SPIN

Platforma trzeszczy. Dobijański przewodniczącym klubu radnych PO

Beata Głozak piątek, 10 grudnia 2010, 11:06 Siedlce, Wydarzenia

W radzie miasta Siedlce zarejestrowany został klub radnych Platforma Obywatelska. Jej przewodniczącym został wybrany Mariusz Dobijański. Pod deklaracją o utworzeniu klubu nie podpisał się Marek Kordecki.

Mimo, że nikt nie mówi tego wprost, wydaje się, że wszyscy słyszą jak siedlecka PO zaczyna pękać. – Przed wyborem przewodniczącego w klubie powinniśmy dokonać najpierw rozliczeń w Platformie kto odpowiada za porażkę naszego kandydata na prezydenta – mówi Marek Kordecki, przewodniczący koła powiatowego miejskiego PO. – Nic mi nie wiadomo o rozłamach w Platformie. Rozliczanie wyniku wyborczego należy do zarządu, a ja nie jestem członkiem zarządu więc ja nie inicjuję jakichkolwiek rozliczań. Natomiast zarząd jeżeli będzie miał taką wolę to niech to robi – odpowiada Mariusz Dobijański a przewodniczącym zarządu koła powiatowego jest właśnie Marek Kordecki. – Nie zgodzę się z tym, że nie rozliczyliśmy wyborów – uważa z kolei inny radny PO Jacek Garbaczewski. – W miniony poniedziałek takie spotkanie wszystkich kandydatów na radnych, wybranych radnych, kandydata na prezydenta w obecności posła Jacka Kozaczyńskiego było. I na tym spotkaniu każdy kto chciał mógł zabrać głos i podsumować kampanię i tak też się działo.

Oto komentarze:

Marek Kordecki: Ten kandydat od lat budził mój sprzeciw.

Przed wyborem przewodniczącego w klubie powinniśmy dokonać najpierw rozliczeń w Platformie kto odpowiada za porażkę naszego kandydata na prezydenta. Właściwie nie porażkę, za klęskę bo tak to trzeba nazwać. I wygląda na to, że pewne osoby chcą uciec od odpowiedzialności robiąc krok do przodu. Powszechnie wiadomo było, że ten kandydat budził od 4 lat mój sprzeciw no i pewnie to jest teraz konsekwencją, że panowie, którzy doprowadzili do tej klęski chcą od tej odpowiedzialności uciec. Myślę, że jeżeli społeczeństwo dało czerwoną kartkę, a my dalej idziemy w tym kierunku to znaczy, że jesteśmy po prostu głupi. Moim zdaniem najpierw musimy rozliczyć przeszłość, dowiedzieć się kto był w sztabie, kto wymyślał te przepiękne rzeczy, te absurdy, czyli to co doprowadziło do klęski, a dopiero potem albo nagradzać albo karać. Rola przewodniczącego to nie jest jakaś wielka sprawa, ale wyznacza kierunek polityczny i jeżeli w tym momencie mamy takiego przewodniczącego to ja się zastanawiam w jakim kierunku to ma iść, bo na pewno nie jest to kierunek z którym ja się zgadzam. Co będę robił teraz? Od 10 lat Platforma nie zrobiła niczego dla mieszkańców w Siedlcach. Od marca ruszyliśmy z charytatywnymi działaniami, teraz ta walka z zimą i myślę że to są nasze korzenie i do tego trzeba wrócić i tym wyjść do ludzi. Ja chcę tak działać. Jeżeli mieszkańcy będą popierali to co robię to tym bardziej będę to robił. Czy będzie obóz? Nie wiem. Wiem, że mam poparcie, ale to już Wy musicie zbadać w społeczeństwie jak wielkie. Z kim będę odśnieżał? Z tym kto przyjdzie.

Mariusz Dobijański: Ta porażka wyborcza to porażka moja i koła powiatowego

Nic mi nie wiadomo o rozłamach w Platformie. Rozumiem, że pytacie o Marka Kordeckiego, on nie wyraził takiej woli przynależenia do klubu i ma takie prawo. Każdy radny ma prawo do decydowania o sobie i trudno zmuszać kogokolwiek do podejmowania decyzji, które są sprzeczne z jego punktem widzenia. Ja nie mam żalu do Marka, że na chwilę obecną nie przystąpił do klubu, gdyż jestem przekonany, że potrzebuje trochę czasu, ale mam nadzieję, że będziemy współpracowali.
Co do rozliczania wyniku wyborczego należy do zarządu, a ja nie jestem członkiem zarządu więc ja nie inicjuję jakichkolwiek rozliczań. Natomiast zarząd jeżeli będzie miał taką wolę to niech to robi. Warto wykorzystać doświadczenia ostatnich kilku miesięcy do tego aby wyciągnąć wnioski na przyszłość, bo za 4 lata są kolejne wybory. Uważam, że warto wiedzieć co zrobiło się dobrze, a co zrobiło się źle i jakie są przyczyny takiego a nie innego wyniku i co trzeba zrobić by było lepiej za 4 lata. Ale od tego są władze powiatowe.  Nie zgodzę się też z tezą, że to ja poniosłem porażkę, bo ja nie startowałem sam dla siebie tylko ja startowałem jako kandydat PO. Ta porażka, za którą ja jestem również odpowiedzialny jest porażką moją osobistą, ale również koła powiatowego. A próba zrzucenia odpowiedzialności tylko i wyłącznie na mnie wydaje mi się trochę nie do końca w porządku. Mam świadomość popełnionych błędów, mam świadomość tego co można było zrobić inaczej. A czy bycie szefem koła to mini nagroda? Ja tak tego nie odbieram, mam duże doświadczenie w pracy samorządu, mam umiejętność czytania tekstów ze zrozumieniem, potrafię analitycznie podchodzić do spraw związanych z uchwałami i mój wybór jest w moim przekonaniu wyborem praktycznym.

