SPIN

„POmóżmy”. Platforma będzie odśnieżać Siedlce

Aneta Borkowska czwartek, 9 grudnia 2010, 08:02 Siedlce, Wydarzenia
Przystanki, przejścia dla pieszych i wszystkie najbardziej problemowe miejsca w Siedlcach. PO inicjuje odśnieżanie miasta. Fot. BG

Przystanki, przejścia dla pieszych i wszystkie najbardziej problemowe miejsca w Siedlcach. PO inicjuje odśnieżanie miasta. Fot. BG

W najbliższą sobotę o godz. 19. spod Placu im. gen. Wł. Sikorskiego siedleccy radni, prezesi i członkowie Platformy Obywatelskiej zaczną akcję odśnieżania miasta. – Można to nazwać czynem społecznym. Tak naprawdę jest to stan wyższej konieczności – mówi nam Marek Kordecki, przewodniczący koła powiatowego Platformy w Siedlcach i zachęca siedlczan do udziału w akcji.

– Dociera do nas, jako do Platformy Obywatelskiej szereg skarg, że zima nas zaskoczyła, że są nieodśnieżone chodniki i przystanki – mówi Marek Kordecki, siedlecki radny PO. – Po przemyśleniu sprawy postanowiliśmy odśnieżyć miasto. Można to nazwać czynem społecznym. Inicjatywa wychodzi od nas, więc będą radni, będą prezesi i dyrektorzy firm, dyrektorzy szkół, dyrektorki. – dodaje.

Kordecki zachęca też do wzięcia udziału w akcji sympatyków PO i pozostałych siedlczan. Wszystkich, którym doskwiera zima. Najbliższe odśnieżanie już w najbliższą sobotę o godz. 19. Spotkanie przy pomniku Jana Pawła II. Najpierw odśnieżone mają być przystanki, potem parkingi i okoliczne przejścia dla ludzi. Tam, gdzie jak mówi radny jest najgorzej i gdzie służby miejskie sobie nie radzą.

– Zaczynamy od centrum, gdyż tam przewija się największa ilość ludzi, a jeśli uporamy się z tym będziemy czekali na informacje od siedlczan, najchętniej tam, gdzie mieszkają osoby starsze. Będziemy mieli część sprzętu ze sobą, ale prosimy mieszkańców, żeby przynosili też coś ze sobą. Chcemy sprawdzić czy siedlczanie potrafią tylko narzekać czy potrafią zrobić coś wspólnie – twierdzi Marek Kordecki.

Czy siedlczanie zaangażują się w odśnieżanie? Za zimowe utrzymanie miasta odpowiada Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych, firma wynajęta jest przez miasto czy to znaczy, że nie wywiązuje się z zadań? – To nie tak. Uważamy, że przy takiej zimie i takich opadach musimy pokazać się jako grupa ludzi, która coś inicjuje. Owszem, to miasto ma zapewnić odśnieżanie, ale w przypadku takiej zimy służby porządkowe same mogą sobie nie dać rady – tłumaczy radny miejski. – Widzimy co się dzieje w innych bogatszych i lepiej zorganizowanych krajach. To jest po prostu stan wyższej konieczności dlatego akcja ma hasło „Pomóżmy” – kończy Kordecki.

Kontakt z Markiem Kordeckim w tej sprawie na stronie: tutaj. W zakładce „nasze władze”.

bg

21 komentarzy

 1. Mariusz dodano 11 lat temu

  No to łopata w rękę i idziemy w bój 🙂

 2. majkel dodano 11 lat temu

  JAK JUŻ WIĘKSZOŚĆ ODŚNIEŻONA… 😉

 3. robson dodano 11 lat temu

  pania radny o 19:00 ?! Trzeba by zacząć wcześniej, gdzie po ciemku akcję prowadzić! W dzień by was trochę ludzi widziało, a tak to wstyd się pokazać ?! PO ciemku jak złoczyńcy ?! Ale szumek medialny będzie, a żadna szyszka i tak z łopatką nie przyjdzie. Może paru naiwniaków z łopatkami na wasze sondaże będzie pracować.

 4. ala dodano 11 lat temu

  Właściwi ludzie na własciwym miejscu.

 5. o_o dodano 11 lat temu

  odwilż jest ! 🙂

 6. observer dodano 11 lat temu

  Komentarz Ali bezcenny 🙂 PO wymyśliła super akcję, tylko że ja już 2 tygodnie temu w czynie społecznym musiałem sobie dojazd odkopać, bo służby komunalne są niewydolne. Zamiast latać z łopatami, lepiej przemyśleć funkcjonowanie systemu i usprawnić go.

 7. NIEPONIEPIS dodano 11 lat temu

  Ot..znaleźli swoje miejsce przy łopatach….Ale dlaczego pod pomnikiem Jana Pawła II…??? Przecież tak gorliwie sprzeciwiali się poczynaniom czarnej mafii??? A to jakby nie było pomnik samego ich Dyrektora…..
  Oj, oj… miota się szanowna PO ….Jadą na własnych Absurdach:)

 8. darek dodano 11 lat temu

  POmóżmy zmienić Prezydenta, bo ten sobie z zimą nie radzi. Tak to odbieram.

