SPIN

15 grudnia wyjdź przez sklep z pamiątkami

Beata Głozak poniedziałek, 13 grudnia 2010, 11:04 Kultura, Wydarzenia

W najbliższą środę, 15. grudnia o godz. 19. w biurze stowarzyszenia tutajteraz/Kultura Siedlecka przy ul. Pułaskiego 11 (Ip) odbędzie się projekcja filmu „Wyjście przez sklep z pamiątkami”. Jego autor to jeden z najbardziej znanych artystów na świecie choć jego tożsamość jest cały czas sekretem. Kim jest Banksy?

Banksy zaczął malować graffiti, gdy miał około 14. lat. Zaczynał z puszką farby jako nastolatek, traktowany przez ludzi jak wandal i chuligan. Obecnie jest najbardziej znanym artystą na świecie. Niemal wszystkie prace, którymi Banksy przyciągnął uwagę świata, jak choćby słynna para całujących się policjantów, zawierały czarno-białe elementy stworzone przy użyciu szablonów. Szablony to wydajne narzędzie. Nie dość, że pozwalają szybko coś stworzyć, to na dodatek ryzyko pomyłki jest znikome. Jego prace za miliony dolarów kupują hollywoodzkie gwiazdy. Jednak jego tożsamość jest nadal sekretem. Nikt nie wie kim właściwie jest Banksy. Po obejrzeniu filmu stowarzyszenie tutajteraz zaprasza na dyskusję poświęconą sztuce ulicy – CZY STREET ART JEST W OGÓLE SZTUKĄ?.

WSTĘP WOLNY.

źródło: stowarzyszenie tutajteraz

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?