Jacek Garbaczewski: W naszym szeregu nie ma Marka Kordeckiego

Koło PO, a mówimy o klubie radnych miasta stanowią ci, którzy się do tego klubu zapisali i między nami panuje pełna zgoda i przyjęty kierunek pracy. Nie znam przyczyn decyzji Marka Kordeckiego, który nie zapisał się do klubu. Nie wiem czy to rozłam, gdyż my stoimy wszyscy razem w jednym szeregu jak jeden mąż, natomiast dlaczego nie ma razem z nami Kordeckiego trzeba zapytać jego. Nie zgodzę się z tym, że nie rozliczyliśmy wyborów, nie podsumowaliśmy ich wyników, dlatego, że w miniony poniedziałek takie spotkanie wszystkich kandydatów na radnych, wybranych radnych, kandydata na prezydenta w obecności posła Jacka Kozaczyńskiego było. I na tym spotkaniu każdy kto chciał mógł zabrać głos i podsumować kampanię i tak też się działo. Piotr Karaś podziękował wszystkim i powiedział, że mamy sukces gdyż mamy w radzie miasta siedmiu radnych, a nigdy wcześniej tak dużej liczby nie było. I tak jak mówię podczas tego spotkania, każdy mógł zabrać głos, powiedzieć co myśli o kampanii o sposobie jej prowadzenia. Tak więc moim zdaniem sprawa została zamknięta. Jeżeli wtedy ktoś był i nie zabierał głosu, a teraz mówi, że sprawa nie została zakończona to mija się z prawdą. Przewodniczenie dla Mariusza to nie jest nagroda to zadanie do wykonania i jeżeli nie będzie się on z tej funkcji wywiązywał to klub zawsze przewodniczącego może zmienić.

bg/ab

 

Marek Kordecki
Przed wyborem przewodniczącego w klubie powinniśmy dokonać najpierw rozliczeń w Platformie kto odpowiada za porażkę naszego kandydata na prezydenta. Właściwie nie porażkę, za klęskę bo tak to trzeba nazwać. I wygląda na to, że pewne osoby chcą uciec od odpowiedzialności robiąc krok do przodu. Powszechnie wiadomo było, że ten kandydat budził od 4 lat mój sprzeciw no i pewnie to jest teraz konsekwencją, że panowie, którzy doprowadzili do tej klęski chcą od tej odpowiedzialności uciec. Myślę, że jeżeli społeczeństwo dało czerwoną kartkę, a my dalej idziemy w tym kierunku to znaczy, że jesteśmy po prostu głupi. Moim zdaniem najpierw musimy rozliczyć przeszłość, dowiedzieć się kto był w sztabie, kto wymyślał te przepiękne rzeczy, te absurdy, czyli to co doprowadziło do klęski, a dopiero potem albo nagradzać albo karać. Rola przewodniczącego to nie jest jakaś wielka sprawa, ale wyznacza kierunek polityczny i jeżeli w tym momencie mamy takiego przewodniczącego to ja się zastanawiam w jakim kierunku to ma iść, bo na pewno nie jest to kierunek z którym ja się zgadzam.

Co będę robił teraz? Od 10 lat platforma nie zrobiła niczego dla mieszkańców w Siedlcach. Od marca ruszyliśmy z charytatywnymi działaniami, teraz ta walka z zimą i myślę że to są nasze korzenie i do tego trzeba wrócić i tym wyjść do ludzi. Ja chcę tak działać. Jeżeli mieszkańcy będą popierali to co robię to tym bardziej będę to robił. Czy będzie obóz. Nie wiem. Wiem, że mam poparcie, ale to już Wy musicie zbadać w społeczeństwie jak wielkie. Z kim będę odśnieżał? Z tym kto przyjdzie.

59 komentarzy

 1. siedlczanin dodano 11 lat temu

  Mam krótkie pytanie i po co to komu potrzebne, wygląda na to że Pan Kordecki to się nie nadaje na przewodniczącego w takim razie, bo mi tutaj samowolką pachnie- oj nieładnie panowie i proszę przestańcie się ośmieszać takimi posunięciami .

