SPIN

Z sesji powiatu na żywo. Chcą odwołać Brodowskiego?

redakcja piątek, 10 grudnia 2010, 13:25 Aktualnie, Wydarzenia
Plichta: Chcemy, aby ponownie powołano komisję skrutacyjną i ponownie wybrano przewodniczącego.

Plichta: Chcemy, aby ponownie powołano komisję skrutacyjną i ponownie wybrano przewodniczącego.

Marek Plichta złożył wniosek o wprowadzenie do porządku obrad reasumpcji (ponowne rozpatrzenie sprawy przez ten sam organ połączone z równoczesnym uchyleniem skutków uprzedniego rozstrzygnięcia) głosowania na przewodniczącego i wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Siedlec.

Bartłomiej Kurkus (PiS) wniósł, aby powtórnie głosować nad wyborem przewodniczącego rady. Funkcję tę od minionej sesji sprawuje Henryk Brodowski. Wiceprzewodniczącym Rady Powiatu jest z kolei Dariusz Jasiński. Jako przewodniczący klubu radnych powiatu PiS Bartłomiej Kurkus wyznał, że zgłosił do Biura Rady Powiatu wniosek o usunięcie naruszenia prawa jakie jego zdaniem miało miejsce podczas ostatniego głosowania podczas wyboru przewodniczącego i wiceprzewodniczącego rady. Zdaniem PiS chodziło o to, że kandydaci na przewodniczącego i wiceprzewodniczącego nie zrzekli się prawa do głosowania w swojej sprawie.

Radni zdecydowali, że zostanie przeprowadzana reasumpcja minionego głosowania na wiceprzewodniczącego i przewodniczącego rady powiatu.

Marek Plichta w krótkiej rozmowie ze SPIN powiedział dlaczego zdecydował się o wniesienie pod obrady wniosku o reasumpcję. – Chcemy, aby ponownie powołano komisję skrutacyjną i ponownie wybrano przewodniczącego i wiceprzewodniczącego rady. Kandydaci na te funkcje zrezygnują z udziału w głosowaniu i wtedy będzie wszystko zgodne z prawem. Dlaczego dopiero teraz zdecydowaliśmy się na takie rozwiązania? Nie wiem.

Radni PiS opuścili salę obrad sesji stwierdzając, że ich zdaniem reasumpcja jest niezgodna z prawem i nie wezmą udziału w głosowaniu na przewodniczącego i wiceprzewodniczącego rady.

bg

Komentarze (1)

  1. siedlczanin dodano 11 lat temu

    Panowie szkoda ze jest zima bo należałoby was wysłać nad zalew – robić zamki i babki z piasku, nie do polityki się brać.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?