SPIN

Pożar kamienicy w centrum. Perfekcyjna akcja służb

Beata Głozak środa, 1 grudnia 2010, 14:12 Siedlce, Wydarzenia

Centrum miasta. Pożar w kamienicy. Do akcji zaangażowano jeden wóz strażacki i kwatermistrzowski a także karetkę pogotowia. Z budynku ewakuowano 8 mieszkańców. W ciągu niespełna 4 minut od przyjazdu służb przed siedleckim magistratem wyrósł ratowniczy namiot pneumatyczny.

To w nim trzem poszkodowanym w wyniku zdarzenia osobom udzielono pomocy medycznej. Wszytko działo się przy około – 20 stopniach Celsjusza. Ujemna temperatura tym razem nie była problemem dla nikogo. Osoby wynoszone i wyprowadzone z kamienicy miały komfortowe warunki, bo w namiocie w jakim się znalazły było ciepło.

Tak w dużym skrócie można opisać dzisiejszą akcję prezentującą nowy sprzęt straży pożarnej – namiot wielozadaniowy, w której brały udział: straż miejska, pożarna i Biuro Bezpieczeństwa i Ochrony Ludności Urzędu Miasta a także RM – Meditrans.

– Obyśmy nigdy nie musieli przeżyć takiej sytuacji „na żywo” – mówi nam brygadier Adam Dziura, oficer prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Siedlcach. – Namiot, który będzie nam służył jako przenośny szpital polowy jest odporny na działanie termiczne a materiały z jakich jest wykonany pozwalają na niemal bezkonserwacyjne jego używanie. Dodatkowo jest on wyposażony w system ogrzewania a także oświetlenia. Wewnątrz znajdują się zaczepy, do których można w razie potrzeby przymocować kroplówki i sprzęt medyczny.

 

5 komentarzy

 1. Pokaz dodano 11 lat temu

  dla władz. Nie bardzo chcieli to oglądać.

 2. lizus dodano 11 lat temu

  kurna a ja myślałem, że naprawdę coś się pali.

 3. irek dodano 11 lat temu

  "kurna a ja myślałem, że naprawdę coś się pali."
  Bo takie dziennikarstwo.

 4. lizus dodano 11 lat temu

  @irek. iruś – redaktorze jeden… jak byłem na mieście. myślałem, że coś się w urzędzie dzieje, bo w tamtą stronę jechała straż. nie próbuj wyprzedzić moich myśli. nara

 5. Benek dodano 11 lat temu

  irek czy jak tam jeszcze się podpisujesz. Czy ty naprawdę jesteś takim dupkiem? Nie masz co robić? Walnij się w tą pustą łepetynę i weź się do roboty, i zrób coś lepszego z tej swojej szmaty a potem komentuj i krytykuj. Mam prośbę do SPIN macie przecież IP tego durnia blokujcie jego komentarze. Myślę, że większość czytelników mnie poprze.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?