 2. HAHAHA dodano 11 lat temu

  Nie wytrzymam:) taka klapa w wyborach i jeszcze teraz szefem klubu??? a kto będzie chciał z tym Panem rozmawiać? ale blamaż PO 🙂

 3. zorientowany dodano 11 lat temu

  To Pan Radny Kordecki po raz kolejny pokazał, że nie umie grać w zespole, a tylko potrafi pokazywać swój mały rozumek, uskuteczniając swoje prywatne inicjatywy, nie informując oczywiście o nich wcześniej pozostałych członków PO. Dla mnie to następny powód do tego, aby oczyścić struktury PO. Z radnego Kordeckiego oczywiście.

 4. Ul dodano 11 lat temu

  Ładne rozliczenie proponuje Platforma- za przegrane wybory szef klubu PO w RM 🙂 z kogo Wy chcecie zrobić idiotów ? Siedlce wolne od absurdów.Czyli wolne od Was.

 5. Do Zorientowanego dodano 11 lat temu

  Pomyliłeś partie akurat w PO można mieć swoje zdanie. Również uważam,że to nie jest trafna decyzja PO.

 6. siedlczanin dodano 11 lat temu

  Platforma zapędziła się w ślepą uliczkę i zobaczymy jak na jesieni przez to przerżną wybory do parlamentu i wówczas powie towarzystwo wzajemnej adoracji i samouwielbienia, nie jestem zwolennikiem PiS ale platforma podąża do samozagłady, Panowie obudźcie się z letargu i przetrzyjcie oczęta.

 7. Absurd? dodano 11 lat temu

  Czy to znaczy, że zarząd PO nie miał wpływu na kampanię samorządową? To po co taki zarząd? To absurd jakiś!!!

 8. do zorientowanego dodano 11 lat temu

  Siedlecką PO trzeba oczyścić, ale z takich ludzi jak ty zorientowany. Jak wylewasz brudy publicznie to podpisz się chociaż z imienia i nazwiska. Ale żeby to zrobić to trzeba mieć jaja 🙂 Więc spójrz sobie tam między nogi i sprawdź czy coś tam jest.

 9. do absurd dodano 11 lat temu

  Tak, nie miał wpływu.

 10. Absurd? dodano 11 lat temu

  To chłopaki grzecznie złóżcie mandaty członków zarządu czy jakie tam macie inne umocowania i grzecznie podajcie się do dymisji. Po co zarząd, który nie zarządza. Powiem wam tak. Kalkulowaliście, że nikt nie wygra z Kudelskim. Dobijański wam wyrósł za mocno, to niech przegra – najlepiej jak najmocniej – to się go odstrzeli.
  A tu bęc. Wszystko się trochę inaczej ułożyło. Dobijański pograł za mocno (zgodnie z życzeniem Kordeckeigo), ale pech – Kordecki nie został vice ani nawet przewodniczacym rady – pewnie za karę, bo działał na szkode Dobijańskiego. Teraz ci, którzy są w radzie mają w poważaniu nastawionego na zaspakajanie tylko własnego ego Kordeckiego i problem. A teraz najsmieszniejsze. Szef PO w Siedlcach, poza klubem PO w radzie. Cyrk a nie partia. A Kordecki to gra rolę klauna w tym cyrku.

 11. Siedlce bez Pana Dobijańskiego dodano 11 lat temu

  Ludzie wyraźnie powiedzieli Panu Dobijańskiemu STOP a Wy co udajecie ,że nic się nie stało??? Żałosne! poczekajcie do wyborów parlamentarnych to powtórzycie wynik. Żenujące towarzystwo.

 12. .... dodano 11 lat temu

  Taaaak. Ponad cztery tysiące osób zagłosowało na niego w wyborach na prezydenta i do rady zdobył ponad sześćset głosów, co w sumie dało trzeci wynik. O ile pamiętam to p. Sochackiej TAK na prezydenta powiedzialo nieco ponad dwieście osób więcej od p. Dobijańskiego i ociupine mniej od niego na radnego. To jej też powiedzieli STOP? Żenujące komentarze.

 13. do absurd dodano 11 lat temu

  Na prawdę masz taki niski poziom IQ? Nad zarządem powiatowym jest zarząd wojewódzki, w którym zasiada poseł Kozaczyński. Zgadnij kogo popiera.

  Kordecki nie został ani vice ani przewodniczącym rady, bo z PISem co do stanowisk dogadywał się poseł (jako członek zarządu mazowieckiej PO). A zgadnij jakie ma relacje z Kordeckim.

 14. do absurd dodano 11 lat temu

  To jest moje zdanie, chociaż pewny tych wszystkich rzeczy, które opisałem, to nie jestem.

