SPIN

26.I. Projekcja dwóch filmów Katarzyny Kozyry

Aneta Borkowska piątek, 31 grudnia 2010, 08:57 Wydarzenia, Zapowiedzi kulturalne

Stowarzyszenie tutajteraz zaprasza 26 stycznia o godz. 19. na projekcję dwóch filmów Katarzyny Kozyry – performance i wideoklip, gdzie jednym z tematów jest płeć.

Kastrat/Il Castrato (performance w Teatro San Leonardo, Bologna, 2006) – jednoaktowa opera barokowa z zaskakującym finałem. Performance z udziałem autorki w roli głównej. Kozyra wciela się w rolę chłopca, by dokonać na sobie niemal dosłownej kastracji. Płeć po raz kolejny okazuje się kostiumem.

Cheerleaderka (wideoklip, 2006) – Kozyra interpretuje piosenkę Gwen Stefani „What Are You Waiting For”. Bawiąc się kliszami kobiecości i męskości, artystka tym razem wciela się w rolę gwiazdy pop-rocka, w teledysku odgrywającej role cheerleaderki w męskiej, sportowej szatni.

Projekcja filmów odbędzie się (dzięki uprzejmości Narodowej Galerii Sztuki Zachęta) w biurze stowarzyszenia (ul. Pułaskiego 11, I p., wejście w bramie). Wstęp wolny.

stowarzyszenie tutajteraz

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?