SPIN

NEWS: Okradziono Kaplicę Ogińskich

Beata Głozak wtorek, 28 grudnia 2010, 15:30 Aktualnie, Wydarzenia

Jak poinformował nas Jerzy Długosz, rzecznik siedleckiej komendy miejskiej nieznani sprawcy dokonali kradzieży metalowych elementów zabytkowej Kaplicy Ogińskich oraz rynien. Policja apeluje w związku z tym do wszystkich właścicieli skupów metalu o czujność. Więcej informacji za kilkanaście minut.

– W okresie od 24 do 28 grudnia nieznani sprawcy dokonali kradzieży 11 metrów bieżących rynien oraz blachy z daszku zabytkowej Kaplicy Ogińskich przy ul. Starowiejskiej. Sprawą zajmować się będą funkcjonariusze Wydziału Dochodzeniowo – Śledczego siedleckiej komendy. Elementy te były wykonane z blachy miedzianej. Zwracam się do osób zajmujących się skupem metali kolorowych, które posiadają jakiekolwiek informacje na temat sprawców tego zdarzenia o kontakt z tutejszą komendą policji pod numerami telefonów 997 lub 112 – powiedział Jerzy Długosz. Jak dodał rzecznik osoba, która skupi te elementy będzie odpowiadała za paserstwo.

bg

2 komentarze

  1. rex dodano 11 lat temu

    jakieś postępy w śledztwie?

  2. tamburynka dodano 11 lat temu

    I ten wpis o kradzieży świadczy o kulturze siedlczan. Przebija wszystkie wielce kulturalne imprezy. Pewnie około dwa miliony złotych rocznie miasto wydaje na ukulturalnianie swoich mieszkańców, a tu taki wstyd. Jedyna pociecha, że byc może miedź ukradli na bilety do teatru.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?