 15. Mirosław dodano 11 lat temu

  Mając ogólnomiejską, ogromną kampanię promującą nazwisko Dobijański, największe bilbordy w mieście, plakaty i tym podobne można było spodziewać się znacznie lepszego wyniku. Na fali popularności PO w Polsce i fali negatywnej przeciwko PiSowi można było ten aspekt śmiało wykorzystać tutaj ukazując różnice, jednak bez agresji! Pani Sochacka startowała z jakiegoś tam stowarzyszenia, co do PO nawet nie śmiałbym porównywać (finanse, popularność itd.). Poza tym osoba startująca tylko i wyłącznie na radnego zdobyła około 100% głosów więcej niż Dobijański – kandydat na prezydenta. To jest porażka – trzeci wynik kandydata PO z wielką kampanią, ogromnym rozmachem, kandydata istniejącego w Siedlcach od kilku lat. Czas na rozliczenia, jeśli sobie nie radzicie poproście górę, bo narazie te wszystkie gry i komentarze stawiają Was jeszcze bardziej w kącie niż obecnie jesteście. Stawiam, że dojdzie do rozłamu i że niektórzy opuszczą szeregi PO w Siedlcach.

 16. Absurd? dodano 11 lat temu

  Biedny Mirosławie. Jak widze jesteś mocno rozczarowany wynikiem Dobijańskiego. Na co liczyłeś? Jak wyżej pisałem, przekalkulowaliście chłopaki i tyle. Dobijański stracił swoją pozycję i pewnie się skończył. A Kordecki i mam wrażenie – patrząc po komentarzach – że zarząd tej siedleckiej partyjki także. Skowyczecie, bo nie udało się zrobic skoku na stołki. Chłopcy, pokory i uczcie się od lepszych, tj. od PiSu. Nie straszcie rozłamem, bo nie stać was na pozbycie się stołeczków, które wam zostały. Prezesiątka, dyrektorki itp itd. Gdzie wrócicie? Gdzie wróci ta cała uśmiechnięta ferajna z banerku na stronie, gdzie nawołujecie do odśnieżania? Może własnie odkrywacie swoje powołanie, nieroby.

 17. Żenująca PO dodano 11 lat temu

  Do,,….,,mam rozumieć ,że wynik Dobijańskiego to sukces? haha 4000 głosów na Prezydenta i 600 na Radnego ?ten Pan sam powienien odejść ale to chyba nie wasz styl ( honor) hahaha popatrz na wynik Mariusza Orzełowskiego i ucz się hehe klops i tyle wam zostało z Peło. Panie Kozaczyński i co zrobić z takim zgniłym jajem? PO w rozłamie a ,, lider,, Pan Dobijański ani myśłi odchodzić:) dalej przekonuje ludzi ,że nic się nie stało a może niedługo takie komentarze jak pana/pani ,, ….. ,, przekonają nas ,że wygrał wybory! hahahahahahahahahahahahahahahhahhahahahahahahahahahahahahahahahahaha

 18. Garbaczewski się boi rozliczenia? dodano 11 lat temu

  Marek Kordecki:
  Moim zdaniem najpierw musimy (…) dowiedzieć się kto był w sztabie, kto wymyślał te przepiękne rzeczy, te absurdy, czyli to co doprowadziło do klęski(…).

  Jacek Garbaczewski:
  "Tak więc moim zdaniem sprawa została zamknięta."

 19. opis dodano 11 lat temu

  znowu misiek się czepiasz ?

 20. Absurd? dodano 11 lat temu

  "Powszechnie wiadomo było, że ten kandydat budził od 4 lat mój sprzeciw no i pewnie to jest teraz konsekwencją" – ależ tak p. Kordecki. Ma pan rację. Konsekwencją przegranej PO jest pana działanie na szkodę konadydata a w konsekwencji PO.
  "że jesteśmy po prostu głupi" – nic dodać nic ująć – zgadzam się w całej rozciąglości.
  "dowiedzieć się kto był w sztabie" – a więc mialem rację, że fasadowy zarzad nie wlaczyl się w kampanię, bo nawet szef PO nie wie kto byl w sztabie.
  "Od 10 lat Platforma nie zrobiła niczego dla mieszkańców w Siedlcach" – brawo. Większej bzdury nie słyszałem. To już nie tylko rozliczamy Dobijańskiego, ale i Kozaczyńskiego i Ambroziewicza i Sosnowska i … . To zanegowanie dorobku ich wszystkich. A w wyborach mówili tyle o sukcesach PO? Oszukiwali?
  "Wiem, że mam poparcie" – no proszę jaka pewność siebie.
  "ale to już Wy musicie zbadać w społeczeństwie jak wielkie" – no to jazda dziennikarze, badać jak wielkie poparcie ma pan Kordecki, a duże musi być bo i ego ogrooomne.
  Panie Kordecki, Dobijański, Kozaczyński i spółka. Zastanówce się dokąd zmierzacie i co chcecie osiągnąc. Głosowałem na PO i na Dobijańskiego. Pewnie, że można bylo lepiej prowadzić kampanie. Ale jak patrzę na to żenujące przedstawienie to już niech Karaś zostanie szefem, a wy wszyscy pracujcie na nowego lidera bo Wy się powoli kończycie. Może nawet nie powoli.

