SPIN

„RECITAL” – Ogólnopolskie Spotkania Śpiewających Poezję

Aneta Borkowska piątek, 3 grudnia 2010, 12:43 Kultura, Wydarzenia

Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach zaprasza na Ogólnopolskie Spotkania Śpiewających Poezję „RECITAL”, które odbędą się 11 i 12 grudnia, w Sali „Podlasie”.

Głównym celem RECITAL-u jest przede wszystkim promowanie i propagowanie piosenki poetyckiej o wysokich walorach artystycznych,  inspiracja młodych talentów do poszukiwań artystycznych w dziedzinie poezji i muzyki oraz konfrontacja doznań twórczych.  O niepowtarzalności RECITALU świadczy formuła polegająca na tym, że artysta ma możliwość zaprezentować się w dłuższej, pełniejszej formie, być ocenionym przez profesjonalne jury oraz zdobyć doświadczenie w konfrontacji ze znakomitymi artystami. Piosenka poetycka prezentowana na RECITALU to perła wyłowiona przez profesjonalne ucho jury.

RECITAL to uznana marka w świecie artystycznym o czym świadczy fakt, iż w części konkursowej dotychczasowych ośmiu edycji udział wzięli m. in. Andrzej Ciborski, Marek Andrzejewski, Piotr Woźniak, Barbara Stępniak – Wilk, Robert Kasprzycki, Dominika Kurdziel. O wyjątkowości tego konkursu stanowiło również jury w którym zasiadali m. in.  Antonina Krzysztoń, Czesław Niemen, Wojciech Młynarski, Renata Przemyk, Stanisława Celińska, Artur Barciś, Edyta Geppert, Hanna Banaszak, Grzegorz Turnau, Stanisław Sojka czy Marek Grechuta.

Program RECITAL-u i ceny biletów:
11 grudnia, godz. 16. – przesłuchania konkursowe. Gwiazdą wieczoru będzie Milena Madziar z towarzyszeniem Orkiestry Teatru ES „W Tancbudzie Tango” – recital pieśni z kręgu kultury żydowskiej. Wstęp 15 złotych.
12 grudnia, godz. 19. – koncert laureatów. Gwiazdą wieczoru będzie zespół RAZ DWA TRZY. Wstęp 30 złotych.

KARNET NA 2 DNI wynosi 40 złotych.

Sprzedaż biletów: od poniedziałku  do piątku w godz. 8–16. w Centrum Kultury i Sztuki, ul. Bpa I. Świrskiego 31 oraz 11 i 12 grudnia od godz. 14. w sali „Podlasie”, ul. Sienkiewicza 63.

Głównym organizatorem RECITAL-u jest Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach przy współpracy Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach.

źródło: CKiS

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?