SPIN

Złapany po ponad roku poszukiwań

Aneta Borkowska sobota, 18 grudnia 2010, 11:52 Siedlce, Wydarzenia

Najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie tymczasowym dwóch mężczyzn zatrzymanych przez siedleckich funkcjonariuszy. Jak ustalili funkcjonariusze aresztowani są sprawcami 3 napadów rabunkowych oraz 10 kradzieży z włamaniem, których dokonali od jesieni 2009 do chwili obecnej. Siedlecki Sąd po zapoznaniu się ze zgromadzonymi podczas śledztwa dowodami przeciwko 32-letniemu mieszkańcowi gm. Kotuń oraz 19 – letniemu mieszkańcowi Kałuszyna zadecydował o ich tymczasowym aresztowaniu.

Ponad rok temu (9 listopada) w Kolonii Żelków około godz. 23. dwóch zamaskowanych mężczyzn napadło 56-letnią kobietę. Do napadu doszło na znajdującej się tam stacji LPG. Sprawcy zaatakowali kobietę gdy po zakończeniu pracy zamykała pomieszczenia stacji. Napastnicy pobili ją zadając kilka uderzeń kijem bejsbolowym w głowę, a następnie skradli około 3 tyś zł. Napadnięta doznała bardzo poważnych obrażeń ciała i w stanie zagrażającym jej życiu została przewieziono do szpitala. 22 września tego roku w Jagodnem doszło do napadu na samotnie mieszkającą starszą kobietę. Około godz. 20. nieznany sprawca dostał się do mieszkania pokrzywdzonej poprzez wypchnięcie okna, a następnie po dotkliwym pobiciu 81-letniej kobiety skradł z mieszkania pieniądze. Niecały miesiąc później (9 listopada) około godz. 19. w miejscowości Żdżar napastnik znów wszedł do mieszkania samotnie mieszkającej 83-letniej kobiety i bijąc ją oraz grożąc nożem zmusił do wydania posiadanej w domu gotówki.

Bandyta sam pomógł funkcjonariuszom w pomyślnym zakończeniu śledztwa. Otóż 13 grudnia  wpadł na terenie Siedlec podczas usiłowania włamania do sklepu spożywczego. Wykonane po zatrzymaniu czynności jednoznacznie potwierdziły podejrzenia policjantów. Zgromadzone przez funkcjonariuszy dowody pozwoliły na udowodnienie mu trzech powyższych napadów oraz dodatkowo 10 włamań, jakich dokonał na terenie pow. siedleckiego. Ustalono również jego wspólnika, przy pomocy którego popełnił większość przestępstw. Sprawa ma charakter rozwojowy i obecnie zajmujący się nią policjanci ustalają dalszy zakres ich przestępczej działalności. 16 grudnia siedlecki Sąd po zapoznaniu się ze zgromadzonymi podczas śledztwa dowodami przeciwko zatrzymanym zadecydował o ich tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwa grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

kom. Jerzy Długosz/fot. KWP Radom

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?