SPIN

Bądź aktywna zawodowo. Bądź pewna siebie

Aneta Borkowska wtorek, 18 stycznia 2011, 10:21 Aktualnie, Wydarzenia
Sajko: "Podczas warsztatów panie odkrywają zdolności, które wydawały im się bezużyteczne, a okazują się bardzo potrzebne na rynku pracy".

Sajko: "Podczas warsztatów panie odkrywają zdolności, które wydawały im się bezużyteczne, a okazują się bardzo potrzebne na rynku pracy".

Siedlecka Filia Wojewódzkiego Urzędu Pracy zaprasza do wzięcia udziału w spotkaniach Otwartej Grupy Aktywizacji Zawodowej dla Kobiet.

– Projekt ma zmotywować kobiety do powrotu na rynek pracy, ma wyzwolić ich zawodowy potencjał, wzmocnić poczucie wartości i zrobić krok w kierunku ich samorozwoju – mówi Joanna Sajko, psycholog z siedleckiej filii WUP. – Wiek nie gra roli, zapraszamy wszystkie panie, choć wiadomo, że w szczególności te bezrobotne – dodaje.
Na początku uczestniczki wezmą udział w warsztatach związanych z samopoznaniem, czyli odkryją i wzmocnią swoje najlepsze strony.
– Często podczas warsztatów panie odkrywają pewne zdolności, które wydawały im się bezużyteczne, a okazują się naprawdę bardzo potrzebne na rynku pracy – tłumaczy Sajko.
Podczas spotkań panie będą uczyły się asertywności, mowy ciała oraz odpowiedniej komunikacji. Uzyskają pomoc przy stworzeniu jak najlepszego CV oraz listu motywacyjnego. Dodatkowo na zajęciach będą odgrywane scenki z rozmów kwalifikacyjnych, które pokażą jak unikać popełniania podstawowych błędów.
– Najgorszy jest brak pewności siebie.  To my musimy przekonać pracodawcę, że idealnie nadajemy się  na wolne stanowisko, bo on tego za nas nie zrobi – wyjaśnia Joanna Sajko. – No i stres, który potrafi zaprzepaścić całe nasze przygotowania, dlatego będziemy uczyć się go pokonywać – dodaje.
W ramach programu odbędą się też warsztaty z zakresu aktywnego poszukiwania pracy, czyli umiejętności poruszania się po rynku pracy. Dodatkowo każda kobieta, która marzy o swojej firmie uzyska pomoc jak krok po kroku ją założyć.
– Będą także organizowane prawdziwe rozmowy kwalifikacyjne. Udało nam wcześniej zorganizować taką mini giełdę pracy i mam nadzieję, że tym razem także się uda – mówi Sajko. – To wszystko po to, aby uczestniczki mogły spotkać się z prawdziwym pracodawcą oko w oko i przećwiczyć wszystko czego się nauczą podczas zajęć – dodaje.

Spotkanie organizacyjne odbędzie się 3 lutego o godz. 10. w filii WUP (ul. Pułaskiego 19/21, pokój 214, II piętro).  Zajęcia będą odbywać się raz w tygodniu przez trzy miesiące. Ilość miejsc jest ograniczona, dlatego najlepiej zapisać się telefonicznie (644 61 23 wew. 312). Udział w warsztatach jest bezpłatny.

ab

2 komentarze

  1. beatrix dodano 11 lat temu

    Idę. Uważam, że to ciekawa inicjatywa. Na pewno napiszę jak było.

  2. kuba dodano 11 lat temu

    wielka pani psycholog z urzędu pracy się wypowiada. szkoda, że w siedlcach różne stanowiska (…).

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?