SPIN

Z konferencji o budżecie W tym roku mieszkania komunalne przy Karowej

Beata Głozak piątek, 17 grudnia 2010, 10:41 Aktualnie, Wydarzenia

Do wiosny przyszłego roku w Siedlcach zostaną oddane do użytku 42 mieszkania komunalne, które w razie potrzeby mogą być także mieszkaniami socjalnymi. Taką informację podczas wczorajszej konferencji prasowej przekazał Kazimierz Paryła, skarbnik miejski.

Gospodarka mieszkaniowa pochłonie w roku 2011 ponad 7 milionów złotych. Jak dowiedzieliśmy się podczas konferencji w siedleckim magistracie, że 31 grudnia pawilony socjalne przy ul. Karowej będą oddane do użytku i zasiedlone. Rodziny, którym przyznano mieszkania  zostały wytypowane. 12 rodzin zostanie przeniesionych z baraku przy ul. Karowej do mieszkań komunalnych z pełnym ogrzewaniem i infrastrukturą. 16 mieszkań pozostanie na razie wolnych.

– To pierwszy etap działań – twierdzi skarbnik. – Niedługo rozpoczynamy budowę etapu drugiego, ponieważ 14 mieszkań przy ulicy Młynarskiej ma być oddane na wiosnę jako jedna klatka – przybudówka do budynku Młynarska 14. To daje w sumie, w przeciągu 6 miesięcy oddanie 42 mieszkań komunalnych, które mogą być także mieszkaniami socjalnymi, bo to czy mieszkanie ma status socjalnego zależy od najemny – czy spełnia on  warunki najemcy socjalnego – tłumaczy Kazimierz Paryła.  – W najbliższym czasie ruszamy także z programem 320 mieszkań komunalnych. Niedługo będzie pozwolenie na budowę. W pierwszym etapie 180 mieszkań na ulicach Spokojna Tetmajera. Działka jest przygotowana – dodaje.

bg

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?