SPIN

Przetarg na aquapark w ciągu 2 tygodni?

Beata Głozak wtorek, 18 stycznia 2011, 15:30 Siedlce, Wydarzenia
Aquapark. Zdjęcie pochodzi ze strony internetowej Agencji Rozwoju Miasta Siedlce.

Aquapark. Zdjęcie pochodzi ze strony internetowej Agencji Rozwoju Miasta Siedlce.

Nie udało się wbrew wcześniejszym zapewnieniom przed świętami bożonarodzeniowymi w 2010 roku ani w pierwszych dniach stycznia 2011. Co oznacza miesięczne opóźnienie w ogłoszeniu przetargu na budowę aquaparku na siedleckich błoniach? Możliwe, że oznacza jedynie… nieznaczne opóźnienie.

– Pojawiły się pewne nowe rzeczy a w ciągu najbliższych 7 – 10 dni odbędzie się spotkanie między prezesem Agencji Rozwoju Miasta Siedlce a władzami miasta na temat strategii finansowania i budowy aquaparku na siedleckich błoniach – powiedział nam dzisiaj Mariusz Orzełowski z Urzędu Miasta Siedlce.

Teraz przygotowywana jest dokumentacja na dwóch odrębnych płaszczyznach, czyli technicznej i finansowej. Jedną zajmuje się ARM a druga należy do kompetencji miasta. Jeżeli zaś za konkret przyjąć informację, że najpóźniej w ciągu 10 dni odbędzie się spotkanie, na którym zapadną ostatecznie decyzje  dotyczące finansowania to w ciągu 2 najbliższych tygodni możemy spodziewać się ogłoszenia przetargu.

Przypomnijmy, że w pierwszej wersji ogłoszenie przetargu miało nastąpić przed końcem roku 2010. 12 grudnia 2010 wskazano bardziej konkretną datę, bo przed świętami bożonarodzeniowymi. Wtedy też przyznano, że nie wiadomo w jaki sposób inwestycja zostanie sfinansowana. Ostatecznie w pierwszych dniach stycznia ogłoszenia o przetargu na budowę jeszcze nie było. Dla Mirosława Pawłowskiego, prezesa ARM Siedlce to nie jest żaden problem.

– Tak naprawdę to nie można mówić o jakimś opóźnieniu. Wszystkim którzy czekają na informację o przetargu czas się dłuży a w rzeczywistości to tylko kilka dni – tłumaczy prezes Agencji i określa termin ogłoszenia przetargu – Najpewniej będą to dwa tygodnie.

bg/ fot. ARM Siedlce

*** Wstępne założenia projektu mówią o aquaparku 3-kondygnacyjnym. W piwnicy znajdować mają się pomieszczenia techniczno-technologiczne oraz zaplecze socjalne. Parter to: sauna sucha i parowa, szatnie, natryski, pomieszczenia ratowników, recepcja, kawiarnia, widownia na 224 miejsca, a także hala basenu. W jej skład wejdą: 8-torowy basen pływacki (25×21 m), basen rekreacyjny z atrakcjami wodnymi, 4-torowy basen do nauki pływania, brodzik dla maluchów, zjeżdżalnie – 40- i 70-metrowa oraz 2 jacuzzi. Na I piętrze przewidziano natomiast: galerię widokową, pomieszczenia administracyjne, salę szkoleniową, a wreszcie – 4-torową kręgielnię z własnym bufetem i stoły bilardowe. (informacja z maja 2010)

**** Kilka dat i faktów:

  • 10 lutego 2010 – ARM Siedlce ogłosiła ogłosiła przetarg na opracowanie dokumentacji technicznej aquaparku. Ma on powstać  na siedleckich błoniach w ramach Regionalnego Ośrodka Sportu, Rekreacji, Rehabilitacji i Turystyki
  • kwiecień 2010 – Agencja zdecydowała o wyborze projektanta aquaparku. Zwycięzcą przetargu zostało konsorcjum firm: Biuro Architektoniczno – Budowlane PRO-ARCH 2. Z „Zawiadomienia o wyborze oferty” z dnia 13 kwietnia, umieszczonego na stronie internetowej ARMS, koszt projektu to 457 tys. 500 zł. brutto. Jego szacunkowa realizacja pochłonie 28 mln 659 tys. zł netto a roczna eksploatacja wyniesie niemal 2 mln 100 tys. zł. Druga firma odwołała się od wyniku przetargu. 10 maja Krajowa Izba Odwoławcza odrzuciła skargę.
  • 20 maja 2010 – z PRO-ARCH 2 odpisano umowę w sprawie opracowania dokumentacji technicznej aquaparku.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?