SPIN

19.I. Spotkanie z Agnieszką Graff

Aneta Borkowska piątek, 31 grudnia 2010, 09:45 Wydarzenia, Zapowiedzi kulturalne

Agnieszka Graff – pisarka, barwna postać polskiego feminizmu, tłumaczka i komentatorka życia publicznego, publikuje min. w „Wysokich obcasach”, „Przekroju”, „Zadrze”, „Res Publice Nowej”. Na zaproszenie stowarzyszenia tutajteraz oraz Muzeum Regionalnego, przyjedzie do Siedlec, aby promować najnowszą książkę „Magma i inne próby zrozumienia, o co tu chodzi”.

W książce Graff skłania do poszukiwań odpowiedzi na pytania o współczesną Polskę. Większość tekstów była już wcześniej publikowana w prasie, jednak warte są ponownego przeczytania. Dotyczą ważnych kwestii społecznych. Znajdziemy tu krytyczną opinię na temat ruchu feministycznego w Polsce. W kolejnych rozdziałach Graff prowadzi polemikę z powszechną opinią, że „Polska jest krajem tolerancyjnym”. Odważnie też krytykuje Kościół katolicki w Polsce, a właściwie krytyka ta odnosi się do Polaków.  Spotkanie z Agnieszką Graff będzie okazją do dyskusji o współczesnej Polsce i naszej roli w społeczeństwie.

19 stycznia, godz. 18.00, Muzeum Regionalne (ul. Piłsudskiego 1), wstęp wolny.

Agnieszka Janiszewska

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?