SPIN

„Gry wojenne” – kolejna odsłona cyklu „Do zobaczenia…”

Aneta Borkowska wtorek, 7 grudnia 2010, 10:48 Kultura, Wydarzenia
"Gry wojenne" - plakat (filmweb)

"Gry wojenne" - plakat (filmweb)

„Pomnik, który wystawił Kuklińskiemu Jabłoński, jest niezniszczalny – nie imają się go ani oskarżenia ze strony zdradzonych współpracowników, ani wyrzuty sumienia.  Może to i dobrze. W czasach, gdy jedne legendy odchodzą w nieładny sposób do lamusa, inne mogą na nowo zabłysnąć moralną bielą”. (Łukasz Muszyński)

Zapraszamy na kolejny film z cyklu „Do zobaczenia…”, który zobaczyć będzie można już 9 grudnia o godzinie 19. i za jedyne 14 zł  w NoveKino. Tym razem na wielkim ekranie zobaczymy „Gry wojenne” w reżyserii Dariusza Jabłońskiego.

Bohaterem filmu dokumentalnego Dariusza Jabłońskiego jest pułkownik Ryszard Kukliński (pseudonim Jack Strong), który w latach 1971-1981 przekazał na Zachód ponad 40 tys. stron najbardziej tajnych dokumentów Układu Warszawskiego. To historia zdolnego planisty, który nie tylko poznaje strategiczne założenia Układu Warszawskiego lat siedemdziesiątych – on je sam planuje. Cichy, skromny, miły, uczynny, prawie jak cień. Niektórzy twierdzą, że gdyby nie materiały Kuklińskiego przekazane CIA, być może cała Europa lizałaby do dzisiaj swoje rany po światowym kataklizmie nuklearnym. Amerykanie mówią o nim — bohater, Rosjanie – zdrajca, Polacy są podzieleni.

Po filmie każdy bilet weźmie udział w losowaniu nagród. Tym razem do zdobycia książki ufundowane przez wydawnictwo „Znak” i Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny.

httpv://www.youtube.com/watch?v=30LK1T75Bfc

Komentarze (1)

  1. tele2 dodano 11 lat temu

    jak ktoś interesuje się historią i nie zobaczył w poniedziałek na TV :

    http://tv.wp.pl/name,Gry-wojenne,prid,23530065820,opis.html?ticaid=1b60f

    to ma okazję

    ale ja wiem czy to do kina film ?

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?