SPIN

GŁOZAK: Tylko dla dorosłych: O tym wyrazie na literę „p”

redakcja poniedziałek, 13 grudnia 2010, 17:22 Komentarze, Wydarzenia

Beata Głozak: "Jak kochasz się z prezerwatywą to robisz to tylko po to żeby się rozładować i to jest po prostu jak zwierzęta, bo kiedy „mi się zachce”."

Beata Głozak: "Jak kochasz się z prezerwatywą to robisz to tylko po to żeby się rozładować i to jest po prostu jak zwierzęta, bo kiedy „mi się zachce”."

Ponieważ ostatni komentarz spowodował 45 – minutową rozmowę telefoniczną zaoszczędzę co po niektórym fatygi i po prostu napiszę o prezerwatywach, seksie i miłości. Żeby nie było, że jestem jakaś zacięta i negatywnie nastawiona do POlityki.

A wszystko zaczęło się od znienawidzonego przez niektórych  „Tomasza Lisa na żywo”… Czasami są takie programy telewizyjne, po których nic tylko warto rozmawiać zwłaszcza, gdy ich gośćmi są Kazimiera Szczuka i Tomasz P. Terlikowski. W szczegóły wchodzić nie będę napiszę tylko, że chodziło głównie o odpowiedź na pytanie czy papież  Benedykt XVI jest coraz bliższy przyzwolenia na stosowanie prezerwatyw. Wiadomo, że jak tylko pada Ten wyraz na „p” dyskusja zbacza na wiele wątków: HIV/AIDS, prostytucja, gwałty, homoseksualizm. Zresztą nieważne. Najważniejsze są bowiem rozmowy w gronie znajomych o rozmowach w telewizji. Tak stało się i tym razem. Po wymianie poglądów ze znajomymi dowiedziałam się tego:

1. Mówienie, że podczas seksu powinno stosować się prezerwatywy jest nawoływaniem do rozwiązłości seksualnej. Nie mam argumentu, bo myślałam że chodzi o odpowiedzialność.
2. Jeśli dwoje ludzi naprawdę się kocha to kocha w sobie wszystko. Rozumiem, że także to co czasami dostaje w prezencie druga osoba po wizycie w szpitalu, na basenie etc.
3. Jeśli kochasz się z prezerwatywą to znaczy, że nie ufasz swojemu partnerowi/partnerce. Problem pojawia się gdy partner nie wie, że jest zakażony i dowiaduje się ode mnie, bo zakaził mnie.
4. Prezerwatywa nie chroni cię w 100% przed niczym, więc po co w ogóle taka ochrona. Parasolka przed deszczem też nie chroni w 100% a jednak jak pada to ją bierzemy a jak jej nie biorę to mówią: „Co ty, głupia?”
5. Jak kochasz się z prezerwatywą to robisz to tylko po to, żeby się rozładować i to jest po prostu jak zwierzęta, bo kiedy „mi się zachce”. Śmiem twierdzić, że to kalendarzyk, termometr i „teraz możemy, bo nie jestem płodna” seks spłycają. Jak mówi moja koleżanka „Gdybym mogła mówić swojemu partnerowi „kocham” zgodnie z parabolą a nie wtedy kiedy to czuję to straciłoby to cały sens.”
6 (ten wynika trochę z pkt. 5). Jak kochasz się z prezerwatywą to znaczy, że nie kochasz tego z kim się kochasz. Do tej pory myślałam, że miłość to nie tylko seks i po tym czy z prezerwatywą czy nie nie da się tego określić, ale skoro większość tak mówi… Poza tym w tym punkcie przyszedł mi ktoś z pomocą: „Raczej dla mnie właśnie, że się kocha, bo na przykład szanuje się potrzeby i zdanie drugiej osoby.”

– A co zrobić z parą, która poznaje się na dyskotece w remizie? Wchodzi do toalety, nie zna się, ale ufa jak jedno mówi do drugiego: „jestem czysty/a” i wykonują szybki numerek, bez prezerwatywy? – zapytałam prowokacyjnie po dyskusji. – A to już jest żałosne porównanie i naprawdę wyjątek, i nie ma nic wspólnego z miłością – oburzyli się moi znajomi. – Ale przesłanki do nazwania tego prawdziwą miłością w kontekście prezerwatyw są? – zapytałam. – Przesłanki – sranki – odpowiedzieli mi.

I co? Nie warto rozmawiać?