 21. laik dodano 11 lat temu

  Panie Marku Kordecki chciał pan być kandydatem na Prezydenta miasta z ramienia PO, i co ??? Koledzy z partii pana wyrolowali … . Będąc przewodniczącym koła powiatowego /miejskiego/ PO nie miał pan wpływu na sposób kampanii pana Dobijańskiego, to na co pan czekał? Mając choć odrobinę honoru powinien pan podziękować za fikcyjne stanowisko a nie udawać, że deszcz pada gdy koledzy panu w twarz pluli ( i plują nadal).
  Patrząc obiektywnie to w pełni pan sobie na zasłużył. Kto idzie o 1 w nocy składać gratulacje panu Kudelskiemu? Pomogło to panu? Został pan Wiceprezydentem lub Przewodniczącym Rady Miasta?
  Był pan już w PiS-ie, był (bo już nie długo albo pan sam odejdzie, albo koledzy panu podziękują) w PO … , zostaje teraz tylko uśmiechać się do pana Marciniuka i wstąpić do PJN, tam jeszcze pan nie był.
  Ciekawy jestem ilu prezesów, dyrektorów i członków PO przyjdzie na pana apel dziś (sobota, godz. 19) odśnieżać miasto? Proponuję by zabrał pan dwie łopaty, bo mogą się panu przydać.
  Życzę panu przyjemnego odśnieżania, bo tylko do tego pan się nadaje.

 22. Do Mirosława dodano 11 lat temu

  Mirosławie niektórzy już opuścili PO, a z tego co wiem to dopiero początek. Ludzie mają dość wojny wewnątrzpartyjnej, a zarząd ma stołki i ma to gdzieś.

 23. Do do Mirosława dodano 11 lat temu

  A kto to taki opuścił PO? Bo nic od znajomych nie słyszałem na ten temat.

 24. Obiektywnie dodano 11 lat temu

  patrząc Pan Dobijański, Pan Garbaczewski powinni ponieść daleko idące konsekwencje (Pan Garbaczewski już poniósł i miejmy nadzieję że zniknie ze sceny politycznej i życia publicznego bardzo szybko). Jeżeli tak się nie stanie, PO czeka rozłam i to poważny.
  Obecny Zarząd z Panem Kordeckim na czele powinien zadziałać jak najszybciej i jak najsurowsze konsekwencje powinny zostać wyciągnięte z wnioskiem o usunięcie obu Panów z PO w łącznie. Miejmy nadzieję że Szef mazowieckiego koła Pan poseł Halicki przejrzy na oczy i osobiście włączy się w wyciąganie konsekwencji.
  Powtórzę za historią
  "DOBIJAŃSKI MUSI ODEJŚĆ"

  POzdrawiam

 25. Hehe dodano 11 lat temu

  SPIN spytaliście głównego stratega Pana Garbaczewskiego o rozliczenie kampanii hahaha a kogo on ma rozliczać sam siebie? przecież to on jest odpowiedzialny za styl i wynik kampanii. 🙂 Absurdy hahaha

 26. Absurd? dodano 11 lat temu

  Obiektywnie rzecz mówiąc – piszę do obiektywnego – pieprzysz bzdury. Obaj sa radnymi. Gdzie ich chcesz usunąć i gdzie im karzesz odejśc? Jakie konsekwencje chcesz wyciągać? PO osiągnęło w wyborach całkiem niezly wynik. 7 mandatów to prawie wszystko co mogli mieć. A Prezydent? Myślisz, że Warszawa wierzyła w zwycięstwo? Jaja sobie robisz. Obiektywnie rzecz mówiąc ziejesz nienawiścią do obu a więc nazywasz się Kordecki. Do śniegu chłopie do śniegu. Łopatę w rękę i do śniegu.

 27. politolog dodano 11 lat temu

  Dobijański dobije siedlecką PeO, i brawo mu za to, to się należy tej antypolskiej partii (patrz: Smoleńsk).
  Trzeba wstydu i honoru nie mieć aby do tego szamba należeć, po prostu mega-kosmiczny-obciach.

 28. Tak dodano 11 lat temu

  Zgadzam się z politologiem,Pan Dobijański pociągnie PO na samo dno a Pan Kozaczyński przegra wybory parlamentarne bo jest kojarzony z Panem Dobijańskim.

 29. Obiektywnie do Absurdu dodano 11 lat temu

  Nie nazywam się Kordecki, tu się mylisz, zresztą we wszystkim co piszesz się mylisz i sądzę, że nazywasz się Garbaczewski.
  A to że pisze tylko o tych dwóch panach to dlatego, że obaj dorwali się do prowadzenia kampanii nie mając o tym zielonego pojęcia.
  Szczerze, Mariusz miał szansę wygrać, sam osobiście oddałem na niego głos w wyborach na Prezydenta miasta Siedlce pomimo, że nie darzę go jakimś wielkim szacunkiem, bardziej chodziło mi o oddanie głosu na Platformę.
  Nie podoba mi się to co się dzieje w Siedleckiej Platformie i mówię o tym głośno bo mam nadzieję, że ktoś odpowiedni to zauważy i uporządkuje.

 30. Absurd? dodano 11 lat temu

  Obiektywny misiek – hi hi. Stawialem na niego lub ciebie. Teraz rozumiem. Dobijanski oddaje mandat o mis do ula. Hi Hi. Żenada chłopie.

