SPIN

PRACA: Dla studentów w Niemczech

Aneta Borkowska wtorek, 30 listopada 2010, 17:07 Aktualnie, Wydarzenia

Studenci z województwa mazowieckiego mogą pracować w Niemczech podczas letnich wakacji w 2011 roku. Ze względu na otwarcie niemieckiego rynku pracy od 1 maja 2011 roku, liczba miejsc pracy nie jest limitowana. Do 17 grudnia br. Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie i jego filie prowadzą rekrutację studentów zainteresowanych sezonową pracą.

Proponowane zatrudnienie to najczęściej prace pomocnicze w rolnictwie, przy sprzątaniu budynków, w hotelach i gastronomii oraz w sieciach gastronomicznych (np. Mc Donalds), przemyśle. O pracę mogą ubiegać się studenci studiów wyższych dziennych oraz uczniowie szkół ponadgimnazjalnych  (z wyłączeniem szkół ogólnokształcących) w wieku 18 – 35 lat, zameldowani lub studiujący na terenie województwa mazowieckiego. Niezbędnym warunkiem jest dobra lub bardzo dobra znajomość języka niemieckiego, udokumentowana co najmniej 3-letnim okresem nauki.

Kandydaci zgłaszający się do Wojewódzkiego Urzędu Pracy powinni mieć ze sobą dowód osobisty lub dokument potwierdzający zameldowanie, legitymację studencką lub uczniowską, dokument potwierdzający co najmniej 3-letnią naukę języka niemieckiego.

Studenci zainteresowani wakacyjną ofertą mogą zgłaszać się po formularze do Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie (ul. Ciołka 10a, pok. 304A i 305, tel. (022) 532-22-07/35/36 lub jego  filii w Ciechanowie, Ostrołęce, Płocku, Radomiu i Siedlcach. Termin składania dokumentów upływa 22 grudnia br.

Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji i niezbędnych dokumentów znajdują się na stronie www.wup.mazowsze.pl

Wiesława Lipińska, Rzecznik prasowy WUP

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?