SPIN

Maksymalne podwyżki. Od 1. stycznia bilet normalny w I strefie za 2,50 zł

Beata Głozak wtorek, 28 grudnia 2010, 12:32 Siedlce, Wydarzenia

A jednak. Podczas sesji miejskiej Bogdan Kozioł, prezes MPK Siedlce potwierdził informację o podwyżce cen biletów normalnych z 2,20 zł do 2,50 zł w strefie I. Diametralnie wzrosną ceny biletów w innych strefach. W II z 2,80 zł do 3,50 zł a w III z 3,20 zł do 4,50zł.

Bilet podstawowy normalny, który do tej pory kosztował 2,20 od 1. stycznia będzie kosztował 2,50 a bilet miesięczny z 76 zł wzrośnie do 86 zł. W II strefie bilet normalny wyniesie 3,50zł z 2,80 a bilet miesięczny 120 zł z 96 zł. Największy skok cenowy odczują osoby dojeżdżające ze strefy III. Tutaj bilet normalny podrożeje aż 1,30 zł z 3,20 do 4,50 zł. Dlaczego tak drastycznie wzrosną ceny biletów linii podmiejskich? Bo gminy, zdaniem MPK nie chcą w żaden sposób „dokładać” się do kosztów funkcjonowania spółki a co za tym idzie ponosić muszą je ich mieszkańcy.

O zmianach w cenach powiedział nam Bogdan Kozioł, prezes MPK.

– Taką decyzję rada miejska podjęła w lutym 2008 roku uchwalając maksymalne ceny biletów do jakich spółka może dojść w zależności od rachunku ekonomicznego przedsiębiorstwa. W tej chwili sytuacja gospodarcza zmusza nas żeby skorzystać z tej możliwości – tłumaczy Bogdan Kozioł, prezes MPK Siedlce.

Nie można jednak zapomnieć o tym, że kupując u kierowcy bilet normalny w I strefie zapłacimy 2,70 zł, bo obowiązuje dopłata w wysokości 20 gr.

– Dlatego polecam siedlecką kartę miejską, bo to skasowanie będzie kosztowało 2,50 zł – twierdzi Kozioł i dodaje, że w tym wszystkim jest też coś pozytywnego. – Osoby, które kupią bilety okresowe w grudniu będą z nich korzystały do wyczerpania się ważność tego biletu. To znaczy, że nawet na miesiąc luty będzie można jeździć po starych cenach.

Czy drastyczne podwyżki nie spowodują odpływu pasażerów z MPK? Prezes Przedsiębiorstwa ma nadzieję, że tak się nie stanie, bo pieniądze z podwyżek mają być wykorzystane między innymi na przebudowę linii komunikacyjnych i na zmianę systemu ich funkcjonowania. Chodzi o to, żeby linii było nieco mniej, ale żeby jeździły częściej. Poza tym to m.in. dzięki sprzedaży biletów mają być zakupione nowe autobusy.

– Mam nadzieję, że ta podwyżka jest ostatnią jaką rada mi zaakceptowała i jeżeli ceny paliwa nie będą galopowały w górę, więcej podwyżek nie będzie. Liczymy na to, że zmiany organizacyjne i zakup taboru sprawią, że nawet jeśli teraz pasażerowie od nas odejdą to z czasem wrócą – mówi Bogdan Kozioł.

bg

5 komentarzy

 1. siedlczanin dodano 11 lat temu

  Panie prezesie te bilety to wzrosły trochę więcej,bo przecież zostały wycofane bilety z ogólnodostępnej sprzedaży i kupując u kierowcy pasażerowie są zmuszeni płacić o 20 gr drożej to w jakim świecie w taki sposób robi się podwyżkę cen , chyba tylko w PiSowej Polsce takie nu.mery są możliwe

 2. Dobrze poinformowany dodano 11 lat temu

  Nic się nie zmieniło w kwestii sprzedaży biletów jednorazowych w kioskach. Problem polega jedynie na tym, że z powodu uruchomienia biletów elektronicznych znacznie zmalała ilość kupowanych biletów jednorazowych i wlaściciele kiosków nie kupują już biletów jednorazowych do sprzedaży, bo im się po prostu nie opłaci. Jest to ewidentna oznaka liberalizacji gospodarki, a to nie ma nic wspólnego z partią o której pisze siedlczanin tylko z jej największą konkurencją.

 3. siedlczanin dodano 11 lat temu

  Dobrze poinformowany- proszę udzielać prawdziwych odpowiedzi bo twierdzenie ,że sprzedawcy w kioskach nie zamawiają biletów jednorazowych jest najzwyklejszym kłamstwem.W takim razie proszę mi powiedzieć gdzie można zamówić bilety jednorazowe/ nie mylić z biletem elektronicznym/. Mi nie chodziło o sama kwestię biletu elektronicznego, bo w innych miastach taka forma biletu istnieje i się sprawdza,ale wprowadzanie ukrytych podwyżek cen biletów w taki sposób jak u nas w mieście to jest po prostu najzwyklejsze draństwo, bo pasażer nie ma możliwości kupienia obecnie biletu za kwotę 2,20, a od nowego roku może mi ktoś powie ile zapłacę za kupienie biletu u kierowcy w obrębie strefy I.II i III, bo te ceny które zostały podane na pewno nie będą realne tylko trzeba tak jak teraz dołożyć jeszcze 20gr i to jest rzeczywisty koszt biletu komunikacji miejskiej w Siedlcach .Dobrze poinformowaną osobę proszę o podawanie prawdziwych faktów.

 4. Dobrze poinformowany dodano 11 lat temu

  Do siedlczanina.
  Wszyscy odbiorcy biletów jednorazowych, papierowych którzy współpracowali z MPK w latach ubiegłych nadal z MPK współpracują. Kupują całkiem spore ilości biletów myślę, że nie gotują z nich zupy tylko sprzedają pasażerom. Nie wypisuj głupot tylko zapytaj w hurtowniach takich jak RUCH albo KOLPORTER a jak to ci nie wystarczy to tel. 256322291 do MPK.

 5. siedlczanin dodano 11 lat temu

  Dobrze poinformowany- nie zamierzam prowadzić dyskusji z kimś kto operuje fałszywymi danymi napisze tylko krótko czy znane jest osobie o tak wspaniałym nicku zarządzenie wprowadzające siedlecka kartę miejska w której jest napisane że bilety papierowe są wycofane z obiegu i będzie możliwa sprzedaż tylko u kierowcy.Pisząc nie chodziło mi gdzie kto i czym handlował tylko proszę mi wskazać miejsce w centrum Siedlec gdzie po 1 stycznia będę mógł kupić bilet za kwotę która zatwierdziła rada miasta i proszę mi nie wskazywać telefonu do MPK bo bezmózgowcem nie jestem i wiem jak się skontaktować z tą instytucja i ciekawi mnie czy na ta dodatkowa dopłatę wyraziła zgodę rada miasta i na jakiej podstawie prawnej MPK wprowadziło taki numer dorabiając sobie 20 groszy do każdego jednorazowego biletu ,pomijając bilety bezpłatne jak wynika z tego to można jednak nie pobierać pieniędzy za sprzedaż biletów w autobusie ,tylko dlaczego ci co kupują jakikolwiek bilet pomijając jak wcześniej wspomniałem bezpłatny są zmuszani przez przewoźnika do płacenia haraczu w postaci 20 groszy i to nie jest sytuacja normalna.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?