 31. Do do Mirosława dodano 11 lat temu

  Szkoda, żeby znajomi mieli się chwalić, że ktoś opuszcza szeregi PO. A jak nie słyszałeś do zorientuj się jaka jest sytuacja w radzie powiatu. Radny PO jedną nogą jest już w PSL, a jeszcze kilka dni temu PO miało mieć starostę. Oj sypie się sypie…

 32. Alek dodano 11 lat temu

  Panie Mariuszu czas już odejść , nabrać dystansu ,odpocząć może przemyśleć wszystko…aktualnie jest równia pochyła w dół:(

 33. MkK dodano 11 lat temu

  A nie zapominajmy jeszcze o udziale Trojanowskiego P, co położył kiedyś kampanię Mirosława, a teraz zrobił to samo z kampanią Dobijańskiego. I jego trzeba rozliczyć.

 34. Obiektywnie do Absurdu dodano 11 lat temu

  Nie nie, do Roberta nie jestem podobny, czyli to też nie ja. Kolejna skucha z Twojej strony. Dla ułatwienia dodam, że nie kandydowałem do Rady ani innej funkcji publicznej.
  Pan Trojanowski, hmm owszem, coś tam działał w końcu ma agencję reklamową, wróć, to na żonę stoi 😉

  Mariusz Dobijański powinien się usunąć, krzywdzi wielu wartościowych ludzi.

  Mariusz jeżeli to czytasz to proszę zastanów się czy dobrze robisz i co osiągnąłeś w polityce, mi się wydaje że nic i do Ciebie tez powinno to dotrzeć.

 35. STOP Kolesiom dodano 11 lat temu

  Panie Dobijański trochę odwagi cywilnej. Czas przyznać się do błędów.

 36. Sympatyk PO dodano 11 lat temu

  Dobijański musi odejść. Siedlczanie powiedzieli mu NIE. Niech wraca do Bielawy, czy Jastrzębia, gdziekolwiek, skąd pochodzi. W Siedlcach nie chcemy takich "indywidualności"

 37. voila dodano 11 lat temu

  A może czas na nowe (nazwy) partie, bo PiS idzie w dół (Marciuniuk dlatego odszedł, tu czytałam), PO idzie w dół (Dobijański przegrał wybory permanentnie)… Ha! PSL skorzysta na tym, będzie miało coraz więcej lat, dodadzą sobie za to atutów, że tyle lat już są, że tradycja 🙂 etc… Wydaje mi się, że Kordecki jest najbardziej sobą i jest przy tym najbardziej konsekwentną osobą z PO. Reszta próbuje świecić odbitym światłem od Dobijańskiego, tylko że… i to słoneczko przygasa coś ostatnio. Kozaczyński jest jeden, ludzi, którzy oleli Dobijańskiego w wyborach jest dużo więcej niż jeden. Wzięłabym to pod uwagę, jeśli nie chciałabym uprawiać polityki dla samej polityki, dla samego garnituru, jak to się mówi. Pozdrawiam wszystkich

 38. To prawda zyskuje PSL dodano 11 lat temu

  Zgadzam sie z tym zyskuje PSL . Panie Mariuszu nie rozumiemy Pana naprawdę, jak stworzyć teraz nową jakość w polityce kiedy nikt nawet nie uderzył się w pierś a propos..( do Pana Garbaczewskiego) jak Pan Trojanowski położył kampannie Pana Symanowicza to sam odszedł z Urzędu…powiem krótko szacunek za niespotykaną w polityce odwagę a Pan? jak zyskać zaufanie siedlczan kiedy Pan oficjalnie mówi ,że nic się nie stało a pomyje to deszcz. ech życie………..

 39. Kwiat Lotosu dodano 11 lat temu

  Tej lawiny w PO nie da się już zatrzymać!

 40. zdezorientowany dodano 11 lat temu

  Panie Dobijański to sie nazywa EPIC FAIL 🙂 i proszę niech Pan już pozdejmuję te wielkie bilbordy ze swoim wizerunkiem z ulic bo żal patrzeć …

 41. Quo vadis? dodano 11 lat temu

  Quo vadis Platformo ? Pan Mariusz Dobijański musi odejść, to jedyna recepta na chorobę PO.

 42. Tak to widzę. dodano 11 lat temu

  Mariusz Dobijański: Ta porażka wyborcza to porażka … koła powiatowego
  Nie zgodzę się też z tezą, że to ja poniosłem porażkę…. Ta porażka…. jest porażką … koła powiatowego. A próba zrzucenia odpowiedzialności tylko i wyłącznie na mnie wydaje mi się trochę nie do końca w porządku. ……… Ja tak tego nie odbieram, mam duże doświadczenie w pracy samorządu, mam umiejętność czytania tekstów ze zrozumieniem, potrafię analitycznie podchodzić do spraw związanych z uchwałami i mój wybór jest w moim przekonaniu wyborem praktycznym.

