SPIN

KRÓTKA PIŁKA. Leszek Gadomski, rektor a od jutra miejski radny

redakcja czwartek, 9 grudnia 2010, 12:33 Aktualnie, Wydarzenia
Gadomski: "Startowałem nie jako rektor tylko jako mieszkaniec Siedlec" Fot.AB

Gadomski: "Startowałem nie jako rektor tylko jako mieszkaniec Siedlec" Fot.AB

Z Leszkiem Gadomskim, rektorem Collegium Mazovia oraz radnym VI kadencji rozmawia Beata Głozak.

SPIN: A jednak zasiądzie Pan na najbliższej sesji jako radny miasta.
Leszek Gadomski: No tak. Pan prezydent Jarosław Głowacki na pierwszej sesji zrezygnował z mandatu, a ja byłem pierwszą osobą poza tą grupą dwóch radnych, którzy w moim okręgu zdobyli mandaty. Także z mocy ustawy złożyłem oświadczenie, że wyrażam zgodę na przyjęcie tego mandatu. I w piątek na sesji będę już pełnoprawnym radnym.

O mandat radnego ubiegał się rektor siedleckiej uczelni czy po prostu Leszek Gadomski, siedlczanin?
Jak startowałem w wyborach to nie myślałem w tych kategoriach, w zasadzie startowałem nie jako rektor tylko jako mieszkaniec Siedlec. Mieszkaniec Siedlec w zasadzie od bardzo dawna, bo tu są moje korzenie rodzinne. I chociaż urodziłem się w Szczecinie to to miasto jest u mnie w sercu.

To znaczy, że nie został Pan radnym, by działać głównie w interesie Collegium Mazovia?
Tam gdzie sprawy będą dotyczyły oświaty, czy szkolnictwa wyższego w naturalny sposób będę wtedy pewnie reprezentował też interesy uczelni w której pracuję. Ale pewnie nie tylko tej, bo ogólnie szkolnictwa tutaj w naszym mieście, które jest już miastem akademickim. A rada będzie miała już trzeci taki głos, bo przecież w radzie jest dwóch przedstawicieli szkół wyższych Adam Bobryk oraz  Mariusz Dobijański. Więc myślę, że uda mam się zrobić jeszcze więcej dla naszych siedleckich uczniów.

5 komentarzy

 1. xyz dodano 11 lat temu

  Gratulacje Panie Rektorze !

 2. wykształcony dodano 11 lat temu

  Mam nadzieję, że rektor zaprezentuje wyższy poziom niż uczelnia, którą kieruje. Bo taką plebejską uczelnię to ciężko spotkać.

 3. Magda dodano 11 lat temu

  Te wykształcony, a Ciebie gdzie uczyli? To dopiero plebejska uczelnia, a może przemknąłeś jakoś i słomy z butów nie dostrzegli????

 4. ada dodano 11 lat temu

  Czy mandat radnego i funkacja Rektora to nie za duże wyzwania jak dla jednej osoby? Czy mozna łączyć te dwie funkcje naraz? Nie sądzę aby to dobrze wyszło miastu.

 5. goska dodano 11 lat temu

  GRATULACJE TO MĄDRY FACET I PROSZĘ PODNIEŚĆ POZIOM NA UCZELNI NA PIELĘGNIARSTWIE:)POZDRAWIAM

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?