SPIN

POLICJA: Uwaga na kradzieże na tzw. „stłuczkę” oraz „koło”

Aneta Borkowska czwartek, 20 stycznia 2011, 13:57 Aktualnie

Ostatnio nasiliły się kradzieże na tzw. „stłuczkę” i „koło”. Do przestępstw tego typu najczęściej dochodzi w dużych miastach oraz na ruchliwych trasach gdzie przestępcy są bardziej anonimowi i mają większą szansę na ucieczkę z miejsca zdarzenia.

Metoda na „stłuczkę”:
Kierowca jest wyprzedzany przez samochód, który po chwili gwałtownie hamuje. Z tyłu lekko uderza w niego jadący za nim pojazd i dochodzi do stłuczki. Zazwyczaj zaskoczony sytuacją kierowca, nie wyciągając kluczyków ze stacyjki, wyskakuje z samochodu, by sprawdzić co się stało. Na to czekają złodzieje. Jeden ze sprawców błyskawicznie wsiada do samochodu i ucieka. Dlatego policja apeluje by w razie stłuczki nie wychodzić natychmiast z auta i przede wszystkim wyciągać kluczyki ze stacyjki. Dodatkowym zabezpieczeniem będzie zamontowanie w samochodzie GPS-u.

Metoda na „koło”:
Złodzieje obserwują osobę, która na przykład wyjmuje pieniądze z banku, a następnie przebijają oponę w jej samochodzie. Gdy poszkodowany wymienia koło, zwykle nie zwraca uwagi na to, co dzieje się po drugiej stronie jego auta. Wtedy złodzieje kradną pozostawione w samochodzie cenne rzeczy. Dlatego policja zwraca uwagą, aby podczas wymiany opony pochować wszystkie cenne przedmioty oraz nie zostawiać otwartego auta.

kom. Jerzy Długosz

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?