SPIN

Aksana Hajdukovich – wystawa malarska

Aneta Borkowska czwartek, 9 grudnia 2010, 11:16 Kultura, Wydarzenia

Muzeum Regionalne zaprasza na otwarcie wystawy Aksany Hajdukovich „Malarstwo”, które odbędzie się 10 grudnia (piątek) o godz. 18. w muzeum. Prace artystki podziwiać będzie można do 9 stycznia.

Aksana Hajdukovich:
Absolwentka Białoruskiej Akademii Sztuki, gdzie studiowała w latach 1990 – 1997. Od roku 2000 jest członkiem Związku Artystów Białorusi. Mieszka w Brześciu i pracuje w katedrze rysunku i projektowania architektonicznego istniejącego tam uniwersytetu technicznego. Jest autorką książek metodycznych dla studentów architektury. Maluje pejzaże, martwe natury i kompozycje symboliczne. Była uczestnikiem międzynarodowych plenerów organizacyjnych na Białorusi, w Polsce, we Francji i w Niemczech.
Obrazy Aksany znajdują się w muzeach białoruskich i polskich oraz w kolekcjach prywatnych na Białorusi, w Polsce, Rosji, w Niemczech, na Litwie, we Francji, Włoszech oraz w Stanach Zjednoczonych. Artystka brała udział w ponad 100 wystawach. Od wielu lat przyjeżdża malować do Polski. Często bywała na plenerach organizowanych w Siedlcach, Liwie, Węgrowie i Mościbrodach. Obecna wystawa jest pierwszą indywidualną wystawą artystki w Siedlcach.

źródło: Muzeum Regionalne

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?