P.S. Znajomy napisał: „To chyba zbyt powazny temat zeby go tak skompresowac w 6… nie w sumie w 7 punktach.” (na gg nie używa Alt-u.)

No nic… poszło… Chcę dodać, że zmieniłam też tytuł na mniej bulwersujący, bo bez tego wyrazu na literę „p”.

10 komentarzy

 1. Marcin dodano 11 lat temu

  Najlepszy i tak był Terlikowski, który próbował imputować, że prezerwatywy stosuje się doustnie i nie ma dzieci, które zostałyby wyleczone po połknięciu prezerwatywy.

 2. zwierzor dodano 11 lat temu

  Najważniejsze to stosować jakieś zapachowe lub smakowe – bo jeśli takie zwyklaki sie stosuje to należy pamiętać żeby sex oralny zaczynać przed a nie po immisji, bo troszkę niekomfortowo gumą „jedzie”.

 3. Nick dodano 11 lat temu

  Mi się najbardziej podobało jak pan Terlikowski stwierdził, że może i lepiej aby osoby umierały na AIDS niż stosowały prezerwatywy. To jest właśnie (nie)myślenie katolika. Super wiara 🙂

  A tak poza tym to fajnie, że pani o tym napisała, bo moja koleżanka na studiach stwierdziła, że niestosowanie prezerwatyw przez jej męża uchroni go od pokusy zdrady. Nie wiem jak ja wtedy zachowałam powagę. 21 wiek, ludzie mają postęp do internetu, kina, gazet, a takim jesteśmy głupim narodem.

 4. Do zwierzora dodano 11 lat temu

  Jesteś obleśny koleś. Chciałeś być chyba zabawny, ale Ci nie wyszło. Jak nie masz nic do powiedzenia to lepiej nic nie mów.

 5. migotka dodano 11 lat temu

  KOCHANI MOJE PRZEMYSLENIA W TYM TEMACIE SA JAK KALEJDOSKOP.PO 1 JESLI NASZ KOSCIOL ZABRANIA KORZYSTANIA Z GUMEK TO MOZE WIDZI W TY INNE DNO A MIANOWICIE LUDZIE UCIEKAJA OD KOSCIOLA I TEJ WIARY JAKO TAKIEJ A CO ZA TYM IDZIE ZMYWAJA SIE Z NIMI PIENIADZE WIEC CO TRZEBA JAKOS NADROBIC STRTY I ZABRANIAJAC UZYWANIA GUMEIK NP W KRAJACH 3 SWIATA ROSNIE UMIRALNOSC I GLOD CHOROBY I TRZEBA KASY KTO NA TO DA WIADOMO WIERNI(ZBIORKA NP NA GLODNE DZIECI AFRYKI)PO 2 JESLI JESTES CHRZESCIJANINEM TO MOZE NIEDLUGO USLYSZEC ZEJEDZIENI MIESA JAJEK ITP TO TEZ GRZECH SMIERTELNY PONIEWAZ ZABIJASZ.JAJKO JAKBY NIE BYLO TO DZIECKO KURY.I TAK DALEJ I TAK DALEJ.CIEKAWI MNIE TYLKO CO WEDLE ICH WIDZI MI SIE MOZNA BEDZIE WIERZACYM ZA LAT 10,20.PEWNIE I ODDYCHANIE BEDZIE ZBRODNIA BO SA TAM ZYJATKA A TY JE ZABIJASZ.SZOKKKKK

 6. vicki_christina dodano 11 lat temu

  Marcin, mój mężu… Czy to znaczy, że my się nie kochamy???? Napisz, że tak nie jest, proszę….. 😀

 7. boski dodano 11 lat temu

  A tak trochę z innej beczki: kto potrafi zacytować fragment z biblii który mówi o tym że seks niemałżeński jest grzechem? Albo masturbacja? I od razu dodam, że jak ktoś chce wyjechać z "grzechem Onana" to niech najpierw przeczyta co on zrobił.

 8. zw dodano 11 lat temu

  re do zwierzora: uuuu zaczerwieniła sie pani? forum dla pensjonariuszek jest na innym portalu 😉

 9. obserwator dodano 11 lat temu

  Zarówno autor artykułu jak i komentujący są po prostu nie douczeni – przykre że tak niski poziom reprezentujecie.

 10. jkfoo dodano 11 lat temu

  po pierwsze to..,po drugie więc..,po trzecie gdy..,po czwarte może …,po piąte jakby się..,po szuste często..,po siódme jak przyjdzie ochota to i pies kota wychrobota -oczywiście bez gumki.Amen.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?