŚLI NIEWYBUDOWANY 9 PIĘTROWY BUDYNEK ,KTÓRY MIAŁ STANĄĆ ZA POLIKLINIKĄ I WŁAŚNIE TAM MIAŁA FUNKCJONOWAĆ POLICJA?

  SĄ RZECZY , O KTÓRE TRZEBA WALCZYĆ DO KOŃCA.

 10. jkfoo dodano 11 lat temu

  Uważam ,że budynek wraz z działką świetnie nadaje się na hotel.A hoteli jak wiadomo u nas brak.Jesli miasto pozyskalłoby budynek przy niewielkich kosztach i sprzedało z dużym zyskiem,to czemu nie.Oczywiście jak to już bywało wcześniej ,może dojść do kontrowersji spowodowanych tym"kto komu ?za ile?"i u którego notarisza akt?

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?