  Hmmm praktyczny geniusz … potrafi czytać i pisać (oryginalny tekst wypowiedzi p. Dobijańskiego skorygowany w stylu, w jakim prowadził kampanię wyborczą) Ani słowa samokrytyki. Dalej pycha i buta….

 43. urlop panu Dobijańskiemu się należy. dodano 11 lat temu

  Panie Dobijański idź Pan na dłuuuuuugi urlop i daj sobie spokój.

 44. zdezorientowany dodano 11 lat temu

  Panie Dobijański , cała Pana kampanie i MEGA PORAŻKĘ (inaczej nie da sie tego nazwać) można skwitować jednym mądrym przysłowiem –
  ———-Jeśli nie potrafisz, nie pchaj się na afisz———

 45. Realista dodano 11 lat temu

  Dobijak ciągnie siedleckie PO na dno.

 46. Magda dodano 11 lat temu

  Nie spodziewałam się ,że Pan Dobijański przegra te wybory w ten sposób, te wszystkie absurdy , ten język nienawiści i na koniec korki ale najgorsze jest teraz ,teraz próbuje mi wmówić ,że nic się nie stało..że Pan chce porozumienia ale nikt z Panem nie chce rozmawiać niech Pan to uszanuje ….to jest prośba…Proszę odejść z polityki.
  Koło naukowe ( wie Pan kto)

 47. do "Tak to widzę" dodano 11 lat temu

  Może p. Dobijański potrafi czytać, ale nie potrafi czytać ze zrozumienim, jak twierdzi. A szkoda, tego uczą w szkole podstawowej… Gdyby rozumiał co o nim piszą i miał odrobinę honoru odszedł by z polityki.

 48. chwila otrzeźwienia dodano 11 lat temu

  Potwierdzają się stare prawdy ludowe, iż najlepszą obroną jest atak. Chłopcy z zarządu PO, którzy ręki nie przyłożyli do kamapanii nie tylko Dobijańskiego czy Sosnowskiej ale także i przede wszystkim do kampanii osób kandydujących z listy PO stosują technikę jaką stosowali w czasie kampanii wyborczej – zmasowane opluwanie wszystkich, którzy myślą inaczej niż oni. Po czasie kolaborowania z PiS, kupczeniem stanowisk po przegranej Dobijańskiego, którą to obiecali Kudelskiemu, przyszedł czas odreagowania własnych porażek. Stąd próby gnojenia Dobijańskiego, Garbaczewskiego, Trojanowskiego. Zapomnieli, że aby rozliczać trzeba być samemu w porządku. Trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie, jaki był mój własny wkład ewewentualny sukces? Problem polega na tym, że odpowiedzi na wszelkie tego typu pytania są takie same – nic, albo jeszcze gorzej – tak mocno działaliśmy przeciw a tu co – porażka, nie udało się bo i Garbaczewski i Dobijański są w radzie. Zarząd, który nie wie kto był w sztabie. Przewodniczący PO, który przyznaje otwarcie, że nie był w stanie zakceptować decyzji większości, która nie wybrała go na kandydata i musiał odreagować frustrację szkodząc. Dajcie sobie na wstrzymanie. Czas na chwilę otrzeźwienia.Czas na rozpoczęcie budowy lepszej przyszłości. Zbliżają się najpiękniejsze polskie święta. Czas kiedy nawet zwierzęta (podobno) mówią ludzkim głosem.

 49. Lewak dodano 11 lat temu

  hahaha, zarząd Po kolaborował z PiS? hahaha, to znaczy, że tam chyba wszyscy z piiiisuu. garbaczewski, pierwszy katol siedlec, latal za kudelskim tyle czasu i jak sie nasz prezydent w koncu na nim poznal to uciekl do platformersow, tam tez sie w koncu na nim poznaja, wielu juz sie poznalo, trojanowski za to prowadzil przeciez kampanie symanowiczowi 4 lata temu i ja koncertowo przegral. do tego dobijanski, ktory 4 lata temu jak nie dostal nominacji do startu jako kandydat platformy obrazil sie na wszystkich i zalozyl forum samorzadowe, bo tak pragnie wladzy i tylko wladzy.i oni niby dzialaja dla platformy? haha naprawde, przednio sie usmialem. cala ta zgraja jest nic nie warta i jesli z nimi ktos nie zrobi porzadku, o platforma w siedlcach sie nie odbije nigdy. taka jest prawda

 50. Tak to widać z boku... dodano 11 lat temu

  Do Lewak
  Masz rację. Taka jest prawda. Dla towarzystwa z PO liczą się tylko stołki. Nie ma tam nikogo, kto myśli o społeczeństwie. Chłopaki po to są w PO żeby żyło się lepiej. Oczywiście im. Reszta ich nie interesuje. Od prezesów, radnych, członków rad nadzorczych po coraz niższe etaciki….

  I tylko żal mi społeczństwa, które w nich jeszcze wierzy, głosuje na nich….