 9. sasd dodano 11 lat temu

  Drogi Marku! Czy uważasz że to Ci w czymś pomoże? Poza tym , że tym działaniem wytknęłeś Prezydentowi niekompetencję i dałeś mu prztyczka w nos to jeszcze pokazujesz że jesteś razem z dobijańskim i karasiem. To dobijające. Weź się w garść bo stracisz resztę kolegów !

 10. mb dodano 11 lat temu

  ruszyć dupy i do odśnieżania, tylko biadolić potraficie jaka to ciężka zima,jakie to upalne lato.Kto posiada czas i chęci niech ruszy chociaż raz łopatą,to nam wszystkim będzie się lepiej poruszało po SIEDLCACH.

 11. rząd hańby=PO dodano 11 lat temu

  niech lepiej PO zacznie siebie oczyszczać z korupcji.

 12. miriam dodano 11 lat temu

  o Platforma sprząta brud po wyborach. Czy pan Garbaczewski będzie z łopatą biegał. proszęęęęę. bardzo chciałabym zobaczyć.

 13. tomas dodano 11 lat temu

  czy pan dobijański też będzie sprzątał??

 14. laik dodano 11 lat temu

  Proponuję zacząć odsnieżanie od biur poselskich PO, wtedy wszyscy mieszkańcy Sielec zobaczą, że gdyby to PO wygrała wybory to miasto by było wolne od śniegu, lodu i innych plag zimowych.
  A teraz serio, pan Kordecki chyba zapadł w sen zimowy i jego inicjatywa jest spóżniona o przynajmniej tydzień.
  Pamiętajmy jednak, że zima dopiero się rozpoczyna i wiele śniegu przed nami, dlatego proponuję PO i panu Kordeckiemu zmodyfikowanie apelu.
  Proponuję taki: " Szanowni radni, prezesi, dyrektorzy firm i szkół oraz wszyscy mieszkańcy Siedlec !!! W przypadku obfitych opadów śniegu, z którymi służby porządkowe miasta nie będą w stanie sobie poradzić, spotykamy się w 1. (pierwszą) sobotę po opadach i rozpoczynamy odśnieżanie"
  Jak popada w czwartek lub w piątek, to taka akcja się przyda i piszę to całkiem serio.
  Redaktor A. Zalewski z programu I PR na czas zimy ma takie przesłanie do rodaków "… Gorące serca zwalczą mróz… ", czego PO, panu Kordeckiemu i wszystkim Siedlczanom życzę !!!

 15. Charlie dodano 11 lat temu

  Nie cwaniakujcie drodzy Forumowicze tylko dajcie przykład innym i przyłączcie się do tej akcji, pokażcie na co Was stać.

 16. mb dodano 11 lat temu

  NIECH PADA I zapada Was Ja mam czas to sobie odśnieżę . nieroby tylko płaczą i oglądają się na innych. Najlepiej coś komuś wytykać .

 17. Olewator dodano 11 lat temu

  Pomysł wspaniały,zwłaszca jak do łopaty pójdą nauczyciele ,nauczycielki,dyrektorzy i dyrektorki szkół.Czas się oderwać od niskopłatnej,stresującej,umysłowej pracy.Czas POpracować fizycznie.Może będą POdwyżki,lub…. scenariusz grecki.

 18. kolega szczepana dodano 11 lat temu

  Tak ! Tak! do roboty i fajnie by było jakby też Ci nie tylko z PO ale i inni urzędasy pokazali co potrafią a nie tylko udają że pracują i nie są " frendly" .

 19. RoS dodano 11 lat temu

  WŁĄCZ SIĘ DO AKCJI! Nie bądź bierny! To dopiero początek zimy a na mieście są zaspy. Co to będzie za tydzień, dwa… Super pomysł! Jestem za. Na pewno przyjdę z łopatą na 19.00. Uważam, że dobrze byłoby aby zebrany w sobotę śnieg wywieźć z miasta np. nad zalew.

 20. ada dodano 11 lat temu

  Zastanawiam się dlaczego większość komentatorów jest negatywnie nastawiona do pomysłu. Bo pomysł został wysunięty przez PO? Czy jakby był wysunięty przez PiS to było by cacy? Kto by nie wyszedł z takim pomysłem to bym mu pogratulowała. Nie ważne czy jest to polityczne czy nie wazne że dotyczy wszystkich siedlczan. Skoro ewidentniwe widać że firma odsniezająca miasta ma nas w głębokim powazaniu, to dlaczego nie zabrac się samemu za odśnieżanie i nie pokazać im jak to powinno sie robić. Byc może takie wyjście niektórym z za biurek i popracowanie fizyczne ostudzi trochę emocje i nauczy szacunku dla zwykłych ludzi.

 21. M60 dodano 11 lat temu

  hm ..Panie Kordecki ,a po za tym wszyscy w domu zdrowi??????

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?