SPIN

Nowa kadencja zainaugurowana

Beata Głozak wtorek, 30 listopada 2010, 20:18 Siedlce, Wydarzenia
Pierwsza sesja miejska pod przewodnictwem Piotra Karasia. Fot. AB

Pierwsza sesja miejska pod przewodnictwem Piotra Karasia. Fot. AB

Dzisiaj tuż po godz. 11. rozpoczęła się sesja miejska inaugurująca VI kadencję siedleckiego samorządu. W jej trakcie wybrani przez siedlczan w ostatnich wyborach radni i prezydent Siedlec otrzymali z rąk przewodniczącej Miejskiej Komisji Wyborczej zaświadczenia o wyborze i złożyli ślubowanie.

Także dzisiaj dokonano wyboru przewodniczącego i trzech wiceprzewodniczących RMS o czym dzisiaj już pisałyśmy. Stwierdzono również wygaśnięcie mandatów dwójki radnych: Anny Sochackiej z STS i Jarosława Głowackiego z PiS, których po podpisaniu umowy o pracę, prezydent powoła na stanowiska wiceprezydentów miasta.

Odnotować należy fakt, że na stanowisko przewodniczącego rady miasta złożona została tylko jedna kandydatura a był to Piotr Karaś z Platformy Obywatelskiej. W tajnym głosowaniu „za” opowiedziało się 20 radnych a 1 był przeciw. Również propozycja wyboru trzech wiceprzewodniczących RMS została przyjęta bez jakichkolwiek zastrzeżeń mimo, że takie rozwiązanie w siedleckim samorządzie to raczej rzadkość. Skąd zatem ten pomysł? Wojciech Kudelski, prezydent Siedlec twierdzi, że miał on na celu nic innego jak danie możliwości aktywnego włączenia się do pracy rady wszystkim ugrupowaniom. Przypomniał także, że podobna sytuacja miała już miejsce w przeszłości siedleckiego samorządu czwartej kadencji.

Dzisiaj podczas sesji obecni byli:

PO: Tomasz Araszkiewicz, Mariusz Dobijański, Jacek Garbaczewski, Piotr Karaś (przewodniczący), Marek Kordecki, Paweł Narojek, Lech Poduch
PiS: Stefania Hęciak, Bogumił Kacprzak (wiceprzewodniczący), Stefan Kalicki, Bogdan Kozioł, Jerzy Myszkowski, Mariusz Orzełowski, Jadwiga Skup, Stefan Somla (wiceprzewodniczący)
STS: Arkadiusz Mazurkiewicz, Henryk Niedziółka, Adam Tomczuk
SLD: Adam Bobryk (wiceprzewodniczący), Zbigniew Piwoński

 

12 komentarzy

 1. platformers dodano 11 lat temu

  Przy tym rozdaniu nie dano się miastu rozwijać. Jakie cv sobie napisał!!!. Nikt nie wspomniał, że był kierowcą Ambrozji. PiS wybrał sobie takiego k*****a, żeby za 4 lata młody Tchórz. był przy nim Asem.

 2. luzak dodano 11 lat temu

  proszę o skasowanie tego postu platformersa, to godzi w kulturę rozmowy

 3. bartek dodano 11 lat temu

  przepraszam, ale kim jest ten straszny pan na ostatnim zdjęciu? boje się go

 4. freetst dodano 11 lat temu

  A mina zadowolonego Mariusza Orzełowskiego – bezcenna…

 5. micho dodano 11 lat temu

  hahaha, kierowca Roberta, Siedlce schodzą poniżej dozwolonego poziomu, hahahaha!

 6. Jak tam? dodano 11 lat temu

  Jak tam Panie Dobijański samopoczucie? brak honoru i samokrytyki! W Rzeczypospolitej za takie porażki to ludzie strzelali sobie w głowę!

 7. lola_14 dodano 11 lat temu

  no nie. A masz coś o tym dobijańskim tutaj?? To co miał nie przyjść? mandat oddać? Jednak parę setek na niego zagłosowało. zejdźcie z niego, bo to jest wstrętne

 8. Uwazny dodano 11 lat temu

  Moim zdaniem Pan Dobijański powinien odejść z polityki przynajmniej na jakiś czas, jak to wygląda teraz? PO musicie przejść radykalne zmiany bo przestaniecie istnieć w Siedlcach. Jak pokazały ostatnie wybory.Mówie to całkiem obiektywnie, bez zmian przestaniecie funkcjonować.

 9. Zycie is not death dodano 11 lat temu

  Za ŻS – " To dobijające, że w takiej sytuacji ( rozłam PO w Siedlcach, przyp. aut.) na wierzch politycznej fali wypływają nie sumy, a karasie" 🙂

 10. nikinick dodano 11 lat temu

  a.bobryk ciągle ten sam krawat, z.piwoński kamizelka
  chyba dla sld ta sesja nie była jakaś wyjątkowa 😉

 11. pytajnik dodano 11 lat temu

  Ta osoba na 5 zdjęciu w golfie to kobieta czy mężczyzna?

 12. odpowiadajnik dodano 11 lat temu

  To mężczyzna z broszką :D. Siedlce idą tak szybko za nowymi trendami, że faceci zakładają broszki. To Stefania Hęciak – wykłada albo wykładała na AP

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?