SPIN

(Z)LUZtrowani…

Beata Głozak niedziela, 23 stycznia 2011, 00:20 Kultura, Wydarzenia
"LUZtracja 2010". Na zdjęciu Igor Leonik. Fot. AB

„LUZtracja 2010”. Na zdjęciu Igor Leonik. Fot. AB

„LUZtracja 2010” to pokaz najlepszych choreografii w wykonaniu tancerzy Formacji Tańca Nowoczesnego „LUZ”, Alternatywnego Teatru Tańca „Luz” i Akademii Tańca „Luz – Art”. W miniony piątek w Sali „Podlasie” LUZtracji dokonano dwukrotnie. Najpierw o godz. 17. przed rodzinami zatańczyli najmłodsi tancerze, dla których był to pierwszy kontakt ze sceną.

– Chcieliśmy, aby zaprezentowały  się dzieci, które dopiero od września zaczęły u nas tańczyć, a mimo to ich umiejętności są na tyle duże, że potrafiły pięknie zaprezentować się w dość skomplikowanych czasami układach tanecznych. Był to ich sceniczny debiut i pierwsze prawdziwe emocje związane z kontaktem z publicznością – powiedziała nam Joanna Woszczyńska, choreografka LUZ. – To co działo się kilkanaście minut temu było już pokazem naszych najlepszych choreografii. Układów dzięki którym zdobyliśmy czołowe miejsca na mistrzostwach Polski i świata w 2010 roku i drugą odsłoną koncertu LUZtracja – dodała nazywając całą prezentację DANCE, PASSION, EMOTION.

Obecni na koncercie zobaczyli popisowe choreografie z najważniejszych dla LUZ-u imprez: Mistrzostw Świata IDO Jazz Dance, Modern Dance w Mikołajkach, Mistrzostwa Świata w Riesie i tournee po Japonii. Choć same układy były już opanowane to przygotowanie do show trwało kilkanaście dni.
– Całość koncertu składająca się z 32 prezentacji w tym również wokalnych, odpowiednie wejścia i zejścia ze sceny wymagały solidnego przygotowania – przyznała Woszczyńska.
– Jest też coś jeszcze, a mianowicie dołożenie wszelkich starań aby nie zanudzić widowni. Należy w tym miejscu dodać, że Sala Podlasie była wypełniona po brzegi a na twarzach obecnych nie widać było znudzenia. – Nie? To pewnie faktycznie wrzucili na LUZ – skwitowała choreografka, scenarzystka i reżyserka piątkowego koncertu.
Każdy z zaprezentowanych układów trwał ok. 3 minut, czyli tyle ile podczas mistrzostw. Między nimi na scenie w roli wokalisty pojawił się również tancerz LUZ Piotr Gozdek. Wśród krótkich choreografii zobaczyliśmy także szczególną etiudę „Puszka Pandory”, będącą jednocześnie częścią nowego spektaklu Alternatywnego Teatru Tańca „Luz”.

bg

Na scenie w układach solowych, duetach, formacjach i mini formacjach zaprezentowali się:

 • Karolina Kasprzykowska, Anna Solka, Wiktoria Urban, Łukasz Dmowski, Mateusz Konopka, Jan Kabat.
 • Gabriela Głuchowska, Karolina Kasprzykowska, Izabela Krupa, Carmena Luty, Julia Poduch, Wiktoria Urban
 • Żaneta Falińska, Bartłomiej Januszewski, Justyna Kaczorowska, Natalia Marciszewska, Paweł Moskwiak, Agnieszka Żółkowska, Monika Soszyńska
 • Wiktoria Andrzejczuk, Dominika Mańkowska, Wielgórska Natalia, Magdalena Siwicka, Monika Soszyńska, Piotr Gozdek
 • Marta Kalita, Urszula Jasnowska, Kamil Januszewski, Bartek Woszczyński, Żaneta Płudowska, Igor Leonik, Dominik Siwicki
 • Łukasz Dmowski
 • Sandra Lipińska, Paweł Burzyński

 

7 komentarzy

 1. Anonim dodano 11 lat temu

  błąd w składach miniformacji juniorów 😉

 2. bizonek dodano 11 lat temu

  Hm, jakoś nie widać zbyt wielu wpisów o wrażeniach artystycznych koncertu zespołu LUZ tak jak o Caro Dance. Nikt z internautów nie oglądał?

 3. no tak dodano 11 lat temu

  bo pewnie LUZ tańczy i koniec a nie robi sztuczny tłok po każdym swoim występie jak Caro Dance 😀

 4. hm dodano 11 lat temu

  koncert był bardzo udany, gratuluje LUZAKOM

 5. ALA dodano 11 lat temu

  Caro Dance ma po 2 koncerty jednego dnia- tyle jest ludzi, i takie jest zainteresowanie i nie są to tylko mamusie.

 6. :) dodano 11 lat temu

  Nie ma dużo komentarzy bo tancerze z LUZu w przeciwieństwie do caro dance nie nabijają sami sobie komentarzy, opinii i wejść 🙂 Proste. Nie liczy się ilość, a jakoś.
  Ale tak na serio to byłam na drugim pokazie i bardzo mi się podobał. Najbardziej zauroczył mnie pokaz Bartka taki z maską. Rewelacja. Nie znam się na technice, ale luz podoba mi się z jednego Ci ludzie tańczą, a nie tylko się podnoszą i skaczą.

 7. @! dodano 11 lat temu

  śmieszni sa tacy co wiedzą najlepiej,swoje przywary luzacy wpieraja innym, lipa i tak bedzie kserowana lipą…ksero to ksero….

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?