SPIN

ZMIANY W MPK: Nowe – stare strefy i podwyżki cen biletów

Aneta Borkowska wtorek, 14 grudnia 2010, 12:17 Siedlce, Wydarzenia

Od 1 stycznia 2011 roku wszystkie przystanki strefy I znajdujące się na terenie Gminy Siedlce zostaną ponownie zaliczone do strefy II.

– Złożyło się na to kilka czynników, ale najważniejszy to po prostu oszczędności – tłumaczy Bogdan Kozioł, prezes siedleckiego MPK. – Utrzymywanie w tych miejscach strefy pierwszej zrzuca pokrycie kosztów ulgowych przejazdów na nasze miasto, dlatego zdecydowaliśmy się do powrotu w tych miejscach stref drugich – dodaje.

Przystanki, które od 1 stycznia będą już w II strefie:
– przystanek tzw. Brzeska/Terespolska, linie nr 11, 21
– przystanek Rakowiec I, Linia nr 8-
– przystanek Żelków Most, Linia nr 2, 42
– przystanek Iganie Muchawka, Linie nr 1, 13, 19, 30, 43
– przystanek Żabokliki I,   Linie nr 5, 15,

– Chciałbym tylko podkreślić, że ci pasażerowie, którzy bilety kupują wcześniej, czyli doładują je w grudniu kupią je jeszcze po starej cenie, gdyż nowe obowiązywać będą od stycznia – podaje Kozioł.

Podwyżki

Najprawdopodobniej także od nowego roku czekają nas podwyżki cen biletów.
– O podwyżki zwróciliśmy się do miasta,  bo sprawa jest prosta. Ceny paliwa nadal rosną i albo miasto zgodzi się na podwyżkę ceny, albo będzie musiało pokrywać ten niedobór w jeszcze wyższej wysokości, a w tym roku było to milion czterysta tysięcy – tłumaczy prezes MPK.
Jak duża czeka nas podwyżka prezes nie chce zdradzić bez odpowiedzi od władz miasta. Wiadomo jednak, że istniejąca uchwała rady miasta o maksymalnych cenach biletów nie pozwala na cenę wyższą niż 2,50 za bilet normalny w strefie I.
– Czy tą maksymalną cenę osiągniemy, nie wiem – wyjaśnia Bogdan Kozioł. – Na razie czekamy na odpowiedź. Mam nadzieję, że będzie jak najszybciej, gdyż my też musimy się do niej przygotować – dodaje.

ab

15 komentarzy

 1. KLD dodano 11 lat temu

  Ceny paliw drożeją w całej Polsce, a w Warszawie podwyżek nie było już od wielu lat, przynajmniej od 5. Dlaczego więc w Siedlcach są tak często?

 2. gość dodano 11 lat temu

  Gdyby w Siedlcach cena biletu wynosiła 2.80 tak jak w Warszawie to teraz podwyżek by nie było.

 3. Ola dodano 11 lat temu

  Zresztą w Warszawie to raczej bez biletu się nie obejdziesz. Ja mieszkam w Siedlcach od urodzenia a autobusem jechałam może 10 razy w życiu. Wszędzie można dojść, więc nie każdy kupuje miesięczny.

 4. KLD dodano 11 lat temu

  Tyle, że w Warszawie, możesz jeździć autobusem, tramwajem, metrem, skm i pociągiem. Do tego dochodzi szereg innych biletów jak dobowe, trzydobowe, tygodniowe, 20,40 i 60 minutowe itd. Jest także opcja 3 miesięczna. To wszystko znacząco obniża koszta dla pasażerów. Siedlce są niestety daleko w tyle. I nie pomogła nic karta miejska, która miała przecież wspomóc obniżkę, a przynajmniej utrzymanie cen biletów.

 5. Ja Siedlczanka dodano 11 lat temu

  pewnie, że tak więcej jeszcze więcej, wszędzie się opłaca a w Siedlcach się nie opłaca. Jak tak dalej pójdzie to wejdzie prywatna komunikacja w mieście w konkurencyjnych cenach i wtedy Bodzio będzie radnym a nie szefem MPK Siedlce.

 6. niezadowolona pasażerka dodano 11 lat temu

  w Siedlcach by się opłacało, gdyby komunikacja miejska była lepiej zorganizowana. Jak na razie to autobusy jeżdżą raz na godzinę i wiecznie są spóźnione, a niektóre linie objeżdżają całe miasto a do centrum nas nie zawiozą. I dlatego każdy jedzie samochodem, zakorkowuje miasto i z trudem znajduje miejsce do zaparkowania.

 7. cdn dodano 11 lat temu

  może zarząd zająłby się poprawieniem rozkładu jazdy a nie podwyżkami. i przestał tłumaczyć się z opóźnień tym, że jest dzień targowy przez cały tydzień.

 8. gość dodano 11 lat temu

  Do KLD
  Proponuję abyś zawnioskował o uruchomienie w Siedlcach biletu na metro i kolej podmiejską, na pewno propozycja zostanie przyjęta

 9. mike_wu dodano 11 lat temu

  no jeśli tak miasto ma nas przekonać do komunikacji miejskiej to ja szczerze gratuluję pomysłowości.

 10. nie bo nie dodano 11 lat temu

  Jadę sam z Rokoszy do centrum, na powiedzmy godzinę, i się raz przesiadam, a potem wracam – 2,40 x 2 i potem powrót kolejne 2,40 x 2 i mamy prawie 10 zł, a samochodem mnie to kosztuje 4 -5 zł , a wystarczyłby bilet np 3-godzinny lub dobowy. Gdzie tu rozum.

 11. kierowca dodano 11 lat temu

  Ciekaw jestem tylko, jak zareagowaliby obecni krytykanci komunikacji miejskiej gdyby na ulicach miasta pojawiły się prywatne autobusy a ceny biletów mimo to wzrosły. Jeżeli to jest tak opłacalne to czemu jeszcze nikt nie ruszył.

 12. Kasia dodano 11 lat temu

  Czemu odrazu podwyżka cen? Lepiej zostawić te same ceny biletów co są. Prezesie nie podwyższaj biletów. 🙁

 13. x dodano 11 lat temu

  Powinno być tylko kilka linii kursujących co 20 minut- to by była komunikacja.To co jest teraz to mydlenie oczów. Coś tam jeździ i się od nas odpier….

 14. kierowca dodano 11 lat temu

  Poczytałem trochę na stronach różnych miast i doszedłem do wniosku, że ceny biletów ustala samorząd a nie komunikacja. Jak by nasz samorząd nie zgodził sie na podwyżki to by nie było.

 15. wow dodano 11 lat temu

  Wow kierowco – wystarczyło przeczytać więcej niż tytuł żeby dowiedzieć się, że podwyżki nie są jeszcze przegłosowane, bo albo miasto czyt. rada miasta czyt. samorząd wyrazi na nie zgodę albo dopłaci…

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?