 51. Obiektywnie dodano 11 lat temu

  Do "chwili otrzeźwienia" :
  Panie Jacku, pan się nie broni, widzi pan przecież, że większość jest przeciwko panu, czyli po prostu nie toleruje tego typu osób.
  Do "tak to widać z boku"
  widzę typowe pisanie człowieka które wie najlepiej co się w polityce dzieje. Tylko etaciki takim w głowie i gadanie, zapisz się chłopie do jakiegoś ugrupowania i zobacz jak jest naprawdę, a nie wypisujesz z palca wyssane miernej jakości tekstu.

  Dobijański zamknął się w swoim kręgu przed wyborami i nie dopuszczał tam nikogo, nawet tych co chcieli. Dorwał "fachowców" od PR i ma to co chciał. Jakby był normalny i lubiany to większość "platformersów" by mu pomogła, ale niestety jak się jest gburem i samolubem to się tak kończy.
  Ciekawy jestem czy to czyta, pewnie tak, ale i tak przed oczami ma manię władzy i dalej będzie brnął, może w końcu sam utonie, pozostając sam z "garbem" na plecach.
  Pozdrawiam

 52. ? dodano 11 lat temu

  Panie Mariuszu proszę odejść z polityki. Przynajmniej odpocząć.

 53. chwila otrzeźwienia dodano 11 lat temu

  Miałem nadzieję ale już nie mam. Nie jestem Jackiem. Znam Mariusza, pana Jacka nie. Miałem okazję rozmawiać z nim po wyborach, raz. Nawet mu się dziwiłem, bo niewiele mówił o wyborach, chociaż było widać, ze mu leży na żołądku to i owo. O sytuacji w PO wiem od innych, którzy mówili zdecydowanie więcej. I mieli rację. Wpisy chorej, lub chorych osób o tym świadczą. Nie ma sensu cokolwiek tu pisać, bo zawsze maniak pod kolejnym nickiem napisze – Dobijański odejdź z polityki bo nie zostałeś prezydentem. Skreśl osiem lat bo one nic nie znaczą. A 600 osób głosowało na ciebie przez pomyłkę. Kończę – te wpisy to zwykłe bagno. Taplajcie się peowcy w tym bagienku sami.

 54. Tarłak dodano 11 lat temu

  To prawda.. wiele osób chciało pomagać Panu Dobijańskiemu ale niestety nie zostali dopuszczeni do kręgu wtajemniczonych Pana Mariusza ( może nie pasowali do koncepcji powyborczej ) pracowali więc inni.. była jakś koncepcja- nie powiodło się.. jest klęska- jest również potrzeba rozliczeń to naprawdę normalne postępowanie. 600 głosów to wypadkowa kandydatury na prezydenta.. a czy to jest sukces? .patrz Orzełowski Mariusz 1202 🙂

 55. b. dodano 11 lat temu

  A pewna osoba pod różnymi nicka wciąż atakuje M.Dobijańskiego, wypisując to wciąż to samo słowo: odejdź.

 56. Tak to widać z boku... dodano 11 lat temu

  do "Obiektywnie:"
  nie zamierzam bawić się w politykę, prowadzę swoją działalność i to mi starczy. Ale z "palca nie ssię" byłem na kilku Waszych imprezach, znam kilka osób, trochę gorzałki z nimi wypiłem i znam ich motywacje…
  Prawdę mówiąć jeden Greluk więcej zrobił dobrego dla społeczeństwa od całego siedleckiego PO.

  do "chwila otrzeźwienia"
  co to jest 600 osób przy takiej kampani, jaką miał Dobijański. NIC. Mirek Grealuk bez żadnej kampani, banerów itp. miał ponad 300 głosów.

 57. Bzzzyk dodano 11 lat temu

  Do..b.. ta osoba niech zgadnę to pewnie…. społeczeństwo:) acha i jeszcze coś…pewna osoba pod różnymi nickami z ogromną determinacją broni sukcesu Pana Mariusza. Ciekawe kto to? żenada chłopie….hahahahahah

 58. do bzzzyk dodano 11 lat temu

  A te 600 osób to oszołomy, które się dały nabrać. Społeczeństwo – hmmm.
  Aaaaaa – rozumiem. Napoleon też mówił o sobie My.
  Pan Greluk sprowadził wszystkich radnych do wspólnego mianownika – co to jest ich wynik, przy jego wyniku. Megalomania to niebezpieczna cecha.

 59. to jest po prostu... dodano 11 lat temu

  …chore co niektórzy wypisują tutaj.
  Mariusz Dobijański nie jest żadnym autorytetem, no chyba że dla Jacka G.
  Jego wynik to tragedia, może nie narodowa, ale na pewno miejska.
  Broniący jego to odosobnione przypadki, ale to podobnie jak z Jarkiem K., tez ma paru fanów (fakt coraz ich mniej), ale jeszcze więcej przeciwników.
  Mariusz Dobijański sam może dojdzie do wniosku że politykiem jest spalonym (przypomnę, że oprócz rady nigdy nic nie osiągną, a startował nie raz).
  Halicki jest slepy, że promuje takich ludzi jak Dobijański.
  Platformo przejrzyj na oczy i zrób w takich miastach jak Siedlce porządek.
  Może za 4 lata będzie lepiej, ja mam taką nadzieję.
  Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?