SPIN

Jakie podwyżki w Siedlcach w przyszłym roku?

Beata Głozak środa, 29 grudnia 2010, 14:38 Aktualnie, Wydarzenia

Nowy Rok zacznie się dla siedlczan przede wszystkim podwyżkami cen biletów MPK. Do zmian w cenach przymierza się także Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, ale konkretów jeszcze nie ma. Pocieszające jest jednak to, że na dotychczasowym poziomie utrzymane zostaną taryfy w Przedsiębiorstwie Energetycznym.

– Zmiana cen ciepła może być uwarunkowana tylko i wyłącznie zmianą cen paliwa. Mieliśmy sygnały z Katowickiego Holdingu Węglowego, który jest naszym dostawcą, że cena węgla może wzrosnąć o 3 – 4 procent. Również dostawca rosyjski zapowiedział pewien wzrost – powiedział nam Krzysztof Figat, prezes PEC.  – Mimo to w chwili obecnej nie zamierzamy składać wniosku dotyczącego zmiany cen ciepła i chcielibyśmy w przyszłym roku utrzymać ceny obowiązujące teraz. Trudno jest nam co prawda przewidywać jak zmienią się ceny paliwa, gazu czy węgla niemniej jednak prowadzimy rozmowy z dostawcami węgla i znamy taryfy gazowe – dodał. – Zakontraktowana została już energia elektryczna w dosyć przyzwoitych cenach, czyli wiemy po ile będziemy sprzedawać prąd  i znana jest cena gazu co najmniej do końca marca. Węgiel będziemy kontraktować zaś na początku stycznia na cały rok i wydaje się, że jeżeli chodzi o nas siedlczanie mogą spać spokojnie i… ciepło – stwierdził.

bg

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?