SPIN

PJN: Polska jest najważniejsza… wszędzie

Beata Głozak poniedziałek, 13 grudnia 2010, 02:10 Siedlce, Wydarzenia
Tomasz Marciniuk, lider lokalnego koła PJN. Fot. AB

Tomasz Marciniuk, lider lokalnego koła PJN. Fot. AB

Około 20 osób w 2 tygodnie. W takim tempie powstały lokalne struktury stowarzyszenia Polska Jest Najważniejsza. W sobotę, 11. grudnia z wizytą w Siedlcach pojawili się Elżbieta Jakubiak, wiceprzewodnicząca klubu PJN i europoseł Adam Bielan.

Podczas konferencji Tomasz Marciniuk, do niedawna członek PiS i rzecznik prezydenta Siedlec a teraz lider siedleckiego koła PJN przedstawił część jego składu: Krzysztofa Kryszczuka wójta gminy Wiśniew, Grzegorza Adamczuka, Huberta Pasiaka i Andrzeja Sprychę.

PRORODZINNIE

– Są z nami samorządowcy, społecznicy, osoby mniej lub bardziej znane, ale wszyscy oddani sprawie i takim ideom, z którymi stowarzyszenie Polska Jest Najważniejsza się identyfikuje – przedstawił siedlecką PJN Marciniuk.

– Cieszę się, że tak szybko udało się stworzyć tu formację, która chce wziąć odpowiedzialność za to co dzieje się dzisiaj w Polsce – zaznaczyła na wstępie Elżbieta Jakubiak, wiceprzewodnicząca klubu PJN, sytuację na polskiej scenie politycznej nazywając klinczem. Dodała, że w najbliższym czasie głównym celem dla stowarzyszenia ma być przedłożenie w sejmie projektów prorodzinnych. Program PJN ma być tworzony przez Polaków, między innymi za pośrednictwem strony internetowej stowarzyszenia.

– Chcemy, aby polityka zajęła się problemami lokalnymi. Dla nas Polska jest ważna i w Siedlcach, i w Białymstoku, Warszawie i Gorzowie – podsumowała Jakubiak. Odniosła się także do zarzutów kierowanych pod swoim adresem, że jako posłanka okręgu siedlecko – ostrołęckiego  rzadko ten rejon odwiedza a jej pracy tutaj nie widać.

SIEDLCE LEŻAŁY NA SERCU

– Podzieliliśmy się w Prawie i Sprawiedliwości i pracowaliśmy w różnych częściach tego okręgu. Ja zajmowałam się powiatami: wyszkowskim, pułtuskim i częścią związaną z Sulejówkiem, Garwolinem i Sokołowem Podlaskim – wyznała. – Siedlce leżały mi na sercu i być może wizyty są potrzebne, ale potrzebna jest też konkretna praca.

– Aby odnieść sukces musimy stworzyć silne struktury w całym kraju i optymizmem napawa mnie fakt, że tak szybko udało nam się uruchomić działalność w takich miejscach jak Siedlce – stwierdził z kolei europoseł Adam Bielan. – Liczymy na to, że nasze stowarzyszenie będzie takim powiewem świeżego powietrza w najbliższych wyborach parlamentarnych – dodał.

ZMIANA KURSU?

Podczas sobotniej konferencji nie było niespodzianek. Zaskoczeniem mógł być jedynie fakt, że jednym z członków lokalnych struktur stowarzyszenia jest Andrzej Sprycha. Ten sam, który zaledwie kilka tygodni temu był jedną z tzw. „jedynek” na liście Ruchu Przełomu Narodowego w walce o mandat radnego siedleckiego. To formacja o zdecydowanie bardziej radykalnym programie niż Polska Jest Najważniejsza. Skąd zatem taka zmiana kursu? Zdaniem samego Sprychy to nie zmiana.

– Zostałem zaproszony pod hasłem pracy patriotycznej. Faktycznie startowałem z tej listy i bez powodzenia, gdyż Ruch był mało znany. I dobrze – stwierdził. – Dla mnie najważniejsza jest praca z młodzieżą, nurt patriotyczny, wartości tradycyjne. Wydaje mi się, że PJN łączy to wszystko w sobie i będzie pracować merytorycznie a nie krzykliwie – dodał.

bg

no images were found

7 komentarzy

 1. zażenowany Panią Jakubiak dodano 11 lat temu

  "-Siedlce leżały mi na sercu i być może wizyty są potrzebne, ale potrzebna jest też konkretna praca."

  To jaką ona konkretną pracę wykonała dla Siedlec? Bo mi nic nie wiadomo na ten temat. Co za żenada.

 2. czytacz dodano 11 lat temu

  W aspekcie powyższego tekstu polecam przeczytanie interesującego wywiadu w Rzepie:
  http://www.rp.pl/artykul/16,577987-PO-uwierzyla-we-wlasna-propagande-.html

 3. zak dodano 11 lat temu

  Wszystko sie zrobi, wszystko sie powie, wszystko sie zdradzi byle sie dorwac do korytka… jaki lider… takie kolo …

 4. tamburyn dodano 11 lat temu

  Jakoś smutni ci młodzi panowie. Poza tym kojarzą mi się z oszukanym prezentem. Niby ładne opakowanie, przyjemna reklama, dobra promocja medialna, otwierasz, a tam …. pusto, treści brak.

 5. adonis dodano 11 lat temu

  Jeżeli tego nie spartaczycie przygarniając "polityków" odrzuconych przez inne partie – to macie szanse sięgnąć po część głosów ludzi, którzy politykami się brzydzą. Mam nadzieję że w końcu będę mógł na kogoś zagłosować.
  Zapewniam Panie Tomaszu sympatyków PJN w Siedlcach jest znacznie więcej niż te 20 os.
  życzę powodzenia

 6. . dodano 11 lat temu

  Pokrzywdzony Jesteś, Napisz.

 7. vicki_christina dodano 11 lat temu

  A mnie zastanawia pan Sprycha. najpierw pod skrzydłami radnego Leszka Szymańskiego od reklamy wódki i reklamy "SZATANISTÓW" a teraz pod skrzydłami pana Marciniuka.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?