SPIN

NEWS: To pewne. Będzie przyspieszony pociąg do Warszawy

Beata Głozak piątek, 3 grudnia 2010, 13:09 Siedlce, Wydarzenia

Od 12 grudnia br. zacznie obowiązywać nowy rozkład jazdy pociągów Kolei Mazowieckich. 21 pociągów przyspieszonych, więcej w godzinach szczytu, lepsze połączenia na poszczególnych liniach i większa cykliczność godzin odjazdów – to najważniejsze zmiany w nowym rozkładzie jazdy KM. Dla siedlczan szczególnie istotne są zmiany dotyczące Siedlec a takie także się pojawią.

Jak w materiale prasowym donosi nam Donata Nowakowska z Kolei Mazowieckich, w nowym rozkładzie jazdy udało się wprowadzić szerszą ofertę połączeń przyspieszonych – 21 pociągów na liniach do Radomia, Siedlec, Płocka, Ciechanowa z wykorzystaniem piętrowych wagonów push-pull. Dzięki temu możliwe będzie lepsze wykorzystanie piętrowych składów Bombardiera. Po raz pierwszy zostanie uruchomiony poranny pociąg z Siedlec do Warszawy, który będzie kursować z prędkością do 160 km/h. pokonując tę trasę w zaledwie 56 minut. Ze 104 do 130 zwiększono liczbę pociągów na trasie Warszawa Rembertów – Łuków.

Jak tylko dostaniemy konkretne zmiany, poinformujemy o nich na naszej stronie.

opr. bg

8 komentarzy

 1. Namiot dodano 11 lat temu

  Super! 🙂 Pewnie będzie czekało mnie dojeżdżanie do Warszawy niedługo, więc bardzo się cieszę ze zmian.

 2. df dodano 11 lat temu

  Coś mi nie pasi. To teraz pociągi będą jeździły na trasie Łuków – Rembertów? i licząc 130 pociągów, to wypada średnio ponad 5 na godzinę.

 3. obserwator dodano 11 lat temu

  Spokojnie df nic się wielkiego nie zmieni. Te 130 pociagów to wszystkie na tej trasie. W skład tej euforystycznej wiadomości wchodzą tzw eskaemki do i z Sulejówka, pociagi do i z Mińska Maz. oraz te pozostałe, które docelowo jadą do Siedlec i Łukowa.

 4. wwalczuk dodano 11 lat temu

  A gdzie są te pociągi, osiągające 160km/h? Przecież KM zakupiły drugie fotele do "FLIRTÓW", więc po co te wydatki. Dlaczego praktycznie nic się nie zmienia jeżeli chodzi o czas przejazdu dla osób dojeżdżających do pracy?

 5. zezulec dodano 11 lat temu

  @wwalczuk. No przecież będzie pociąg osiągający 160km/h… jeden. ciekawe czy teraz przez pogodę coś zauważymy.

 6. bez _nicka dodano 11 lat temu

  > i licząc 130 pociągów, to wypada średnio ponad 5 na godzinę.
  Tak, w obie strony.
  Odejmij SKM`ki do Sulejówka, KM do Mińska i Mrozów,
  do Siedlec zostanie…

 7. kiedy? kiedy? kiedy? dodano 11 lat temu

  Kiedy ten ekspresss ???

 8. zwierzor dodano 11 lat temu

  do rembertowa 160 km/h a potem do centralnej 15 km/h – jak zwykle

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?