SPIN

ZMIANY: 51% zniżki dla studentów w pociągach Kolei Mazowieckich

Beata Głozak czwartek, 30 grudnia 2010, 13:00 Aktualnie, Wydarzenia

Od 1 stycznia 2011r  wszyscy studenci do ukończenia 26 lat otrzymują 51 proc. ulgi przy zakupie biletów jednorazowych i miesięcznych na pociągi uruchamiane przez Koleje Mazowieckie. Do tej pory studenci korzystali z ulgi 37 proc. 

*** Większe zniżki to efekt zmiany w Ustawie o uprawnieniach do ulgowych przejazdów środkami publicznego transportu zbiorowego.

źródło: KM; opr. bg

2 komentarze

  1. Dobrze poinformowany dodano 11 lat temu

    Podobnie jest w komuniikacji autobusowej podmiejskiej (autobusy PKS i MPK strefy podmiejskie), studenci mają tam niewielką zmianę, czyli dotychczasowa ulga 49% zostaje zastąpiona ulgą 51%. Nadal prawo do tej ulgi przysługuje jedynie dla posiadaczy biletów miesięcznych czyli w autobusach PKS i MPK studenci nie kupią ulgowych biletów jednorazowych a jedynie miesięczne. Ograniczenie to nie dotyczy Miasta Siedlce na terenie którego studenci posiadają prawo do ulgi zarówno dla biletu miesięcznego jak i jednorazowego. Ulga ta wynosi 50%. Bardzo ciekawie wygląda cała taryfa ulg ustawowych przysługujących na podstawie ustawy Sejmu i stosowanych w strefach podmiejskich MPK. Np. nauczyciel strefy miejskiej nie ma prawa do ulgi, a nauczyciel strefy podmiejskiej ma takie prawo. W efekcie, jeżeli nauczyciel korzystający z autobusów MPK zamiast kupować bilet miesięczny strefy I, kupi bilet strefy II, zapłaci taniej i będzie mógł poruszać się w obu strefach.

  2. a dodano 11 lat temu

    Wynika z tego. że ustawa dotyczy tylko: "na pociągi uruchamiane przez Koleje Mazowieckie".
    Tylko Mazowsze i pociągi uruchamiane (nowe linnie) stare nie!

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?