SPIN

Ul. Floriańska będzie czy nie będzie?

Beata Głozak wtorek, 7 grudnia 2010, 18:59 Siedlce, Wydarzenia
Czy w przyszłym roku taki znak pojawi się na ul. Floriańskiej? Tu: remont ul. Pułaskiego. Fot. AB

Czy w przyszłym roku taki znak pojawi się na ul. Floriańskiej? Tu: remont ul. Pułaskiego. Fot. AB

A jednak wszystko wskazuje na to, że Siedlce nie dostaną w przyszłym roku pieniędzy z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych (lata 2008 – 2011). Miasto złożyło dwa wnioski i żaden z nich nie znalazł się w opublikowanych przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji i wojewodę mazowieckiego materiałach.

Jednym z dwóch złożonych przez siedlecki magistrat wniosków było dofinansowanie przebudowy niemal półtorakilometrowego odcinka ul. Floriańskiej. Warto w tym miejscu przypomnieć, że podczas konferencji prasowej z 22. września br. Wojciech Kudelski, prezydent Siedlec stwierdził, że projekt na Floriańską jest gotowy a same prace zaczną się w przyszłym roku. Niestety wsparcia ze strony ministerstwa nie będzie, bo wniosek znalazł się na szarym końcu listy rankingowej. Na 65 projektów siedlecki zajął miejsce 12… Od końca.

Skąd tak kiepski wynik siedleckiego wniosku? Tak naprawdę nie wiadomo. Kiedy jeszcze przed wyborami samorządowymi pytałyśmy o inwestycję Jarosława Głowackiego, wiceprezydenta Siedlec ten udzielił nam lakonicznych odpowiedzi.

– Odwołamy się od decyzji wojewody mazowieckiego w sprawie tego dofinansowania i zobaczymy o co dokładnie  chodziło – powiedział wtedy. Jak nieoficjalnie dowiedział się SPIN Siedlce często mają składać wnioski o dofinansowania inwestycji w ostatniej chwili co nie wpływa pozytywnie na ogólny ich wizerunek. Jakie przyczyny o niedofinansowaniu zadecydowały w tym przypadku? Czy w związku z brakiem pieniędzy z Programu przebudowa ulicy Floriańskiej w ogóle będzie możliwa? Głowacki stwierdził wtedy, że tak, bo w porównaniu z kosztami całej inwestycji dofinansowanie nie stanowi dużej części. Faktycznie. Z materiałów przesłanych do naszej redakcji przez sztab prasowy wojewody mazowieckiego wynika, że wkład własny z budżetu miasta opiewa na kwotę ponad 11 mln złotych a pieniądze z ministerstwa  to równo 3 mln. złotych. Tych ostatnich jednak nie będzie.

bg

7 komentarzy

 1. Andrzej dodano 11 lat temu

  Zaczyna się, to kara za wybranie Prezydenta z PiS, będzie jeszcze gorzej.

 2. Ewa dodano 11 lat temu

  To ja nie rozumiem, prezydent już remontował bez pieniędzy? To po co tak pieprzyć za przeproszeniem. Nie lepiej prawdę powiedzieć, że owszem projekt jest, ale czekamy na decyzję. Jak ja nie lubię takiego gadania w próżnię.

 3. efaster dodano 11 lat temu

  No nareszcie !! Taki SPIN lubię, ba kocham. Redakcjo oby tak dalej
  PS.
  Trzymam kciuki i Serdecznie Pozdrawiam :))

 4. .... dodano 11 lat temu

  Skończylo sie. Nie ma komu pojechać i przekonać Wojewodę, że jednak mimo niedoróbek warto wesprzeć nas samorząd. No PiS do przodu – pokażcie jak sobie sami dajecie radę.

 5. KT dodano 11 lat temu

  Pan Prezydent powinien przeprosić Panią Sosnowską o wsparcie, a najlepiej zaproponować vice i niech rusza po wsparcie.

 6. sandokan dodano 11 lat temu

  Może teraz "ciemny lud" nareszcie zobaczy, że tak naprawdę tylko dzięki zaangażowaniu i mrówczej pracy Pana Posła J.Kozaczyńskiego(którego tak chętnie się opluwa) te wnioski mogły być dopracowane i miasto dostawało dotacje. Ciekawy jestem czym się będzie mógł pochwalić PIS w Siedlcach za 4 lata.

 7. KT dodano 11 lat temu

  Przepraszam za pomyłkę, ale miało być: Pan Prezydent powinien przeprosić Panią Sosnowską i poprosić o wsparcie, a najlepiej zaproponować vice i niech rusza po wsparcie.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?