SPIN

APEL: Uwaga na oblodzone chodniki w mieście

Aneta Borkowska piątek, 7 stycznia 2011, 13:27 Aktualnie, Wydarzenia
Siedleckie chodniki niczym nie różnią się od lodowiska Fot. BG

Siedleckie chodniki niczym nie różnią się od lodowiska Fot. BG

Od rana praktycznie wszystkie chodniki w mieście są pokryte lodem. W związku z tym lekarze i policjanci apelują o ostrożną jazdę  i nie wychodzenie z domu jeśli nie jest to konieczne. Apel szczególnie dotyczy starszych osób, gdyż upadek na lód może wiązać się z poważnymi uszkodzeniami ciała.

– Trudna sytuacja była od samego rana – mówi Wojciech Cylwik, naczelnik Wydziału Dróg UM. – Służby robią co mogą, ale przypominamy, że właściciele posesji też mają obowiązek posypywania należących do nich chodników piaskiem. Z samego rana na ulice i chodniki miasta wyjechał sprzęt, aby poprawić bezpieczeństwo zarówno kierowców jaki i pieszych – dodaje.

Cylwik nie wyklucza też nałożenia kar na firmę odpowiadającą za zimowe utrzymanie dróg w mieście. Przypominamy, że firmą tą jest PUK.

ab

2 komentarze

  1. majkel dodano 11 lat temu

    "Z samego rana na ulice i chodniki miasta wyjechał sprzęt, aby poprawić bezpieczeństwo zarówno kierowców jaki i pieszych" – powinny wyjechać w nocy, żeby ludzie mogli jakoś rano do pracy dotrzeć, a tak wiele osób doznało urazów w drodze do pracy po tej oblodzonej nawierzchni. Jestem za karą dla PUK – to co robią (a raczej czego nie robią) to już przesada. Może to ich zmobilizuje.

    P.S. Lodowisko jest przy ul. Prusa a nie na całym mieście.

  2. czytelnik dodano 11 lat temu

    "Z samego rana na ulice i chodniki miasta wyjechał sprzęt, aby poprawić bezpieczeństwo zarówno kierowców jaki i pieszych" – to nie do końca prawdziwe, czy też sprawdzone stwierdzenie, tym bardziej, że dzisiaj ok. godziny 6.15 rzeczywiście wjechała na ulice osiedla Roskosz piaskarka, która podczas swojego "patrolowania" ulicy nie użyła ani grama piasku ( chociaż widniała na jej szczycie cała góra).To skandal, który odbył się na oczach wielu osób!

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?