SPIN

TURNIEJ SIATKARSKI O PUCHAR PREZYDENTA SIEDLEC

Beata Głozak czwartek, 30 grudnia 2010, 17:11 Sport, Wydarzenia

Już w najbliższą niedzielę, 2 stycznia w hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji rozegrany zostanie II Noworoczny Turniej Piłki Siatkowej Mężczyzn o Puchar Prezydenta Miasta Siedlce 2011.

Zdobywcami Pucharu w roku ubiegłym są siedleccy siatkarze, którzy tym razem wysoko postawili sobie poprzeczkę. KPS jest jedynym drugoligowcem spośród 4 drużyn biorących udział w Turnieju.

– Na parkiecie zobaczymy AZS Politechnikę Warszawską z PlusLigi i pierwszoligowych Pekpol Ostrołękę a także Ślepsk Augustów – mówi Marian Burzec, prezes klubu. – To jest dla nas i dla kibiców kolejny sezon w II lidze i te spotkania nie są już tak widowiskowe. Zmierzenie się z przeciwnikami wyżej notowanymi od nas to po pierwsze doświadczenie przed Play-Offami a po drugie spora dawka emocji dla tych, którzy przyjdą na mecze. – dodaje.

Turniej rozpocznie się o godz. 10. meczem KPS-u Siedlce i Pekpolu a już o 12. naprzeciwko siebie staną zawodnicy PlusLigi i I ligi, czyli Politechniki i Ślepska. Po przerwie między spotkaniami o godz. 15. drużyny będą walczyć o III miejsce a dwie godziny potem o I miejsce. Zarząd klubu i zawodnicy po ubiegłorocznym sukcesie marketingowym imprezy turnieju liczą na pełne trybuny i przede wszystkim widowiskową grę.

– Zapraszając zespół z najwyższej siatkarskiej półki poszliśmy po prostu za ciosem. To ogromny plus całej imprezy i gratka dla naszych kibiców. Jesteśmy poza tym obrońcami tego pucharu z roku ubiegłego, więc nie poddamy się bez ostrej walki. Uważam, że mamy szansę na nawiązanie walki nawet z takim rywalem jak AZS Politechnika – Paweł Burzec.

– Nie ulega wątpliwości, że mamy wyrobioną opinię nie tylko w naszej lidze, ale i wyżej. Zdajemy sobie sprawę z tego, że jesteśmy obserwowani. I nie mam na myśli jedynie zawodników, ale i nasz Klub Kibica i naszych kibiców po prostu. Liczymy na nich w najbliższą niedzielę.

*** Początek Turnieju niedziela 2. stycznia, godz. 10. Bilety na całą imprezę, czyli 4 spotkania: 10 zł normalny i 5 zł ulgowy. 

bg

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?