SPIN

POLICJA: O narkotykach przez teatr – spektakl uczniów

Aneta Borkowska piątek, 17 grudnia 2010, 15:10 Aktualnie, Wydarzenia

Narkotyki i dopalacze to „cywilizacyjna trucizna”, która zagraża szczególnie ludziom młodym. Dzisiaj uczniowie siedleckich szkół ponadgimnazjalnych mieli okazję zapoznania się z kolejnym projektem profilaktycznym przygotowanym wspólnie przez pedagogów II L.O. im. św. Królowej Jadwigi, Miejski Ośrodek Kultury, Policję, a przede wszystkim młodzież i społeczność Grupy Teatralnej „FANUM”.

Profilaktyczno – teatralna przygoda młodych aktorów oraz społeczność grupy teatralnej „Fanum” rozpoczęła się w 2008 roku. Wtedy też KMP w Siedlcach rozpoczęła realizację programu „Profilaktyka a Ty” realizowanego na terenie kraju przez KGP. Dzisiaj na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach dali kolejny spektakl teatralny „Życie do natychmiastowego użytku” wg scenariusza Anny Burzyńskiej – dyrektor literackiego teatru im. J. Słowackiego w Krakowie. Jest to opowieść o 5 młodych ludziach żyjących w stworzonym przez współczesną cywilizację „pseudo nowoczesnym” świecie zbudowanym na materializmie, zakłamaniu i możliwości nieograniczonego korzystania z „cywilizacyjnej trucizny”. Sztuka teatralna zagrana została mocnym współczesnym językiem ludzi młodych, który podkreśla i uwiarygadnia jej przekaz.

Jerzy Długosz, KMP Siedlce/opr. ab

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?